Hráč: DragonSlayer666

• Česko Dragonslayer666 (viac)
Fínsko, (2017–2019), 5 h 16 min (Minutáž: 10–17 min)

Můžete být král všech hráčů, ale když vám máma v pokojíčku rozmlátí počítač, čeká vás mnohem větší game za dveřmi vašeho pokoje... Komediální finský seriál o tom, co se stane, když devatenáctiletému hernímu geekovi matka ve vzteku rozbije počítač. Aby si splnil svůj sen a stal se profesionálním hráčem, musí ale vykročit z pokoje do reálného světa. Jak se zkušený „drakobijec“ popere s nástrahami týmové práce a sociálních vazeb mimo svoji komfortní zónu? (Česká televize)

Ampi

Dragonslayer 666 (finský kus kus kus) je kus, který mi mimo jiné pomohl vzpomenout na zapomenuté fragmenty finštiny. Vidět seriál v originále je o něco větší zážitek. I když se zde objeví angličtina, japonština francouzština a myslím i švédština s řečtinou nevlastního otce Dragonslayera 666. Hlavní hrdina je svéráz, občas i sympatický a občas na zabití.  Ale rozhodně je jeho příběh vtipný i když by mohl být ze života. ()

Malarkey

Vůbec mě nepřekvapuje, že se tohoto tématu chytli právě Finové. Týpek je introvert jak hovado, zalezlej doma, na svém komplu. Ale jakmile spustí CSko, tak je z něj extrovert, kterej s přehledem vymrdá i ty největší veterány na mapě. Řeže do toho hlava nehlava, ale nasrané matce jednou rupnou nervy a počítač vyhodí do povětří. V desetiminutovkách pak Finové rozprostřeli příběh týpka, který zoufale dělá všechno pro to, aby zase mohl pařit. Dokonce i vychází ze své introvertní finské kukly. Byla radost tohle sledovat, pokud k tomu máte co říct. Mně navíc těšilo opět slyšet finštinu na plnej výkon, saatana perkele. ()

rikitiki

Díky finskému seriálu za to, že mě uvedl do světa hráčů. To pro mě bylo nové. Nicméně vztahové záležitosti – vzteklost pubertálního nerda, jeho neobratné způsoby, jak se vyrovnávat s dospíváním, se svou rodinou, kamarády, i se stále se zvětšující odpovědností – tak to jsou věci známé, protože si je prožívá každá generace. Někdy byl na facku, jindy byl fajn a dal se vcelku pochopit. Jak se tak klackovitě toulal ulicemi s mastnými vlasy, zarputilým pohledem, přesvědčením o vlastní pravdě a rozhořčením způsobeným hormony i okolnostmi – byl to prostě normální puberťák. ____  Oceňuji autentický herecký projev všech zúčastněných (jak je u skandinávských filmů zvykem), zobrazení mě neznámého herního prostředí i nenápadné etické problémy, které hrdinové musí řešit. A především uvěřitelnost děje i postav…... Jen je mi líto Daisukeho. Tomu měl scénář předepsat lepší osud. Už jen kvůli tomu, jak skvěle uměl skákat. SHRNUTÍ: I když se schováš za počítač, svět tě být nenechá. ()

Don82

Žánrový seriál který s finskou pečlivostí ukazuje e-sport ne jako dětinský koníček pro pár nerdů, ale jako zálibu které musíte věnovat opravdu hodně ze sebe. Nejde jen o vítězství a prohry, ale i o otázky rodiny, věrnosti a pevnosti navázaných kamarádství. Krátké epizody jednoznačně seriálu svědčí a příběh se zajímavě vyvijí velmi rychle, tak jak je i pro CSko velmi podobné. Všechny tři série na iVysílání: https://www.ceskatelevize.cz/porady/14857353302-dragonslayer666/ ()