John Dutton bráni svoju zem a rodinu pred súčasnými silami. (SkyShowtime)

TedGeorge

První díl za mnou a... dobrý. Má to koule, Sheridan je z toho chvílema cítit na sto honů (značkování v přívěsu) a celý to má skvělou atmosféru. Nejvýraznější kupodivu není Kevin Costner jako ostrej ranger, ale spíš Kelly Reilly, která si pro sebe krade úplně každou scénu. Akorát se trochu bojím, jak to Sheridan do dalších dílů ukočíruje. Pilot měl hodinu a půl a načlo se toho vážně hodně. Jako kdybych sledoval Wind River mixnutý s Kmotrem a pocukrovaný Zaříkávačem koní. Chutná mi to, ale fakt doufám, že to bude mít nějakej větší smysl. P.S. Dallas? Ani náhodou, tady se střílí do bezbranejch indiánů a pak se souloží s jejich sestrami. ()

KarelR

Na Sheridana překvapivě utahaný, herecky neprůbojný a málo výživný rozjezd. Má to jeho zemitost a očividně se všechno teprve nadechuje, za úvodní hodinu a půl (!) toho ale teda moc neodvyprávěl... ()

Radek99

Tedy, musím konstatovat, jeden z mých nejočekávanějších seriálových projektů poslední doby z dílny Taylora Sheridana a výsledný dojem - čiré rozpaky... Tvůrci zjevně chtěli natočit něco na způsob farmářského Až na krev říznutého farmářským Kmotrem, ale nemělo to ani hloubku, ani vyznění a sílu, jakou měl opus magnum Paula Thomase Andersona, natož pak legendární sága Francise Forda Coppoly... Naprosto sterilní a utahaný pilot... ()

dO_od

// Pomalé budování světa s velkou odměnou na konci. Ta hodina a půl je na úvod možná příliš, na druhou stranu si to Sheridan neskutečně vodí, šikovně rozestavuje sympatické figurky po obří šachovnici, o každé z nich se přitom stihnete dozvědět to podstatné, jenom aby v závěru konečně šlápl na plyn a (doslova) rozjel ústřední zápletku. Herecky bez chyb (Costner, Grimes, Reilly !!!), režijně trochu kostrbatý (hlavně tempo), nicméně kamera a záběry na přírodu Montany nádherné, a hudebně je to pak vyloženě super. Jestli si Sheridan pohlídal gradování a v dalších epizodách ještě vytáhne pár trumfů, čeká nás velká jízda. Na úvod je to ale takhle perfektní. 9/10 ()

Zeck

Pilot, který přesvědčil... Že s touto rafinovanou telenovelou navlečenou do atraktivního obsazení a prostředí skutečně není třeba ztrácet čas. Má to zcela tradiční "westernové" (tohle je western asi jako já kovboj) seriálové osnovy ve formě tří stran hájících své zájmy, které jsou v přímém rozporu se zájmy stran ostatních, ale nenabídne to krom rodinných dramat absolutně nic, co by diváka donutilo k pociťování elementární zábavy. Postavy jsou stereotypní karikatury řešící pro diváka irelevantní rodinné a kariérní problémy a 90 minutová stopáž se při sledování těchto nudných patálií vleče jak smrad. Čekal jsem něco jako Hatfields & McCoys ze současnosti a dostal vyčpělý Dallas. ()

Kaka

Už úvodních 20 vteřin dává vědět, že nás čeká něco mimořádného. Yellowstone se v pilotu tváří jako Game of Thrones 21.století, akorát král má místo koruny kovbojský klobouk a chorvatské Kings Landing nahrazuje velkolepý srub s xy akry půdy v nespoutané krajině divoké Montany. Zatím to má trochu jednorozměrné postavy, ale už v úvodu slibně a přehledně rozdané karty. Just tell me who to fight ? Everyone. ()

castor

Je to trochu méně výživný rozjezd, ale přeci (skoro) každé začátky jsou těžké. Samozřejmě u seriálů je to jiné, divák očekává, že ho pilot hned pohltí a donutí si pustit další díly. Ale uvidíme. Postav je hodně, práce s jejich představováním poměrně sterilní a utahaná. Tvůrci skáčou lehce zmateně od jednoho hrdiny k druhému. Vládne jim neústupný rančer Kevin Costner s početnou rodinou, která odráží plány ambiciózního developera a stále drzejší původní indiánské obyvatele. Na pilot hodně přemrštěná stopáž. Přesto věřím, že Taylor Sheridan, chlapík, který k nám opakovaně vysílá drsné chlapácké projekty, nezklame. Ostatně vygradování úvodní epizody dává poměrně velké naděje. ()

filmfanouch

Jak je sakra možný, že až tady mě Sheridan dokáže strhnout? Dokonalá atmosféra s Kevinem Costnerem zpátky na koni a překvapivě výbornou Kelly Reilly. Pokud si Sheridan udrží tempo, jedná se rozhodně zatím o jeho nejlepší práci ()

