Keď po spore usadne prach, Duttonovci čelia možným následkom. (SkyShowtime)

Kaka

Zdánlivé zpomalení díky kterému má divák možnost zkoumat komplexitu hlavních postav a postupně z nich odlupovat další a další vrstvy a vnímat jejich pohnutky, postoje a vlastně celkovou identitu. Předpokládám, že tento trend bude ještě pěkných pár dílů pokračovat, podobně rafinovaně to udělali i tvůrci GoT. Zatím moderní western, který mají tvůrci pevně v rukou. ()

castor

Tohle údolí nemůže mít víc šéfů. Charismatická hlava rančerské rodiny z Montany (John Dutton (spolehlivý Costner) v tom má jasno. Noční střelbu a jednu popravu je třeba ututlat a provždy se zbavit těla, nicméně vztahy mezi jeho nekompromisní dcerou Beth a synem Jamiem, lehce ukňouraným právníkem, jsou stále napjaté. A poměrně černohumorné. Ale nejmladšího Kayceho je třeba chránit, protože tak by si to přála jejich tragicky zesnulá matka. Zrovna Kayce stojí někde uprostřed, protože žije právě mezi původními obyvateli území. Tak nějak se stále nemůžu zbavit pocitu, že jsem „podobné“ viděl zpracované mnohem lépe a zatím spíš brousíme po povrchu. ()

Nach

Nastavená laťka pokračuje. Stejně pozvolně, jako u předchozí epizody. Postavy jsou opět probírány na dřeň a celá záležitost ohledně konfliktu rančerů a indiánů je nyní upozaděna, abychom si více probrali vnitřní motivace postav a jejich další směřování. A to je vše. Je to málo, ale v Sheridanově provedení opět excelentní a bohatě to k těm čtyřem sluncím stačí. 80% ()

Eleanor05

Nechápu smysl seriálu plného necharismatických herců a nezajímavých postav, opřený o podprůměrný scénář a nudnou zápletku. Nechápu smysl seriálu, kde se každý tváří "ultra chlapácky a drsně", a přitom úroveň dojmu ze zdánlivě vypjatých scén se pro diváka rovná nule a hravě jej ve vážnosti a krutosti překonávají i na první pohled "ženské" současné seriály, jako Sedmilhářky nebo Příběh služebnice. A konečně nechápu, jak režisér výborné Wind River mohl natočit něco tak konvenčního a nudného, že se každých pár minut díváte na display přehrávače a nejsilnější emoci - radost - vyvolá až příchod závěrečných titulků. Nic mě nemotivuje se na tuhle "western telenovelu" dívat dál... ()

LachtanShows

Zatím to má pomalejší rozjezd, to ale správnému fanouškovi mixu žánrů, kde do westernu zasahuje správná dávka rodinného dramatu, soudních potyček i řádné krimizápletky, vůbec nevadí, ba naopak ho to až polichocuje a dráždí ho k tomu, aby si hned pustil další epizodu. ()

muti

Je najvyšší čas ututlať popravu Indiana, pretože pravda sa šíri rýchlo. Nechápem len prečo bolo treba odstaviť súdneho lekára takýmto spôsobom, napokon to len ukazuje že členovia rodiny sú ochotní ísť za hranicu, aby zakryli pravdu. ()

Foltest

Zabít posla je dobrá epizoda, která drží nastavenou laťku. Charaktery se, jak nám ukázal už i minulý díl, tady skutečně s ničím nepářou, což je jedině dobře. John Dutton si zatím se všemi nástrahami poradil, ale uvidíme, s jakými metodami na něj přijdou jeho protivníci příště. Velkou devízou seriálu je bezesporu krásná příroda Montany. Líbí se mi také linka se zaměstnaným zločincem; doufám, že se na ranči promění v chlapa. Už se těším na další epizodu. ()