Kimbiseo wae geureolkka

• Južná Kórea 김비서가 왜 그럴까 (viac)

Domýšlivý manažer, který má zdánlivě všechno, čelí zdrcující zprávě, když mu jeho schopná osobní asistentka oznámí, že končí. (Netflix)

Lex.San

What`s Wrong With Secretary Kim je čistokrevnou romantikou, která se kromě otázky únosu, soustředila jen a pouze na milostnou zápletku. I tak to ale stačilo, protože se příběh s elegancí sobě vlastní vyhnul všem těžkostem a strázním, které asijské romantiky tak často zatěžují. Příběh je tak plný jemného humoru a příjemné lásky. Hlavním i vedlejším postavám prostě nešlo nefandit. K tomu všemu se jednalo o jedno z mých oblíbených žánrových klišé (šéf a jeho sekretářka), tudíž za mě spokojenost a 3*. (7/10) ()

mark.benford

Seriál sa nevyhol niektorým klasickým a už dosť obohraným dejovým klišé, avšak aj tak ho hodnotím plným počtom bodov, pretože niečo také milé som už dlho nevidela. Hlavní hrdinovia sú spolu rozkošní, a keďže mám ich predstaviteľov rada, tak som si ich interakcie užívala s búšiacim srdcom a stupídnym úsmevom na tvári. Seriál je romantická bomba s okorenená príjemným humorom, a to je presne to, čo som od neho chcela dostať. Heart Heart! ()

alisa.upir

Určitě to není nejlepší K-drama, které jsem viděla - story line je dost přímočará a nekomplikovaná. Ale je to taky velmi roztomilý příběh, který zahřeje člověka na srdci (jak už to u korejské tvorby bývá). Secretary Kim je krásná a schopná, a pan viceprezident je pohledný, schopný a perfektní, LOL 😂 Dohromady je to fakt sranda. Byla paráda se na to koukat. ()

Pethushka

VAROVÁNÍ NA ZAČÁTEK: Jsem naprosto okouzlená, zamilovaná a absolutně nekritická. Aktuálně se nacházím v euforii a z očí mi zcela jistě létají srdíčka. KONEC VAROVÁNÍ. Tenhle seriál je neskutečná nálož romantiky. Je to totiž to jediné, o čem celé dílo je. Vyjma zápletky z dětství tu není žádná vedlejší linka, řeší se pouze milostné vztahy, a to v několika podobách, a s velkým humorem. Přestože se děj odehrává převážně v prostředí velké firmy, nečekejte žádné boje o křeslo, tady se nikdo zbytečně netrápí. A je to vážně osvěžující pocit. Chcete-li pohádku o tom, jak se egocentrický viceprezident zamiluje do holky z garsonky a obrátí pro ni svět vzhůru nohama, do toho. Tentokrát vás u toho nebudou rušit ani extrémně vtíraví a zatvrzelí rodiče, kteří určují dětem, jak bude vypadat jejich pracovní i milostný život. A neobjeví se žádný zlý strýček, který by měl pocit, že jeho syn povede firmu lépe. Tady je jasno hned od začátku. Láska a chemie jsou všude ve vzduchu, a je to to jediné, kolem čeho se všechno motá. Kdybych čistě teoreticky uměla psát a vymýšlet scénáře, takhle nějak bych to napsala. Za celou dobu nebyla minuta, kdy bych se nudila a naopak hodně bylo těch, kdy jsem se chichotala jako patnáctiletá poblázněná holka. Myslím, že si můj partner, který byl u několika mých záchvatů přítomen, pomalu začíná myslet, že jsem se zbláznila. Seon Joon a Min Yeong jsou vražedná kombinace. Miluju je spolu! ()

Amalberga

Je pro mě hrozně těžké hodnotit, kdyby to šlo, dám 3-4 hvězdičky. Herecké obsazení bylo příjemné, musím zvlášť vypíchnout vedlejší role. Ústřední dvojice byla dobře sehraná, až na několik detailů. Lee Young Joon byl na můj vkus až příliš namyšlený a jeho neustálé narcistické obdivné ódy na sebe se rychle oposlouchaly. Mi So byla velmi příjemná a vyspělá a zodpovědná, rozhodně nešlo o typickou uřvanou slečinku, lépe jste se do ní vcítili, i když byla tak trochu ořezávátko. Vyloženě mi vadila zápletka s únosem, už jsem alergická na temnou traumatickou minulost, která dva hlavní hrdiny spojuje a většinou je absolutně nedůležitá. Jinak je tohle drama hezká oddychovka. ()

• Seriál byl v Jižní Korei i v zahraničí velmi úspěšný, na čemž měli velkou zásluhu hlavní hvězdy Park Seo-Joon a Park Min-yeong. Chemie mezi oběma herci byla tak přesvědčivá, že mnozí fanoušci opravdu uvěřili, že spolu mají vztah i mimo obrazovku, přičemž nikdo z tvůrců ani samotných herců netušili, do jakých obludných rozměrů se fámy rozrostou. Všechno začalo jedním článkem, který tvrdil, že oba dva spolu tajně chodí, avšak agentury obou herců a samotný Park Seo Joon označili toto tvrzení jako nepravdivé, což fanoušky v žádném případě nepřesvědčilo. Během několika měsíců se tato zpráva stala tak virální, že se začala všeobecně brát jako jasně potvrzená zpráva. Herečka Park Min-yeong, poskytla rozhovor, kde hodlala sdělit všem, jak se věci mají. Herečka uvedla, že neexistuje důkaz, který by potvrzoval jakýkoli vztah s hercem Park Seo-Joonem. Navíc všechny takzvané důkazy, které se objevili na internetu byly falešné a nezakládají se na pravdě. Když se herečka chystala na rozhovor, tak jí před odjezdem její máma řekla, ať ukáže jejich pasy s imigrační známkou, které jasně dokazují, že na dovolené u moře byly spolu a ne s Park Seo-Joonem, se kterým tam dle takzvaných „důkazů“ prý byla. Park Min-yeong na konci rozhovoru znova zopakovala, že nikdy s Park Seo-Joonem nechodila a nebude, přičemž fámy o jejich randění jsou nepravdivé a rozhodně se žádná svatba nepřipravuje. (Roby)
  • V rozhovoru z roku 2019 uvedla herečka Park Min-yeong, že postava sekretářky Kim Mi-So je její nejoblíbenější v její dosavadní kariéře. Dále uvedla, že se při hraní této postavy cítila pohodlně a navíc se jí samotné velmi podobá. (Roby)