Sidonka

Za mě odtažité, nehluboké, málo výrazné, moc jsem postavám nevěřila, cítila jsem z toho takovej umělej kalkul.. Prostě mi nějak pilot nevtáhl a bylo mi to všechno tak nějak jedno. Jo, to seriál "1883", který je prý prequelem tohoto seriálového počinu, to je jiné, chutnější, živočišnější a silnější kafe, které mi naopak zasáhlo od prvního záběru. Příběh z 19.st. můžu prožívat, přemýšlet nad ním, chytnul mi trochu za srdce. Naproti tomu Yellowstone asi, bohužel, konzumovat nebudu, neláká mi tento způsob zpracování, viděla jsem jen první díl a už nemám potřebu pokračovat dál, musela bych se nutit. Škoda. ()

Nach

Krásný pomalý rozjezd na velkolepé události, co se teprve dávají do pohybu. Sheriden na poli seriálu spěchá ještě méně, než ve Wind River, ale to neznamená, že jde o nudu. Na té poli pilotní epizody devadesát minut dlouhé se podaří seznámit s důležitými charaktery, načít hlavní zápletku a vysondovat vztahy mezi jednotlivými charaktery ve všech třech znepřátelených táborech. Vypadá to na westernovou hru o trůny. Tak uvidíme co vše z toho vyleze. Jedno je ale jisté... Taylor Sheriden jede svůj styl a jsem rád, že se ho nadále drží. 80% ()

elanius

Nezvyknem často komentovať epizódy seriálov, ale tentoraz urobím výnimku. V prvom rade som trochu prekvapený z tých 74%. Pár minút navyše a bol by z toho takmer dokonalý samostatný film. Sheridan vie dokonale namixovať tempo, či už akcie, dialógov, príbehu. Raz dominuje to raz, iné ale dokopy to super šlape. Prostredie a nastolenie atmosféry je kapitola sama o sebe. Montana a kovboji, samozrejme na hony vzdialený svet, ale aj tak som mal po pár minútach pocit, že som tam vyrastal a dokonalo poznám tie reálie. Herecky hlavná úloha neni o čom, Costnerovi stačí nasadiť si klobúk, skočiť na koňa a hneď to je u mňa za 8/10:). Celkom prekvapili Wes Bentley a Kelly Reilly. Na prvý pohľad trochu zvláštny výber, ale nakoniec je to práve ten fresh vietor. Ale taký Jeremy Renner tomu nejako podvedome chýba:). Ja len dúfam, že táto moja nekritickosť sa mi v ďalších dieloch/sériách nevypomstí, ale pre mňa jeden z najlepších pilotov seriálu čo si pamätám. (9/10) ()

BROKEN_

Už chápu po zhlédnutí první epizody, proč se rozhodl Sheridan pro takovou stopáž. Musel nám na úvod představit postavy, co se bude dít a bude toho zde opravdu hodně. Epizoda je pěkně plynulá a nikam nespěchá. Kevin Costner si mě hned po několika minutách získal a já mu to baštím. Seriál se mi díky délce dokázal dostat pod kůži a s postavami jsem ke konci soucítil a opravdu to na mě hodně fungovalo. Záběry na krajinu Montany jsou krásné a celkově prostředí nemá chybu. Strašně se těším na zbytek. ()

SpaceOdyseus

Nikdo dneska nepise a netoci takove chlapske filmy jako Sheridan. Vsichni jsou drsni jako smirkovy papir, ale zereme jim to i s navijakem. Tak to mam rad a prvni hodina a pul bylo luxusni uvedeni do deje, ktery pohaneji fakt zajimave charaktery. Na konci to krasne vygradovalo a jestli tak bude gradovat celych deset dilu? Uff. ()

Ještěřák

Přišlo mi to jako hodně natahovaný a víceméně nudný pilot. Postav je tam jak v májovém průvodu, ale nějak nemám chuť koukat na jejich pinožení dále. Asi nejvíc mě vadí ten střet rančerství s moderní Amerikou. Vzal jsem to raději chronologicky a musim zkonstatovat, že 1883 je mistrovské dílo a 1923 stále (prozatím) velmi dobrý. Zde třeba při přestřelce jenom tak mimoděk fragnou dva týpky a policajti hrajou mrtvý brouky. Co by se nechali rozhodit, tohle je Utah, nějaký spor mezi indoši a rančery, žejo. To se dá asi pochopit v roce 1883, kdy i šerifové pohřbívali různé zlobivé čuráky v poušti, a s přimhouřením blahosklonného oka i v roce 1923, ale stěží v roce 2018. Ale líbila se mi Kelly Reilly, dílem pro milfí vzhled, dílem pro přístup k sexu a feministicko-sarkastické hlášky. Jo a ten krásný indián z Tance z vlky už taky pěkně zestárnul. ()

LachtanShows

Konečně nadešla ta chvíle. V USA vůbec nejsledovanější seriál v loňském roce po 5 letech od svého startu doplul i do českých končin a třebaže je pilot až zbytečně dlouhý, má očekávání jsou vrchovatě naplněna a ohromně se těším do dalších dílů. To westernové prostředí už jsem silně postrádal. ()