Grüner wird's nicht

• Nemecko Grüner wird’s nicht, sagte der Gärtner und flog davon (viac)

Schorsch Kempter (Elmar Wepper) měl kdysi dávno jiné představy o tom, jak bude vypadat jeho život. Chtěl být dopravním pilotem, ale místo toho skončil stejně jako otec s rýčem a lopatou v rodinném zahradnictví. S manželkou, která ho podvedla, s dcerou, o níž ví, že není jeho, a s fenďákem stále za zadkem. Ani s jednou ze svých žen o tom tajemství nikdy nepromluvil ani slovo, je to sedlácká bavorská palice, prostě s nimi žil, protože se to má a je to prostě povinnost, která se od něj očekává. Jednou ho ovšem dluhy dohnaly a v něm se všechno zlomilo – sedl do svého historického letadla, což byla jediná věc, kterou kdy opravdu miloval, a vyrazil. Netušil kam, neměl ani na benzín, prostě pryč od toho všeho. (chamonix)

Aljak

Film o chlapovi menom Schorsch, ktorý má jedného dňa už toho dosť, a tak sa vydáva na cestu do neznáma na svojom malom dopravnom lietadle. Na prvý pohľad to síce až tak lákavo neznie, ale konečný výsledok bol veľmi príjemný. Schorsch počas svojho letu stretáva postupne rôznych ľudí z rôznych prostredí, a nadväzuje s nimi priateľstvá. Popri tom sa dozvedáme aj o živote samotného Schorscha. Musím uznať, že najviac z celého filmu mi liezla na nervy tá Philomena, tá bola mega otravná, ale zároveň, aj vďaka nej bol ten film taký energickejší a svižnejší. Celkovo teda milé prekvapenie, silné 3* (pretože myslím, že daný námet mohol priniesť aj výraznejšiu a dramatickejšiu dejovú líniu) ()

chamonix

Trvalo to dvě hodiny a ani jediné minuty nelituju! I když vlastně téměř celý film vypráví o samých ztroskotancích, je to přes to všechno obrovsky pozitivní příběh. Jo a komedii, resp. že se budete celou dobu chechtat, úplně nečekejte. ()