Je Silvestr 1992, horská samota kdesi u Děčína. Poslední den Československa. V jedné místnosti leží mrtvé tělo, ve druhé je na pokraji smrti Rédl. A jeho útrapy zdaleka nekončí. Rédlovi protivníci vědí velmi dobře, že mu musel někdo pomáhat – potřebují vědět kdo. Rédl umí vydržet hodně, ale každý máme bod, za kterým se zlomíme. A ten Rédlův se zdá být uložen hluboko v jeho minulosti. Rédlovy skutky mají však svůj dopad i mimo tuto samotu. Soud překvapivě propouští na svobodu bývalého šéfa StB z vazby. A ten má možnost Rédlovi jako už několikrát pomoct. Akorát že on se víc stará o to, jak se natlačit do kšeftu se zbraněmi, než aby uvažoval nad záchranou Rédla. Rédl se tak musí spolehnout jen na vlastní síly. A jak zjistí, přežít není vždy ta nejlepší možnost… (Česká televize)

Big Bear

Trojka skvěle nabudila a dorazila to koncem. Divák tak doslova musel vidět poslední díl. Ten mně ale trochu zklamal. Jednak oba gangsteři celou dobu profesionální začnou chybovat a to až nepochopitelně a pak ten závěr... Je to trochu škoda a teď nemyslím stodvacítku, ale prostě prostě ne úplně využitý potenciál a skvěle rozehrávanou hru na prostoru tří hodinových dílů. I tak ale ČT velmi mile překvapila a po řadě detektivek (módní to vlna po doktorských seriálech) se tu objevilo konečně zase něco jiného, poctivě natočeného. ()

rakovnik

Tři hodiny předchozích dílů byla rozvláčná nuda, zamotaná, vysvětlující, naznačující. Teprve ve čtvrtém dílu se konečně děj trochu zrychlil (až na rodinné vstupy) a především zhoustl. Když už se konečně rýsoval pěkně dramatický závěr, zabil režisér celou sérii hloupým koncem...bez konce. Jinak až na Novotného s Hofmannem bídné obsazení. Komedie šly Hřebejkovi lépe. ()

MUNRO odpad!

Samotná série má potenciál,nicméně z posledního dílu jsem viděl asi jen 10 minut a v těch kompletně exhiboval nahej Sokol.Třeba by se to i dalo po několika ublinknutích skousnout,nebýt ona homosexuální linka Hřebejkovou bohužel již tradičností.Já nevím,co tím ten chlap sleduje,jaké má vyřešené,nebo nevyřešené sexuální pojetí,ale já už mám dost nahých chlapů v jeho filmech.Ať už to byla tragická Svatá čtveřice,Líbánky,Medvídek,Učitelka,Rédl a další,všude se to hemží nahými chlapy..Já pořád nemůžu pochopit,proč Hřebejk opustil geniálně fungující trend komedií ala Polívka,Dušek,Macháček,Holubová,Donutil,Schmitzer,Geislerová,atd.,nepochopitelně změnil myšlení(nejen kulturní)a zahrabal se do totálního marastu dramatických homosexuálních paskvilů,navíc se stále roztodivnějším obsazením.Přijde mi,že kdo z herců je ochoten ukázat řiť a víc,ten hraje..Třeba konkrétně Ondřej Sokol.V Partičce vynikající,do debilních reklam-možná,ale filmovej herec je to příšernej. ()

meda2016

E04 Dát 3* nebo 4*? Příběh vrcholil jako "temný případ s coenovským zábleskem", kterého by se mohla chopit s klidem americká produkce. Lotři se domluvili, znovu rozdali karty a nepotřebovali, aby jim to kdokoli kazil. Obvyklí, běžní lotři. Zpracování rolí a kamerou mohlo víc tlačit na pilu. Zůstanu v závěru u 3* i kvůli střihu konce, ale přesto smekám před produkcí této minisérie. A ty pseudonymy... 70%. ()

v.indruchova

Brutalita se rozjela na plné obrátky, Pozor narážka na konec. možný spoiler... depresivní seriál končí totální depkou. Škoda já radši štastnější konce. Ale dává to smysl, když se podíváme jak v dalších letech prokvetl organozovaný zločin a stále  tam je ale dneska se nevraždí na potkání, dneska se vše dělá skrytě. Depresivní historie má své následky. Pamatuju si ve vzduchu to vzrušení a ty naděje na nový lepší stát. Ale lidi se nezměnili tak jak jsme si to hlupáci mohli myslet. ()

• V čase 1:04:59 Ivanka (Petra Hřebíčková) mluví o sjezdu na 50. km dálnice D5, ale ten se otvíral až v říjnu 1993. V následující scéně v pozadí po dálnici projede dnes běžné nákladní auto (i když auto s plachtou by asi nejelo vysokou rychlostí po rozestavěné dálnici). (Xmaster00111)
  • V 28. minúte môžeme na stole vidieť diaľkové ovládanie moderného dizajnu, pravdepodobne od Smart TV, ktoré sa tam dobovo nehodí. V 40. minúte zase môžeme v pozadí vidieť moderný cenník benzínu a nafty aj s aktuálnou cenou. (bbaron)
  • Záběry v televizi krátce před novoroční půlnocí, kdy skončila československá federace, obsahují logo, které Česká televize používala až později. Projev Jana Stráského, předsedy federální vlády, a Michala Kováče, předsedy Federálního shromáždění, odvysílala tehdejší F1 bez loga. (L_O_U_S)