Marleen má celý život teprve před sebou. Je jí sice již přes 20, ale stále žije se svými rodiči a nemá žádné cíle ani touhy. Rutina běžných dní se zdá být nezničitelná a dokonce ani Marleenin milovaný starší bratr ji zřejmě nedokáže pomoci vymanit se z tohoto zdánlivě věčného stereotypu. Až osobní tragédie otřese Marleen do takové míry, že se vydá na dobrodružství, na něž evidentně vůbec není připravena: v Hamburku totiž kotví loď, která ji má odvézt do Antarktidy. Ale jak se tam má dostat s pouhými osmi eury v kapse? A to je jen začátek jedné legrační a zároveň emocionální cesty. (JuniorFest)

hygienik

V roadmovie s troškovským humorom hrá Jella Haase (Šantal z Fak jú Goethe) vyšinutú stopárku na ceste do Antarktídy. Musíte byť nastavení na nemecké komédie, lebo inak by vám to mohlo pripadať ako lacný brak. ()

IvcaKoudy

Za film jako takovej tři body, ale je to Německo, tak bod nahoru v rámci jejich průměru, a poslední bod navrch za střih a příběh. Pět jsem vůbec dát nechtěla, tak se rychle odhlašuju a jdu koupit lístek do Antarktidy ()

Rathalos

Dalsie stretnutie s nemeckou tvorbou,ktoru mam velmi rad,tentokrat dramedy ako road movie so sympatickym hereckym obsadenim,urcite tento film nesadne kazdemu,ale mne sa to v celku pacilo,obcas smutne,obcas vtipne,taka pohodovka...:-) ()