To nejlepší z nejlepšího za posledních 25 let na české muzikálové scéně oslavil koncert Proms Gala ve Foru Karlín... Český národní symfonický orchestr připomenul na speciálním večeru PROMS GALA legendární muzikál Les Misérables/Bídníci, který byl v Praze uveden poprvé před 25 lety. Inscenace podle románu Victora Huga zahájila v roce 1992 český muzikálový boom, jehož součástí se následně staly Dracula, Jesus Christ Superstar, Fantom opery nebo Johanka z Arku. To nejlepší z nejlepšího za posledních 25 let na české muzikálové scéně oslavil galakoncert 10. října ve Foru Karlín, na němž zazpívali držitelé Ceny Thálie a hosté z pražských i brněnských divadel. Dirigentem byl Maestro Marcello Rota... „Náš orchestr zahrál skladby z muzikálů West Side Story, Sunset Boulevard nebo Chicago,“ uvedl šéf ČNSO a festivalu Prague Proms Jan Hasenöhrl, který sólově zahrál na trubku árii "Memory" z muzikálu Cats. Sólisty Mariana Vojtka, Moniku Absolonovou, Báru Basikovou, Hanu Holišovou, Pavla Vítka nebo Jana Kříže doplnil smíšený sbor a řada původních představitelů z muzikálů Les Misérables/Bídníci, Jesus Christ Superstar nebo Dracula. „Vybírali jsme interprety, kteří mají na repertoáru slavné muzikálové melodie a patří k nejobsazovanějším umělcům tuzemských scén,“ doplnil koproducent Janis Sidovský, který program sestavil. (Česká televize)

Autogram

Možno to nie je celkom dokonalý výber skladieb z najlepších muzikálov, ale určite sú dokonale zahrané a odspievané. A tiež mi pripomenuli, aké mám za posledných 20 rokov muzikálové resty, ktoré už na živých predstaveniach nikdy nedoženiem. ()

kajas

Tak už aspoň vím, odkud se vzala znělka České Miss :). Jak už to bývá, některé písničky byly slabší, některé naopak nádherné (hlavně díky interpretům - pánové Kříž, Tomeš, Vojtko i Vítek byli úžasní, nejvíce mě ale uchvátil výkon Hany Holišové). Na "Bídníky" bych zašla hned. ()

otík

Pro zúčastněné jistě velký zážitek, v televizi je to super kulisa, ale sledovat to soustředěně? Proč? Kvůli prťavým titulkům, abych se (ne)dozvěděl, z jakého muzikálu předvedený part je? ()

venalce

Bylo to krásné a zpěváci byli úžasní. Na můj vkus tam bylo moc věcí z Bídníků a třeba bych tam naopak ráda slyšela něco z muzikálu Notre Dame de Paris (ano, existují k tomu české texty, třebaže se u nás muzikál ještě nehrál, pokud vím), ale poslouchalo se to samo. V hlavě mi utkvěl hlavně kousek z Jesus Christ Superstar, Hříšnej jazz, Fantom opery a Samotářka z Bídníků. ()