Kimbiseo wae geureolkka

• Južná Kórea 김비서가 왜 그럴까 (viac)

Domýšlivý manažer, který má zdánlivě všechno, čelí zdrcující zprávě, když mu jeho schopná osobní asistentka oznámí, že končí. (Netflix)

Zíza

Vlastně úplně klasický korejský seriál, směska toho, co od toho fandové chtějí. Ústřední dvojka je krásná a jiskří to mezi ní. Máme tu i trauma. Zasmějeme se. Zaculíme, protože ústřední dvojka mezi sebou pěkně cvrliká, až z toho bolí zuby. Je to romanťárna, v podstatě to a asi to nechce být nic jiného. Mějte to rádi, užívejte si to, ceňte ve spokojenosti zuby nad roztomilostí ústředního páru. Zapomeňte na realitu. Na to je seriál dobrý. Bohužel jak to tak bývá u korejských seriálů, dochází jim častokrát ke konci šťáva. Nedokáží pořádně na konci vyvrcholit, případně vyvrcholí moc brzy a pak se v tom jen plácají. Jsou prostě jako sexuálně nezralý jedinec. Dobře pro ně, pořád mají kam jít. ()

Pethushka

VAROVÁNÍ NA ZAČÁTEK: Jsem naprosto okouzlená, zamilovaná a absolutně nekritická. Aktuálně se nacházím v euforii a z očí mi zcela jistě létají srdíčka. KONEC VAROVÁNÍ. Tenhle seriál je neskutečná nálož romantiky. Je to totiž to jediné, o čem celé dílo je. Vyjma zápletky z dětství tu není žádná vedlejší linka, řeší se pouze milostné vztahy, a to v několika podobách, a s velkým humorem. Přestože se děj odehrává převážně v prostředí velké firmy, nečekejte žádné boje o křeslo, tady se nikdo zbytečně netrápí. A je to vážně osvěžující pocit. Chcete-li pohádku o tom, jak se egocentrický viceprezident zamiluje do holky z garsonky a obrátí pro ni svět vzhůru nohama, do toho. Tentokrát vás u toho nebudou rušit ani extrémně vtíraví a zatvrzelí rodiče, kteří určují dětem, jak bude vypadat jejich pracovní i milostný život. A neobjeví se žádný zlý strýček, který by měl pocit, že jeho syn povede firmu lépe. Tady je jasno hned od začátku. Láska a chemie jsou všude ve vzduchu, a je to to jediné, kolem čeho se všechno motá. Kdybych čistě teoreticky uměla psát a vymýšlet scénáře, takhle nějak bych to napsala. Za celou dobu nebyla minuta, kdy bych se nudila a naopak hodně bylo těch, kdy jsem se chichotala jako patnáctiletá poblázněná holka. Myslím, že si můj partner, který byl u několika mých záchvatů přítomen, pomalu začíná myslet, že jsem se zbláznila. Seon Joon a Min Yeong jsou vražedná kombinace. Miluju je spolu! ()

Andrea1717

Čistá esencia romantiky, krásne sa na to dívalo a som z toho unesená až tak, že všetko čo napíšem sa mi zdá málo výstižné. Proste romantika na 1000%, vtipné okamihy, dojímavé okamihy a celé je to proste tak skvelé až je to totálne skvelé, určite to budem vidieť niekedy znovu, moja topka je na na prasknutie, ale je tam už aj tento seriál :-) ()

alisa.upir

Určitě to není nejlepší K-drama, které jsem viděla - story line je dost přímočará a nekomplikovaná. Ale je to taky velmi roztomilý příběh, který zahřeje člověka na srdci (jak už to u korejské tvorby bývá). Secretary Kim je krásná a schopná, a pan viceprezident je pohledný, schopný a perfektní, LOL 😂 Dohromady je to fakt sranda. Byla paráda se na to koukat. ()

kklepkaa

Pokud hledáte skvělou chemii mezi hlavními herci a spoustu romantiky bez vážnějších komplikací a nevadí vám klišé, tak jste tu správně. Náročnější divák by ale mohl být zklamán. Musím ale uznat, že já jsem se opravdu bavila. A hodně se mi líbil i drobný odkaz na film The Classic v 7. dílu. ()

