Fifer

Film vypráví o otevření malé restaurace. Snímek je to dobrý, nikoli výborný. Co oceňuji, je fakt, že tvůrci měli dost odvahy na to, aby ignorovali největší klišé daného žánru. Hlavní hrdinové jsou mladík a jeho strýc, kteří si oba procházejí rozchodem a restaurace je způsob, jak se znovu postavit na vlastní nohy. Pochopitelně jsem tedy čekal, že scenáristé přispěchají se dvě servírkami, které si hrdiny rozeberou. A touto cestou se tvůrci nevydali, stejně tak zavrhli i několik dalších klišé. Nicméně film se pravidelně zastavuje a komentující vypravěč nám překládá životní moudra plná banalit. V tomto ohledu se tedy snímek drží zaběhlé škatulky feel good movies. Nicméně jak jsem uvedl, zápletka párkrát dokáže příjemně překvapit, čehož si cením. Komedie je to velmi zvláštní, někdy jsem se s humorem tvůrců dost míjel, někdy to bylo fajn. ()

Marze

Medorovi se zhroutí pohodlný svět, když mu ženu svede jeho šéf. Přijde o všechno a útočiště mu poskytne synovec, který je povaleč a flákač a žije odloučeně. Opráší svůj starý sen otevřít si restauraci. Ingredience filmu jsou chutný alternativní drahokam, které potěší smysly, ale před ochutnávkou a prezentací to chtělo snímek trochu seřídit. . ()