Yellowstone

• USA Yellowstone (viac)
USA, (2018–2023), 45 h 19 min (Minutáž: 37–93 min)

Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham, Ian Bohen, Luke Grimes, Cole Hauser, Jill Hennessy, Danny Huston (viac)

John Dutton bráni svoj ranč pred nemilosrdnými developermi, indiánskou rezerváciou a inými nepriateľmi, ktorí chcú získať jeho pôdu. Toto všetko na pozadí rodiny, politiky a jeho odkazu. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Trešlson k tomuto seriálu (12)

Season 1 (2018) (S01)

Upřímně jsem si myslel, že budu nadšenější a po pilotu sem byl přesvědčen, že bude seriál neskutečná pecka. Asi přehnaná očekávání se ale proměnila v opatrnou spokojenost. Yellowstone rozhodně není nikterak špatný seriál a prim v něm hrajou kamera (ty přelety Sheridanovi vážně jdou) a samozřejmě herci v čele s neskutečným Costnerem. Právě díky Costnerovi u seriálu určitě ještě vydržím a budu doufat, že ve druhé řadě mi to sedne o něco víc. ()

Rozbřesk (2018) (S01E01)

Většina komentářů k pilotu tu není úplně přesvědčivá, ale mě si tenhle hodinu a půl dlouhý pilot dokázal zaháčkovat a co víc, vlastně jsem to celé žral. Výborně zahrané (Costner tady vážně válí) a zajímavé postavy a to nejen co se týče ústředního klanu Duttonů, ale i jejich "protivníků", nádherně natočené (joo, ty přelety Sheridan umí) a s výborným soundtrackem. Jsem zvědav, kam se během těch čtyř sezón dostaneme a já u toho rozhodně hodlám být. ()

Season 2 (2019) (S02)

Rozpaky z první řady jsou po té druhé pryč. Nad Duttony rozhodně nelámu hůl (ba naopak) a doufám jen, že kvalita zůstane i pro náslwdující roky na takové úrovni, jako celá druhá sezóna. ()

Dotknout se nepřítele (2019) (S02E05)

Oproti třem předchozím epizodám se tady malinko ubralo, ale pořád se jede televizní nadstandard a zatím dává druhá řada zapomenout na rozpaky z té první. ()

Zmrtvýchvstání (2019) (S02E07)

Chtěl jsem okomentovat až celou řadu, ale tenhle díl mě nenechal v klidu. Hodně intenzivní závěr a jen se podtrhlo to, co tvrdím dlouho. Alfa a omega seriálu jsou postavy a v tuhle chvíli mě už tahle banda z Yellowstonu má omotanýho kolem prstu a jsem opravdu hodně zvědav, co se bude dít. ()

Hříchy otců (2019) (S02E10)

Čekal jsem doslova peklo na Zemi, ale to překvapivě nepřišlo. Zato jsme dostali dost systematický postup jednak celým dílem, ale i při jesnotlivých raidech a to i bez zbytečného patosu. Surové, věcné a jsem zvědav, kdo hodlá zkřížit Duttonům cestu v další sérii.. ()

Zpátky do Kalifornie (2020) (S03E04)

Ještě pořád nejedeme naplno, ale vypadá to, že se do plnejch už brzo dostaneme. ()

Keep the Wolves Close (2021) (S04E07)

Zatím nejlepší díl čtvrté sezóny, která je teda zatím v rámci celého seriálu spíš podprůměrná. ()

Grass on the Streets and Weeds on the Rooftops (2022) (S04E10)

Teprve v posledních dílech si Yellowstone zdá se vzpomněl, v čem je jeho největší síla a konečně se dalo více prostoru vztahům uvnitř klanu Duttonových. Kevin Costner tady navíc naplno předvádí, že herecky je nahony napřed, před ostatními. Čtvrtá série je spíš slabší oproti těm předchozím, ale Costner tu dostává dost prostoru na to, aby to vytáhl do nadprůměrné podívané. ()

Horses in Heaven (2022) (S05E04)

Konečně ten správný Yellowstone. ()

Nůž a žádné drobné (2023) (S05E08)

První část páté série jede tak nějak na půl plynu a hodinová stopáž většiny dílů tomu moc nepomáhá. U Yellowstonu jsme se dostali do fáze, kdy se jeho přidružené prequelové seriály (1883, 1923) dostávají kvalitativně před originál a aby toho nebylo málo, tak jeden z nejlepších aspektů těchto prvních osmi dílů páté sezóny je Josh Lucas v mladší verzi Johna Duttona, který se do bot svého předobrazu obul se vší parádou a dostává taky výrazně víc prostoru. Společné nuance dua Costner-Lucas je opravdu radost sledovat, ale celkovou rozplizlost to zachránit nesvede. Setrvačnost nicméně zůstává a důvod, proč bych měl teď Duttonovic ságu přestat sledovat nemám a uvidíme, jestli si tvůrci připravují píseček pro případný Costnerův odchod, který v současné chvíli reálně hrozí. Byla by to samozřejmě škoda, ale naštěstí už jsme asi za bodem, kdy má Yellowstone své diváky jisté i bez něj. ()

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení