Yellowstone

• USA Yellowstone (viac)
USA, (2018–2023), 45 h 19 min (Minutáž: 37–93 min)

Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham, Ian Bohen, Luke Grimes, Cole Hauser, Jill Hennessy, Danny Huston (viac)

John Dutton bráni svoj ranč pred nemilosrdnými developermi, indiánskou rezerváciou a inými nepriateľmi, ktorí chcú získať jeho pôdu. Toto všetko na pozadí rodiny, politiky a jeho odkazu. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Nach k tomuto seriálu (10)

Season 1 (2018) (S01)

Taylor Sheridan je nejen výborný scénárista, ale i režisér. Režisér se svým vlastním stylem, pomalým dějem ale velice hustou atmosférou, kterou buduje po celou dobu stopáže. Jeho postavy jsou propracované do detailů. Každá minuta, byť zdlouhavá má svůj vlastní význam pro pochopení postav, světa v němž se děj odehrává nebo pro celý příběh. Yellowstone je taková současná kovbojka říznutá Kmotrem. Pokud jste oceňovali minulý režijní projekt tohoto tvůrce: Wind River, oceníte i tento seriálový počin. Je to takové nahlédnutí do života jedné vlivné rodiny skrze koňský ohradník. Nahlédnete, uvidíte a jdete dál. Já teď doufám, že za rok tento ohradník opět navštívím ve druhé řadě. Odvyprávět je tu evidentně stále co a postavy znám tak dobře, že by to mohli být moji příbuzní. Prostě bravo Sheridane, ale ta pátá hvězda ti o procento unikla. Proč se dočtete v mých příspěvcích k jednotlivým epizodám seriálu. 84% ()

Rozbřesk (2018) (S01E01)

Krásný pomalý rozjezd na velkolepé události, co se teprve dávají do pohybu. Sheriden na poli seriálu spěchá ještě méně, než ve Wind River, ale to neznamená, že jde o nudu. Na té poli pilotní epizody devadesát minut dlouhé se podaří seznámit s důležitými charaktery, načít hlavní zápletku a vysondovat vztahy mezi jednotlivými charaktery ve všech třech znepřátelených táborech. Vypadá to na westernovou hru o trůny. Tak uvidíme co vše z toho vyleze. Jedno je ale jisté... Taylor Sheriden jede svůj styl a jsem rád, že se ho nadále drží. 80% ()

Zabít posla (2018) (S01E02)

Nastavená laťka pokračuje. Stejně pozvolně, jako u předchozí epizody. Postavy jsou opět probírány na dřeň a celá záležitost ohledně konfliktu rančerů a indiánů je nyní upozaděna, abychom si více probrali vnitřní motivace postav a jejich další směřování. A to je vše. Je to málo, ale v Sheridanově provedení opět excelentní a bohatě to k těm čtyřem sluncím stačí. 80% ()

Hodní koně nejsou (2018) (S01E03)

Toto už je za jasný plný počet. Zvraty zde nabraly obrátky za minulé díly a spousta linek se začíná vyvíjet nečekaným směrem. Zde na poli padesáti minut se muselo toho stihnout dost a Taylor Sheridan to vše skvěle kočíruje bez jediného zaškobrtnutí. Vše navíc perfektně logicky zapadá do sebe a v závěru ještě má čas naznačit jeden možný budoucí zvrat. Z Yellowstonu se tak stává westernovo-kriminálka ala Kmotr. A to ve velice kvalitním áčkovém provedení. Pokud jste pochybovali o předchozích epizodách, jako příliš rozvláčných, rozhodně jim kvůli tomuto dílu dejte šanci. 95% ()

Dlouhý černý vlak (2018) (S01E04)

Po předchozí epizodě dravé jako lev, nyní přichází zvolnění na úroveň vlka. Nemáme zde tolik zvratů, úmrtí, ale za to zvraty z minulé epizody zde dále rozhýbávají dějové kolečko kupředu a změny se dále projevují na konkrétních postavách. Navíc příběh se zde drží jen pár linek a nesleduje všechny dříve načrtnuté charaktery. O to více bude tato epizoda působit rozvláčněji, ale ne nudně. Postavy již známe natolik dobře, že očekáváme každý jejich čin či slovo, které příběh dále posouvá kupředu. Sheridan si sice občas dává na čas, ale rozhodně ne proto, aby nudil. Právě naopak, v jeho pojetí film vytěží maximum emocí z minima. A to prostě obdivuji a miluji. 80% ()

Návrat domů (2018) (S01E05)

Nejde k těm postavám nemít vztah. A ten vztah je natolik kvalitní a pevný, že si mě ta stopáž udrží a nenudí. A to je největší síla tohoto seriálu. Kde kdo může říci, že se tu toho moc neděje, jenže opak je pravdou. Děje se tu toho dost. A nejvíce se toho děje na poli lidských duší a jejich vnitřních motivací a vztahů. V tom je Taylor Sheridan tak silný a proto jsou jeho filmy tak dobře hodnocené. 80% ()

Vzpomínání (2018) (S01E06)

V Yellowstonu nic nepřichází zadarmo, a vše je vykoupeno značnou měrou fyzických i psychických sil. Každé rozhodnutí nese své následky, které Taylor Sheridan rozvede a použije v prospěch, ale spíše v neprospěch daných postav. 80% ()

Bestie mezi námi (2018) (S01E07)

Co se může podělat, to se podělá, a poté se začne podělávat to co se ani podělávat nemělo. Tak by šlo shrnout tuto epizodu. Rozpadá se zde totiž úplně vše. Rodina, ideály, zdraví i budoucnost. Vše je na nejisté půdě. Indiánský náčelník pláče nad tím, že jeho představy se neprotínají s realitou a on sám tak padá na hubu jako jeho předchůdce. Naši kovbojové si zatím musí vyžrat další značnou porci smůly, která jakoby neměla konce. Hold z vrcholu směřuje jen jedna cesta. Originální současný western tak pokračuje stylem seriálu The Knick, kde též vše směřovalo od špatného k horšímu (co se dějem týče, nikoli kvalitou seriálu). Strach o hlavní hrdiny je maximální (ala Hra o trůny), kvalita samotné epizody již ale dosahuje plného počtu hvězd. Jen tak dál Sheridane. 85% ()

Vyvrcholení: První část (2018) (S01E08)

Trend z louže do bláta pokračuje a postavy stojí díky své propracovanosti tak pevně a přesto vratce, že se plně sžívám s příběhem i se bojím o jejich život či vývoj. A to je to nejpodstatnější co činí toto seriálové dílo pětihvězdičkové. Doufám, že postavy se již odrazí ode dna z toho kvanta smůly co mají. Je to jako Wind River, ale daleko depresivnější. Zlepšení jejich situace je nicméně v nedohlednu. I tak ale velký palec nahoru za kvality a logiku. Chrochtám blahem. 90% ()

Vyvrcholení: Druhá část (2018) (S01E09)

Tak jak to pesimisticky začalo, tak to pesimisticky končí, což není výtka ale přirozený vývoj. Příběh je otevřený, postavy mají více démonů než andělů a mrzí mě, že se v podstatě žádné dějové linky nijak neuzavřeli. Prostě jak jsme do děje na začátku vlítli, tak z něj nyní i tak odcházíme. Buď budeme muset čekat na další sérii, nebo tento seriál zahodíme do koše, protože je to jen náhled do jedné etapy těžkého života rodiny, která se začala rozpadat. Ovšem náhled velice kvalitní, propracovaný do nejzapadlejších charakterů. Takže ani poslední epizoda první řady nezapadá do podprůměru a drží se tam, kde ostatní. 85% ()

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení