Jeruzalém: Brána do pekel

• Izrael Jeruzalem

Dvě kamarádky se vydávají na prázdniny do Jeruzaléma. Brzy se zde spřátelí s židovským vojákem, arabským správcem hotelu a také mladým záhadologem. Nikdo z nich však netuší, že ve městě zrovna vrcholí ďábelská aktivita, ulice se plní démony a zombie a všem půjde o život... (TV Prima)

mr.filo

Do tohoto jsem šel hlavně kvůli lokacím, v Jeruzalému se film moc netočí, ale tady jim to asi procházelo, resp. s brýlemi nepotřebuješ moc velký štáb. Ve Staré městě je všechno kousek, lokace taky super, jen ten závěr moc neba - na lekačky a psycho podívanou jsem nečekal a proklikal to se zvýšenou rychlostí. ()

DJ Lonely

Hromada vykrádaček, kdy jsem si odškrtával kolonky ve stylu scéna z [Rec], kamerový nájezd z Cloverfieldu, inspirováno scénou z Bavových Démonů atd. a přesto mě to jakýmsi zvráceným způsobem bavilo. Ani nijak zvlášť nevadilo, že první půlku filmu se jen seznamujeme s postavami a v podstatě nic pořádného se tam neděje. Pravda, sem tam mě dost štvaly do očí bijící nelogičnosti ve stylu voják odvrátí zrak od příšery, aby se něco řekl kolegovi a příšera po něm skočí, ale to už asi k těmhle typům filmů patří. Za mě celkem kvalitně namíchaný žánrový gulášek. ()

Havaj8

Důkaz, že se žánr found-footage stále posouvá. Natočit to celý přes chytrý brejle, klobouček. Ale nemůžu si pomoct, když už se rozhodli pro kombinaci horor + chytrý brejle, říkalo si to o víc vychytávek. Nějaký zpětný fotky nebo videa, nějaký přetáčení záznamů a tím pádem víc šokujících momentů. Takhle to bylo jen v hodně zajímavým prostředí se slabejma hercema, relativně i s nevyužitým potenciálem těch brýlí. I ta hrozba ke konci byla taková slabší a ne žádný opravdový peklo. Ale rozhodně se na to dalo koukat víc než na mnohem roztřesenější a tmavší horory. ()

TheDon

Podle mýho jedno z nejlíp natočených eFeFek co kdy proběhlo před mým zrakem. To je velký plus. Další velký plus je město Davidovo. Prostředí je uchvancancující, temný uličky, zeď nářků a všechno co si funda hororu může přát. Teď k těm mínusům. Holčičí vejlet je sice kůl, jewish párty jsou neotřelý, ale je dobře, že si slečna ´smártbrejle´ ty brejle moc nesundává, bo je lehce ježibaboidní, navíc s gymnastickou průpravou. Druhá šuli už je někde jinde a dá se na ní koukat celej film. Každorozhodopádně se mi to docela páčilo a ať počítám, jak počítám, vycházejí mi silnější tři jewish hvězdy. 60% P.s.:že já si vždycky vzpomenu na takovou pičovinu, když sem viděl ty skákající židy, hned mě napadla tahle kravina ()

pornogrind

Úvod mě celkem chytil a navnadil mě na celkem slušnou hororovou podívanou. Pak ale přišel prostředek filmu, kterej byl v podstatě o ničem, ale pořád se to dalo vydržet. Vše pohřbila až závěrečná část. To byla neskutečná 3,14čovina. Takový fantazmagorie jdou mimo mě. Za sebe říkám nebrat. Nebýt povedenýho začátku dám jasnej odpad. ()