Roby

Tak konečně jsem se dokopal k slavnému seriálu sekretářce Kim a nejsem vůbec zklamaný. Seriál v podstatě naplnil vše co jsem od seriálu čekal a co jsem mohl leckde vyčíst na různých fórech či komentářích ať už tady na čsfd nebo i jinde. Romantika a zábava ve velkém, kde se páruje vše co má ruce a nohy, tak se dá velmi jasně a výstižně tento seriál okomentovat. Park Min-Young odehrála prostě to co měla, ale na druhou stranu na její postavě se skoro nic nedalo zkazit a vlastně ani předvést, takový nudný ničím zajímavý charakter jsem dlouho neviděl, takže tady moc není co opěvovat, za to Park Seo-Joon mě neuvěřitelně překvapil jak pojal svou postavu a velmi uvěřitelně se do ní doslova vžil. Navíc se mi jeho postava viceprezidenta v mnoha ohledech charakterově podobá, tak i možná proto jsem si v jeho postavě našel jistou oblibu. Jako taková nenáročná zábava na rozptýlení od všech těžkých dramat a akčních sérií, které nám Korejci v posledních letech cpou se nenáročný seriál o sekretářce Kim docela hodí. Bohatý princ a chudá kráska (princezna)... tenhle koncept funguje už dobré filmové a seriálové půl století, takže není moc o čem. Ještě bych asi vypíchnul tajemníka Yanga, který svými superschopnostmi a odvahou by měl dostat svůj vlastní seriál, bylo by to myslím fakt legrační story. Seriál bych hodnotil tak mezi 75-80%, takže zdejší hodnocení docela sedí. ()

bulinka

Príjemná oddychovka. Sladká, nežná vtipná a postupne dávkovaná romantika 😊. Puto hlavných postáv, a odkrývanie minulosti bolo dojemné. V hlavnej postave príjemne prekvapil Lee Young-Joon (Seo Jun-Park). Herca som si rýchlo obľúbila, i keď tie jeho vlasy na pol čela ma niekedy ozaj iritovali :-D. Myslím,  že to s tou samoľúbosťou a dokonalosťou v scenári prehnali, ale väčšinou to bolo vtipné. Páčilo sa mi aj to tajomno okolo neho. Obom hlavným hercom to spolu super ladilo a boli milí, zábavní aj vtipní. Čo je ozaj super, tak príbehy vedľajších postáv pútali pozornosť, takže som sa nenudila nikdy. Potom ako som videla Park Min-Yeong v Healer-ovi bolo príjemnou zmenou ju vidieť v niečom inom, kde teda bola viac ženskejšia. ()

Lex.San

What`s Wrong With Secretary Kim je čistokrevnou romantikou, která se kromě otázky únosu, soustředila jen a pouze na milostnou zápletku. I tak to ale stačilo, protože se příběh s elegancí sobě vlastní vyhnul všem těžkostem a strázním, které asijské romantiky tak často zatěžují. Příběh je tak plný jemného humoru a příjemné lásky. Hlavním i vedlejším postavám prostě nešlo nefandit. K tomu všemu se jednalo o jedno z mých oblíbených žánrových klišé (šéf a jeho sekretářka), tudíž za mě spokojenost a 3*. (7/10) ()

Amalberga

Je pro mě hrozně těžké hodnotit, kdyby to šlo, dám 3-4 hvězdičky. Herecké obsazení bylo příjemné, musím zvlášť vypíchnout vedlejší role. Ústřední dvojice byla dobře sehraná, až na několik detailů. Lee Young Joon byl na můj vkus až příliš namyšlený a jeho neustálé narcistické obdivné ódy na sebe se rychle oposlouchaly. Mi So byla velmi příjemná a vyspělá a zodpovědná, rozhodně nešlo o typickou uřvanou slečinku, lépe jste se do ní vcítili, i když byla tak trochu ořezávátko. Vyloženě mi vadila zápletka s únosem, už jsem alergická na temnou traumatickou minulost, která dva hlavní hrdiny spojuje a většinou je absolutně nedůležitá. Jinak je tohle drama hezká oddychovka. ()

