Kimbiseo wae geureolkka

• Južná Kórea 김비서가 왜 그럴까 (viac)

Domýšlivý manažer, který má zdánlivě všechno, čelí zdrcující zprávě, když mu jeho schopná osobní asistentka oznámí, že končí. (Netflix)

Roby

Tak konečně jsem se dokopal k slavnému seriálu sekretářce Kim a nejsem vůbec zklamaný. Seriál v podstatě naplnil vše co jsem od seriálu čekal a co jsem mohl leckde vyčíst na různých fórech či komentářích ať už tady na čsfd nebo i jinde. Romantika a zábava ve velkém, kde se páruje vše co má ruce a nohy, tak se dá velmi jasně a výstižně tento seriál okomentovat. Park Min-Young odehrála prostě to co měla, ale na druhou stranu na její postavě se skoro nic nedalo zkazit a vlastně ani předvést, takový nudný ničím zajímavý charakter jsem dlouho neviděl, takže tady moc není co opěvovat, za to Park Seo-Joon mě neuvěřitelně překvapil jak pojal svou postavu a velmi uvěřitelně se do ní doslova vžil. Navíc se mi jeho postava viceprezidenta v mnoha ohledech charakterově podobá, tak i možná proto jsem si v jeho postavě našel jistou oblibu. Jako taková nenáročná zábava na rozptýlení od všech těžkých dramat a akčních sérií, které nám Korejci v posledních letech cpou se nenáročný seriál o sekretářce Kim docela hodí. Bohatý princ a chudá kráska (princezna)... tenhle koncept funguje už dobré filmové a seriálové půl století, takže není moc o čem. Ještě bych asi vypíchnul tajemníka Yanga, který svými superschopnostmi a odvahou by měl dostat svůj vlastní seriál, bylo by to myslím fakt legrační story. Seriál bych hodnotil tak mezi 75-80%, takže zdejší hodnocení docela sedí. ()

Pethushka

VAROVÁNÍ NA ZAČÁTEK: Jsem naprosto okouzlená, zamilovaná a absolutně nekritická. Aktuálně se nacházím v euforii a z očí mi zcela jistě létají srdíčka. KONEC VAROVÁNÍ. Tenhle seriál je neskutečná nálož romantiky. Je to totiž to jediné, o čem celé dílo je. Vyjma zápletky z dětství tu není žádná vedlejší linka, řeší se pouze milostné vztahy, a to v několika podobách, a s velkým humorem. Přestože se děj odehrává převážně v prostředí velké firmy, nečekejte žádné boje o křeslo, tady se nikdo zbytečně netrápí. A je to vážně osvěžující pocit. Chcete-li pohádku o tom, jak se egocentrický viceprezident zamiluje do holky z garsonky a obrátí pro ni svět vzhůru nohama, do toho. Tentokrát vás u toho nebudou rušit ani extrémně vtíraví a zatvrzelí rodiče, kteří určují dětem, jak bude vypadat jejich pracovní i milostný život. A neobjeví se žádný zlý strýček, který by měl pocit, že jeho syn povede firmu lépe. Tady je jasno hned od začátku. Láska a chemie jsou všude ve vzduchu, a je to to jediné, kolem čeho se všechno motá. Kdybych čistě teoreticky uměla psát a vymýšlet scénáře, takhle nějak bych to napsala. Za celou dobu nebyla minuta, kdy bych se nudila a naopak hodně bylo těch, kdy jsem se chichotala jako patnáctiletá poblázněná holka. Myslím, že si můj partner, který byl u několika mých záchvatů přítomen, pomalu začíná myslet, že jsem se zbláznila. Seon Joon a Min Yeong jsou vražedná kombinace. Miluju je spolu! ()

Koral17

Priemerná romantická komédia s veľmi jednoduchým príbehom, založená na základných (a už dosť prežitých) klišé tohto žánru. V rámci prvej polovice seriálu som sa zasmiala a celkom dobre sa bavila, potom sa však často dostavila i nuda a niektoré momenty na hranici trápnosti. Z kaše priemeru ťahá tento seriál zo všetkých síl hlavne pán viceprezident, ktorý má nielen plno uchvacujúcich vlastností, ale hlavne zmysel pre situačný humor. Keď je na scéne, tak má človek pocit, že sa pozerá na nejaký iný, lepší seriál. Opäť to však platí predovšetkým pre prvú polovičku seriálu, potom začnú byť opakujúce sa machistické vtipy tejto postavy dosť otravné až obťažujúce. Je však vidieť, že Pak So-džun je talentovaný herec a snaží sa i v rámci zlého scenára udržať aspoň svoj herecký štandard. Z môjho hľadiska je hlavným problémom ústredná ženská hrdinka a to i po hereckej stránke, kde ani zďaleka nedosahuje kvalít hlavnej mužskej postavy. Pak Min-jong ako sekretárka Kim je síce veľmi schopná a pracovitá, ale ako žena na mňa pôsobila nudne a fádne, niekedy až nepríjemne prudérne (Napríklad situácia, keď jej milovaný muž povedal, že by s ňou chcel stráviť milostnú noc, tak ho okríkla, nech nie je vulgárny). Ale rozumiem, že musela zapadnúť do obvyklej a veľmi otravnej patriarchálnej šablóny milej, pokornej, trpezlivej, cudnej a oddanej ženy, svojim spôsobom svätice, ktorá je tak častá pre hlavné hrdinky romantických kórejských seriálov. Niekedy jej chudere ten nevycválaný viceprezident poriadne skákal po hlave a ona sa mierne bránila len vo chvíli, kedy už bola na pokraji síl. Škoda preškoda, že tento pár nie je vyrovnanejší! Bolo by skvelé, keby tvorcovia i hlavnú ženskú hrdinku zobrazili v uvoľnenejšej, sebavedomejšej a vtipnejšej rovine. ()

