John Dutton bráni svoju zem a rodinu pred súčasnými silami. (SkyShowtime)

Sidonka

Za mě odtažité, nehluboké, málo výrazné, moc jsem postavám nevěřila, cítila jsem z toho takovej umělej kalkul.. Prostě mi nějak pilot nevtáhl a bylo mi to všechno tak nějak jedno. Jo, to seriál "1883", který je prý prequelem tohoto seriálového počinu, to je jiné, chutnější, živočišnější a silnější kafe, které mi naopak zasáhlo od prvního záběru. Příběh z 19.st. můžu prožívat, přemýšlet nad ním, chytnul mi trochu za srdce. Naproti tomu Yellowstone asi, bohužel, konzumovat nebudu, neláká mi tento způsob zpracování, viděla jsem jen první díl a už nemám potřebu pokračovat dál, musela bych se nutit. Škoda. ()

castor

Je to trochu méně výživný rozjezd, ale přeci (skoro) každé začátky jsou těžké. Samozřejmě u seriálů je to jiné, divák očekává, že ho pilot hned pohltí a donutí si pustit další díly. Ale uvidíme. Postav je hodně, práce s jejich představováním poměrně sterilní a utahaná. Tvůrci skáčou lehce zmateně od jednoho hrdiny k druhému. Vládne jim neústupný rančer Kevin Costner s početnou rodinou, která odráží plány ambiciózního developera a stále drzejší původní indiánské obyvatele. Na pilot hodně přemrštěná stopáž. Přesto věřím, že Taylor Sheridan, chlapík, který k nám opakovaně vysílá drsné chlapácké projekty, nezklame. Ostatně vygradování úvodní epizody dává poměrně velké naděje. ()

Nach

Krásný pomalý rozjezd na velkolepé události, co se teprve dávají do pohybu. Sheriden na poli seriálu spěchá ještě méně, než ve Wind River, ale to neznamená, že jde o nudu. Na té poli pilotní epizody devadesát minut dlouhé se podaří seznámit s důležitými charaktery, načít hlavní zápletku a vysondovat vztahy mezi jednotlivými charaktery ve všech třech znepřátelených táborech. Vypadá to na westernovou hru o trůny. Tak uvidíme co vše z toho vyleze. Jedno je ale jisté... Taylor Sheriden jede svůj styl a jsem rád, že se ho nadále drží. 80% ()

SpaceOdyseus

Nikdo dneska nepise a netoci takove chlapske filmy jako Sheridan. Vsichni jsou drsni jako smirkovy papir, ale zereme jim to i s navijakem. Tak to mam rad a prvni hodina a pul bylo luxusni uvedeni do deje, ktery pohaneji fakt zajimave charaktery. Na konci to krasne vygradovalo a jestli tak bude gradovat celych deset dilu? Uff. ()

BROKEN_

Už chápu po zhlédnutí první epizody, proč se rozhodl Sheridan pro takovou stopáž. Musel nám na úvod představit postavy, co se bude dít a bude toho zde opravdu hodně. Epizoda je pěkně plynulá a nikam nespěchá. Kevin Costner si mě hned po několika minutách získal a já mu to baštím. Seriál se mi díky délce dokázal dostat pod kůži a s postavami jsem ke konci soucítil a opravdu to na mě hodně fungovalo. Záběry na krajinu Montany jsou krásné a celkově prostředí nemá chybu. Strašně se těším na zbytek. ()