Koral17

Priemerná romantická komédia s veľmi jednoduchým príbehom, založená na základných (a už dosť prežitých) klišé tohto žánru. V rámci prvej polovice seriálu som sa zasmiala a celkom dobre sa bavila, potom sa však často dostavila i nuda a niektoré momenty na hranici trápnosti. Z kaše priemeru ťahá tento seriál zo všetkých síl hlavne pán viceprezident, ktorý má nielen plno uchvacujúcich vlastností, ale hlavne zmysel pre situačný humor. Keď je na scéne, tak má človek pocit, že sa pozerá na nejaký iný, lepší seriál. Opäť to však platí predovšetkým pre prvú polovičku seriálu, potom začnú byť opakujúce sa machistické vtipy tejto postavy dosť otravné až obťažujúce. Je však vidieť, že Pak So-džun je talentovaný herec a snaží sa i v rámci zlého scenára udržať aspoň svoj herecký štandard. Z môjho hľadiska je hlavným problémom ústredná ženská hrdinka a to i po hereckej stránke, kde ani zďaleka nedosahuje kvalít hlavnej mužskej postavy. Pak Min-jong ako sekretárka Kim je síce veľmi schopná a pracovitá, ale ako žena na mňa pôsobila nudne a fádne, niekedy až nepríjemne prudérne (Napríklad situácia, keď jej milovaný muž povedal, že by s ňou chcel stráviť milostnú noc, tak ho okríkla, nech nie je vulgárny). Ale rozumiem, že musela zapadnúť do obvyklej a veľmi otravnej patriarchálnej šablóny milej, pokornej, trpezlivej, cudnej a oddanej ženy, svojim spôsobom svätice, ktorá je tak častá pre hlavné hrdinky romantických kórejských seriálov. Niekedy jej chudere ten nevycválaný viceprezident poriadne skákal po hlave a ona sa mierne bránila len vo chvíli, kedy už bola na pokraji síl. Škoda preškoda, že tento pár nie je vyrovnanejší! Bolo by skvelé, keby tvorcovia i hlavnú ženskú hrdinku zobrazili v uvoľnenejšej, sebavedomejšej a vtipnejšej rovine. ()

mark.benford

Seriál sa nevyhol niektorým klasickým a už dosť obohraným dejovým klišé, avšak aj tak ho hodnotím plným počtom bodov, pretože niečo také milé som už dlho nevidela. Hlavní hrdinovia sú spolu rozkošní, a keďže mám ich predstaviteľov rada, tak som si ich interakcie užívala s búšiacim srdcom a stupídnym úsmevom na tvári. Seriál je romantická bomba s okorenená príjemným humorom, a to je presne to, čo som od neho chcela dostať. Heart Heart! ()

Braenn.

Jeden z výrazně lepších romantických seriálů. Víte, co chcete a taky to dostanete. Chemie funguje navzdory podivné hrdinově patce (celých 16 dílů jsem na ni zírala a doufala, že seriál opustí dřív, než já. Ale ne! :)). Dvojice je vtipná, (ona umí vrhat opravdu děsivé pohledy), romantika dává smysl, vztah se vyvíjí, i když cudnost hlavní hrdinky je místy úsměvná. Plus seriálu - vyvaroval se spousty klišé. Rodina ji nenabízí obálky s penězi aby odešla, v půlce si to ani jeden z nich nerozmyslí a tak dále a tak dále. Mínus - spoustu klišé tam pořád je. On a ona se znají z dětství (omílaná a opravdu trapná symbolika většiny doram, jakési zdůraznění osudového faktu, že jsou si předurčeni), a samozřejmě postava trapně vtipné kolegyně, založená na přehrávání. Ještě je škoda, že neodolali a do té jinak zcela civilní romantiky tahali přehnanou linku s únosem. Za mne tam byla naprosto zbytečná. Každopádně - stojí to za to. Jako oddechovku mohu zcela doporučit. ()

MatoPalkes

ROMANTIKA. Pri hlavnej dvojici nemám žiadne výhrady. Super postavy, skvele zahrané. Hercov už poznám z predchádzajúcich vecí ktoré som videl (Healer vs. Itaewon class). Problém bol u mňa u vedľajších postáv a celkovo u príbehu. Tu to je pre mňa len priemer, ktorý fakt vyťahuje len hlavná dvojica. ()

Karmel

Samotný námět je celkem zajímavý, ale s tím si scénárista nevystačil, takže je tam spousta výplní, aby tvůrci dodali 16 dílů. Více klišé v jednom romantickém seriálu jsem snad ještě neviděla, což samozřejmě souvisí s tím, že se děj točí výhradně okolo hlavních postav a vývoje jejich vztahu. Svým způsobem mi Secretary Kim připomínal Obchodní návrh, takže jsem měla tendence tyto seriály srovnávat. Na rozdíl od Obchodního návrhu se Secretary Kim plácá mezi žánry a bere se až moc vážně. Tedy kromě těch scén, kde má nastoupit korejský humor představovaný pitvořícími se vedlejšími postavami. Jakoby režisér všem nakázal, aby přehrávali co nejvíc to půjde. Jediný, kdo se toho ujmul se ctí byl Kang Ki-yeong. Osudovost samozřejmě obsažena, a je dost přitažená za vlasy.  Hlavní postavy jsou napsané celkem vydařeně, ale tímto seriálem jsem se utvrdila v tom, že Park Min-yeong není mou oblíbenou herečkou. Její hraní jí nevěřím: je robotická, bez emocí a v každé roli mi připadá o 10 let starší, než by měla být. Ono to mezi nimi nebylo špatné, ale to proto, že její protějšek zahrál Park Seo-joon. On je excelentní a celý jejich vztah táhne. Postavu si užívá, krásně si ji vybalancoval a je uvěřitelný. I přes jeho zápory (kterých se ale díky lásce zbavuje) ho nemůžete nemít rádi. Auraaa. A také se na něj moc dobře dívá. Bez jeho přítomnosti bych asi sledování vzdala. Délku K-seriálů obvykle snesu, ale tomuto by zkrácení prospělo jako sůl (alespoň by tam nemuseli dávat, jak si cca 5x náhodně padnou do náručí). A na konec jen povzdech: škoda, že Park Seo-joon nehrál v Obchodním návrhu, on mu chybí k dokonalosti. ()

TedyM

Z žánru "office rom com" je tento seriál absolutní a (zatím) nedostižnou špičkou. Dalo by se tomu vytknout ledacos, má to všechno, co klasické kdrama - pády, dětská láska, lunapark, "neuvěřitelné" náhody, ale to je asi to, co člověk u těchto seriálů hledá. Protože zároveň je to sladké, roztomilé, pohladí po duši a hezky se na ústřední pár kouká. Navíc u tohoto seriálu mě baví i ostatní kancelářské vztahy ("můj hrdino!"). Sečteno podtrženo, když si chci dát klasickou slaďárnu s happyendem, vždy sáhnu po tomto kousku. ()

skorpik42

Nie je to to najlepšie, čo som videla , ale radí sa to k tým lepším kúskom. Nejdem sa tu veľmi rozpisovať, ale musím vyzdvihnúť Park Seo Joona. Jeho mimika je neskutočná, zožrala som mu všetko aj s navijakom. Ju príliš nemusím a aj tu mi liezla na nervy, s tým neustálym úsmevom. Inak príbeh je to pekne vyrozpravany, plynie bez väčších zadrhelov a pekne napreduje. ()

SmileSun

Seriál sice nemá žádný složitý děj, ale v tomto případě to vůbec ničemu nevadilo, protože klasický romantický příběh je okořeněn řadou vtipných scén, které jsou navíc podtrženy „animákovskými“ zvuky a občas i obrázky. Smála jsem se od začátku až do konce. Park Seo-joon zde předvádí narcise obdivuhodným způsobem, nejprve to bylo trochu nepříjemné, ale v průběhu mi to přišlo čím dál víc legrační, obzvlášť když promlouval sám k sobě. Park Min-yeong mě zase dostávala svými nespočetnými výrazy a mimikou, které často řekly vše. Z vedlejších rolí musím vypíchnout především Kang Ki-yeong, který zde měl neuvěřitelnou úlohu. Jeho chladnou hlavu bych si asi potřebovala někdy vypůjčit, protože to, s jakým klidem zvládal průšvihy své sekretářky a „duchaplné“ konverzace s více prezidentem, je neskutečné. ()