Zíza

Vlastně úplně klasický korejský seriál, směska toho, co od toho fandové chtějí. Ústřední dvojka je krásná a jiskří to mezi ní. Máme tu i trauma. Zasmějeme se. Zaculíme, protože ústřední dvojka mezi sebou pěkně cvrliká, až z toho bolí zuby. Je to romanťárna, v podstatě to a asi to nechce být nic jiného. Mějte to rádi, užívejte si to, ceňte ve spokojenosti zuby nad roztomilostí ústředního páru. Zapomeňte na realitu. Na to je seriál dobrý. Bohužel jak to tak bývá u korejských seriálů, dochází jim častokrát ke konci šťáva. Nedokáží pořádně na konci vyvrcholit, případně vyvrcholí moc brzy a pak se v tom jen plácají. Jsou prostě jako sexuálně nezralý jedinec. Dobře pro ně, pořád mají kam jít. ()

bulinka

Príjemná oddychovka. Sladká, nežná vtipná a postupne dávkovaná romantika 😊. Puto hlavných postáv, a odkrývanie minulosti bolo dojemné. V hlavnej postave príjemne prekvapil Lee Young-Joon (Seo Jun-Park). Herca som si rýchlo obľúbila, i keď tie jeho vlasy na pol čela ma niekedy ozaj iritovali :-D. Myslím,  že to s tou samoľúbosťou a dokonalosťou v scenári prehnali, ale väčšinou to bolo vtipné. Páčilo sa mi aj to tajomno okolo neho. Obom hlavným hercom to spolu super ladilo a boli milí, zábavní aj vtipní. Čo je ozaj super, tak príbehy vedľajších postáv pútali pozornosť, takže som sa nenudila nikdy. Potom ako som videla Park Min-Yeong v Healer-ovi bolo príjemnou zmenou ju vidieť v niečom inom, kde teda bola viac ženskejšia. ()

• Seriál byl v Jižní Korei i v zahraničí velmi úspěšný, na čemž měli velkou zásluhu hlavní hvězdy Park Seo-Joon a Park Min-yeong. Chemie mezi oběma herci byla tak přesvědčivá, že mnozí fanoušci opravdu uvěřili, že spolu mají vztah i mimo obrazovku, přičemž nikdo z tvůrců ani samotných herců netušili, do jakých obludných rozměrů se fámy rozrostou. Všechno začalo jedním článkem, který tvrdil, že oba dva spolu tajně chodí, avšak agentury obou herců a samotný Park Seo Joon označili toto tvrzení jako nepravdivé, což fanoušky v žádném případě nepřesvědčilo. Během několika měsíců se tato zpráva stala tak virální, že se začala všeobecně brát jako jasně potvrzená zpráva. Herečka Park Min-yeong, poskytla rozhovor, kde hodlala sdělit všem, jak se věci mají. Herečka uvedla, že neexistuje důkaz, který by potvrzoval jakýkoli vztah s hercem Park Seo-Joonem. Navíc všechny takzvané důkazy, které se objevili na internetu byly falešné a nezakládají se na pravdě. Když se herečka chystala na rozhovor, tak jí před odjezdem její máma řekla, ať ukáže jejich pasy s imigrační známkou, které jasně dokazují, že na dovolené u moře byly spolu a ne s Park Seo-Joonem, se kterým tam dle takzvaných „důkazů“ prý byla. Park Min-yeong na konci rozhovoru znova zopakovala, že nikdy s Park Seo-Joonem nechodila a nebude, přičemž fámy o jejich randění jsou nepravdivé a rozhodně se žádná svatba nepřipravuje. (Roby)
  • V rozhovoru z roku 2019 uvedla herečka Park Min-yeong, že postava sekretářky Kim Mi-So je její nejoblíbenější v její dosavadní kariéře. Dále uvedla, že se při hraní této postavy cítila pohodlně a navíc se jí samotné velmi podobá. (Roby)