Yellowstone

• USA Yellowstone (viac)
USA, (2018–2023), 45 h 19 min (Minutáž: 37–93 min)

Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham, Ian Bohen, Luke Grimes, Cole Hauser, Jill Hennessy, Danny Huston (viac)

John Dutton bráni svoj ranč pred nemilosrdnými developermi, indiánskou rezerváciou a inými nepriateľmi, ktorí chcú získať jeho pôdu. Toto všetko na pozadí rodiny, politiky a jeho odkazu. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa dO_od k tomuto seriálu (5)

Rozbřesk (2018) (S01E01)

// Pomalé budování světa s velkou odměnou na konci. Ta hodina a půl je na úvod možná příliš, na druhou stranu si to Sheridan neskutečně vodí, šikovně rozestavuje sympatické figurky po obří šachovnici, o každé z nich se přitom stihnete dozvědět to podstatné, jenom aby v závěru konečně šlápl na plyn a (doslova) rozjel ústřední zápletku. Herecky bez chyb (Costner, Grimes, Reilly !!!), režijně trochu kostrbatý (hlavně tempo), nicméně kamera a záběry na přírodu Montany nádherné, a hudebně je to pak vyloženě super. Jestli si Sheridan pohlídal gradování a v dalších epizodách ještě vytáhne pár trumfů, čeká nás velká jízda. Na úvod je to ale takhle perfektní. 9/10 ()

Vyvrcholení: Druhá část (2018) (S01E09)

// Proč mi nikdo neřekl, že je teď in psát konce řad jako druhé piloty prakticky startující celý děj odznova? Hned bych se na to těšil míň. Poslední epizoda 5/10, celá řada 7,5/10 (hlavně kvůli vyšumění do prázdna). ()

Season 2 (2019) (S02)

// Konec mi tentokrát sice už nepřipomínal Dallas, že by se v druhé řadě *tak* chváleného seriálu ale stalo něco zásadního, to se zrovna říct nedá. Děj i postavy se dost točily v kruhu, akce možná ještě ubylo, a byť těch cca osm hodin celkem rychle uteklo, pocit naplnění se teda upřímně nedostavil. Ale v další řadě se má objevit Sawyer + to co tady předvádí Kelly Reilly se tak naprosto vymyká všem ženským postavám ve filmu nebo v televizi, že jen kvůli ní se mi asi vyplatí v tom pokračovat. Never change, Beth. ()

Season 3 (2020) (S03)

// No konečně to ve mě začíná trochu růst. Cliffhanger z finále je teda odpornej, ale aspoň se postavy konečně někam začaly posouvat, konečně to našlo lehkost, zároveň s tím se ale daří epizodám přidávat emocionální dopad, akce bylo akorát a režijně o dost koherentnější než ve druhé sérii. Jestli si to udrží současný tempo a grády, tak by čtvrtá série mohla ten hype konečně ospravedlnit. ()

Season 4 (2021) (S04)

// Oproti třetí sérii s infarktovým závěrem se čtvrtá řada nesla ve výrazně poklidnějším tónu. Úvod pochopitelně šel až na dřeň, posléze ale Sheridan přepnul a místo boje na život a na smrt začal opět dělat reklamu na Montanu, kovboje a způsob života, který už dnes na mnoha místech není možný. A bylo to vynikající, uhrančivý, místy krutý, jindy zase dojemný, a v mnoha ohledech podnětný. Karty se příliš nezamíchaly, ale to vůbec nevadí, před bouří je totiž vždycky klid, a ten právě skončil. 9/10 ()

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení