Nejdrsnější věznice světa

• Veľká Británia Inside World's Toughest Prisons
Dokumentárny / Reality-TV
Veľká Británia, (2016–2023), 21 h 17 min (Minutáž: 44–53 min)

Investigativní novináři se dobrovolně nechají zavřít do těch nejhorších světových věznic, kde vládne strach a brutalita. (Netflix)

LuciusWlk

Ono asi tak nejde o nějakou investigativní sondu. A věřím, že byli i důkladně hlídání a věznice zaplaceny, případně nějaké úlevy, pro bossy, kteří zajistily klid. ALE i tak je vidět, jak drsné podmínky někde panují. Jeden si domyslí, jak to tam chodí, když tam nejsou kamery a trochu s toho zamrazí. Některá místa jsou opravdu děsivá a představu, že tam mířím, bych asi nerozdýchal. Tedy ne jako filmař. ()

martinolcz

Od tak zajímavé námětu jsem čekal o hodně víc. Paul Connolly se chová jako nějaký spasitel a hrdina, který vykonává něco pro ostatní nepředstavitelného. Přitom mu za prdelí pořád běhá kamera a on si jen vykládá s vězni. Celé to navíc působí dost komerčně. První dva díly mi stačily a ke sledování dalších mě nepřesvědčily. ()

AdamesWWE

[7.5/10] Veľmi vydarený dokument z dielne Netflixu. Námet ma zaujal, podobné témy ma bavia a spracovať pohľad "normálneho" človeka na väzenský život je celkom fajn nápad. Prvá séria bola trochu slabšia v porovnaním s nasledujúcimi sériami, zmena hlavného protagonistu od druhej sérií hodnotím pozitívne a dokumentu prospešne. Má zaujímavé otázky, triezvy pohľad na veci vo väzení, sadol mi viac. Niektoré časti sú menej zaujímavé a sem tam som mal pocit, že pozerám to isté, ale zase iné väznice v štátoch ma bavili veľmi dobre. Po technickej stránke nemám čo seriálu vytknúť, je to na vysokej úrovni, vydarený dokument. Nebranil by som sa ani dalším seriám, ak nájdu zaujímavé lokácie na spracovanie. ()

Gulde

Díly s Paulem Conollym mě bavily o poznání méně, než ty s Raphaelem Rowem. Raphael působí charismatičněji, reálněji a nepoužívá v každé větě nějaká superlativa, což mě tam iritovalo nejvíc. A hlavně Raphael Rowe se nebál říct věci na plnou hubu. Nejsem si jist tím formátem jak to natáčeli, ale myslím, že to ukázalo řadu zajímavých aspektů věznicemi napříč světem. ()

dubinak

Hodně fajn věc, se kterou jsem původně chtěla naložit tak, že si pustím jen pár nejlepších dílů a dopadlo to tak, že jsem postupně zkoukla úplně všechny díly všech sérií. Tyhle typy dokumentů, které se s tím neprděj a mají vyprávěcí formu, která vás fakt udrží, mám moc ráda. Samozřejmě největším faktorem toho, že mě to brutálně bavilo  je vůbec ten námět, protože o tom, jak ve světě fungují vězeňská zařízení bych se asi v životě nemusela dozvědět. První série s Conollym byla oproti sériím s Rowem docela slabý odvárek a nakonec byla náhrada průvodce určitě dobrá volba. Druhá, třetí, čtvrtá série asi nejkvalitnější. Nejvíc mi v hlavě zůstane asi určitě Kostarika, Ukrajina, Lesotho a Norsko. Těžko říct, jak moc věřit zdejší autenticitě, ale chci věřit, že to bylo opravdu ukázáno popravdě a možná že v reálu je to ještě horší. Kromě Norska samozřejmě. ()