Vzpomínky na Alhambru

• Južná Kórea Alhambeura gungjeoneui chuok (viac)

Ředitel investiční firmy při hledání tajemného tvůrce inovativní hry s rozšířenou realitou narazí na ženu, která ve Španělsku provozuje hostel. (Netflix)

Sinecod

Na mnoha frontách to nedává smysl, i v případě že přijmu celý herní svět. Na spoustu otázek nedostanu odpověď. Romantická linka hodně odfláklá. Hlavní hrdina je až příliš tajnůstkářský a má to skutečně mnoho nelogických chyb. Ale koho tohle zajímá, když je hlavní postava ten nejvíce sexy muž na světě?! ()

Jirka_Šč

Líbí se mi komentář, který napíše Zíza. Dost douho jsem od tohoto seriálového sci-fi očekával hodně, ale nakonec to maličko stagnovalo a trpělo drobnými neduhy. Například mi už leze na nervy, když člověk vidí nájezd na něco akčního nebo dramatického, pak je střih a "den předtím", načež se to uklidní asi na 15 minut, během kterých se vysvětluje. Scénáristka se ve W rozjela až moc, ale W se mi finálně líbilo víc (jsem ochoten ho vidět i opakovaně). Memories of the Alhambra trpí i tím, že je ne všechno uspokojivě pochopeno (dost dlouho se to tvůrcům dařilo, ale závěrečné dva díly podle mě trochu nevyšly). Ze závěru mám takový neurčitě divný pocit, což mě mrzí. ■ K hereckým výkonům ani k prostředí nemám co kritického říci. Všeobecně vysoký korejský standard. ■ P.S. K Zízinu komentáři: Vůbec se nedivím, že se chlap zamiluje do Park Shin-hye, když ji má nějakou chvíli vedle sebe. Ani by nemusela být naivka :). ■ MV https://m.youtube.com/watch?v=SKPyCQn9UME&fbclid=IwAR2lgX63wT73SEWV7j_Mtmqhko1e691dwFdlZUBGbqlmdh1y8YHWMjUppmo ()

Roby

Seriál mě bavil až do konce, což je velké plus této doramy, ale styl neustálého kouskování příběhu, kdy dílky celkové mozaiky divákům dávkují tvůrci pomalu a vždy o něco později mi vůbec nesedí. Seriál se rozjížděl dost pozvolna a každou další epizodou se tempo stupňovalo a to se mi moc líbilo. Hlavní herecké obsazení zahrálo velmi dobře a uvěřitelně a to se rozhodně cení. Netradiční konec se mi sice moc nezamlouval, ale to už výsledné hodnocení změnit nemohlo. ()

Andrea1717

Toto je zase jedna z peciek, ktorá mi dlho nevyjde z hlavy. Prvými dielmi som bola očarená. Záver, ale na to som si už Kórejských seriálov zvykla, je tradične po čase a vyznieva trochu rozpačito, ale napriek tomu som sa sním dokázala stotožniť. Stáva sa zo mňa fanúšik Hyun Bina... Škoda, že niektoré veci zostali neobjasnené a bolo tam aj pár nelogičností, ale dajú sa dopustiť. Veľmi pekná akčná podívaná a kto má rád fantasy určite nech si to nenechá ujsť. ()

jarah

Adaptácie počítačových hier nevyhľadávam, aj keď som ich už niekoľko zhliadla. Vybrala som si ju kvôli obľúbenej Park Shin-hye a hneď od prvej scény ma pohltila. Bola to moja prvá dráma s Hyun Binom v hlavnej úlohe a nemusím príliš zdôrazňovať, že si ma svojím stvárnením Yoo Jin Woo-a, riaditeľa investičnej spoločnosti pre vývoj videohier, úplne získal. Prelínanie virtuálnej reality (vytvorenej mladým geniálnym tvorcom inovatívnej videohry) s reálnym svetom je vystavané tak dokonale, že sa rozplývajú hranice medzi nimi. Protagonisti vstupujú do hry s nadšením hráčskych štamgastov a nakoniec bojujú o holý život. Keďže každý z nás má tie hranice inde, tento seriál je ukážkou rôznorodého diváckeho vkusu, prístupu, očakávaní a umiestnenia tej tenkej línie skutočnosti a fantázie, ktorá je v nás a nijako ju nedokážeme ovplyvniť vlastnou vôľou. Z hľadiska príbehu, lokácie, kamery, vizuálnych efektov, hereckých výkonov nemám tvorcom čo vytknúť. Myslím, že keby sa dal väčší dôraz na soundtrack, seriál by viac zapôsobil a dostal by lepšie hodnotenia, pretože príbeh sa z veľkej časti odohráva v predstavách diváka a tie sú silno ovplyvnené zvukovým vnemom. ()

• Natáčení trvalo dlouhých sedm měsíců. (Roby)
  • Jídla, která si při natáčení v Granadě herečka Park Shin-hye nejvíce oblíbila, byly místní mořské plody. (Roby)
  • Na otázku, co mu bude z natáčení v Granadě nejvíce chybět, odpověděl herec Hyun Bin, že tamní scenérie. (Roby)