Farmář Greg žije poklidným životem ve vesničce Honeywood a hráči online RPG hry jménem „Skycraft“ se s ním mohou setkat při obchodování, nebo pokud mají zájem o jednoduchý úkol. Jednoho dne si ale z neznámého důvodu Greg uvědomí sám sebe a začne si všímat nejen chyb a nelogičností ve hře, ale i tupých NPC. Zářným příkladem je jeho soused rybář Baelin, opakujících neustále jednu a tu samou větu dokola. Každý den se navíc znovu a znovu setkává se šílenými hráči, kteří mu život ani práci neusnadňují a on se nestačí divit, co všechno se v jeho malé vesničce děje.
Tak by se dala shrnout zápletka série Epic NPC Man, která je sice jejich nejznámější, ale rozhodně ne jediná. Mezi další patří například Bored o zaměstnancích obchodu s elektronikou či kupříkladu PUBG Logic, kde v každé epizodě ukazují, jaké by to bylo, kdyby se tato hra odehrávala ve skutečném světě. (Arigato)

Arigato

Důmyslné, jedinečné, neskutečně hravé a konečně něco zábavného. Tuhle novozélandskou partičku sleduji už téměř od jejich samotného začátku, a ačkoliv i na něm nastavili laťku poměrně vysoko, neustále se zlepšují, rozšiřují svůj repertoár a vtipy jsou stále originální a zcela k popukání. Jedna z mála věcí na Youtube, za kterou jsem nesmírně rád, která na něm rozhodně má své místo, a je jediná škoda, že o VLDL neví více lidí. Za zmínku jednoznačně stojí jejich Epic NPC Man, nestárnoucí Bored či např. kratičká série FPS Logic. ()

Necrotongue

Z humoru, na který se dá na You Tube narazit, jsou mi minimalistické epizody seriálu téhle partičky rozkrývačů vskutku zvláštní logiky online her asi nejbližší. Je tomu tak jednoznačně proto, že se v podobně fungujících herních světech setkávám s identickými postavičkami už víc jak deset let, takže mi u tohoto křepčení často hrozí natržení bránice. Na druhou stranu tuším, že divák neznalý problematiky zřejmě šťastný nebude. Za mě je provedení některých scének téměř geniální:-) Jo, a taky tu vystupuje Britt Scott Clark. / Poučení: I pěstitel a prodejce česneku může toužit po dobrodružství. ()