tron

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Spoilery. Koniec tretej sezóny pripadal šokujúci asi len naivným ľuďom, keďže bolo "asi" jasné, že keďže bude štvrtá séria, všetci musia prežiť, aby v nej mohli hrať, pretože ak by zomreli v tretej, o čom by bola štvrtá? o Mackovi Pu? Asi nie, však. Takže postavy, samozrejme, prežili. Ku cti Taylora Sheridana každopádne nepochybne slúži, že ich síce nezničil ani tak fyzicky (hoci...), ale psychicky ich doslova zdevastoval. Následky sú vec, s ktorou treba v jeho scenáristických svetoch rátať. Veci, ktoré sa stali, sa nezabudnú, je s nimi neustále nejakým spôsobom pracované a každá akcia vyvoláva protireakciu. Prvá epizóda 4. série je taká razantná, že by som ju nemal problém označiť za jeden z najsilnejších seriálových začiatkov za posledné roky. Nie najrazantnejší. To nie. Ale jeden z najrazantnejších? Určite áno. Drsná scéna strieda scénu intenzívne emotívnu a hoci je mi jasné (keďže štýl Taylora Sheridana už X rokov dôverne poznám), že postupne tempo spomalí, niečo mi hovorí, že nie až tak, ako v predchádzajúcich sezónach. Oceňujem tiež nečakaný flashback súvisiaci s prequelom 1883, čo je dosť zaujímavé z časového hľadiska, keďže 1883 malo premiéru až po premiére štvrtej série Yellowstoneu. ()

castor

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

„Co zabíjí tvého otce?“ – „21. století!“ U předchozích sériích jsem zmiňoval/možná vyčítal vlažnější rozjezd, což se v případě té čtvrté rozhodně říct nedá. Tvůrci nechali řádně rozkopnuté dveře a koordinovaný útok na rančerskou rodinu pokračuje, a zatímco jízlivá dračice Kelly Reilly potřebuje cigáro, její otec má v těle několik děr. A nebude to jediná ztráta. Ve třetí sérii zoufale nevyužitý Josh Holloway měl pro tentokrát alespoň solidní dojezd. Skvělý start. Snad se nebudeme u jednotlivých charakterů (zase) motat v kruzích. Výstup Beth u umírajícího otce, který to přepískl s heroinem, je skvělý. A nejen ten. ()

liskam

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

V rámci žánru "Drama/Western" Jsem viděl naprosto precizní práci všech od posledního komparzisty po režiséra! Pokud si tahle řada udrží takhle nastavenou laťku, bude to v rámci seriálové tvorby jedna z nejlepších sezón "ever"! Za mě jasných 100% ()

zsn

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Miluji tuhle rodinu a chci do ní patřit. Ta vášeň, bojovnost a síla, je inspirativní. Nejvíc člověka fascinuje, jak jsou prachy, dá se vyřídit vše. Vrtulník uprostřed ničeho, jen aby se podchytila každá minuta, kdy lze zachránit starého, na cedník děravého Costnera. A nejlepší bylo to: "Nechám ti tady hovězí" :-D Živé Jerky. ()