Po októbrovej revolúcii a občianskej vojne v Rusku našli vojaci z porazeného cárskeho vojska a vyše 100 000 utečencov svoj nový domov v Kráľovstve Srbov, Chorvátov a Slovincov. 15 000 kozákov tak začalo pôsobiť ako nezávislá vojenská sila zodpovedná len generálovi Vranglerovi a kráľovi Alexandrovi. V tejto situácii päťdesiatročný policajný inšpektor Andra Tanasijević „Tane“ (Dragan Bjelogrlić) a jeho nový spolupracovník, mladý súdny lekár Stanko Pletikosić (Andrija Kuzmanović), musia riešiť závažné zločiny v uliciach Belehradu, kde panuje vojna medzi drogovými kartelmi. V spletitej sieti kriminality si svoje záujmy háji niekoľko nebezpečných skupín: ruskí vojaci, tajná polícia Sovietskeho zväzu, srbská Čierna ruka, macedónski revolucionári, juhoslovanskí komunisti a v neposlednom rade aj tajný nemecký spolok zvaný Thule. (Arsenal83)

Recenzie používateľa Fr k tomuto seriálu (2)

Senke nad Balkanom (2017)

„NĚKDO V NOCI ZAVRAŽDIL RUSKÉHO KNĚZE, PŘÍMO V KOSTELE…“ /// Můžete nemít rádi seriál, kde každej (skoro) díl končí uřízlou hlavou? Nesourodá dvojice policajtů na stopě něčeho OBROVSKÝHO! Bělehrad rok 1928, Království Srbska, Chorvatska a Slovinska, kterýmu de facto vládne Makedonská mafie a Ruští kozáci. Historická detektivka, která baví čím víc poznáte hlavní postavy. Je jich celkem dost, takže to chce trochu trpělivosti. Díky politickýmu propletenci si uděláte i solidní názor na tehdejší politickou reprezentaci. Pak je tady okultní organizace.. .a postupně se to všechno proplejtá… Četnický humoresky na Srbskej způsob. Bez humoru, zato se spoustou useklejch hlav! Těším se na další sérii! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tu historku o Longinovu kopí jsem ještě neslyšel. 2.) Pátrám po pokladu Romanovců. 3.) Thx za titule „Selma55“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Season 2 (2019) (S02)

„KRÁL ODMÍTNE UZNAT SOVĚTSKÝ SVAZ. VÍM, ŽE JE TO ČASTNÉ, ALE KRÁLI I NÁM TO PŘINESE NOVÉ NEPŘÁTELE…“ ///    Tentokrát je to kapku (asoň ze začátku) složitější. Mele se tady heroin, záhadný vraždy a politika. Samozřejmě je jasný, že nakonec to spolu všechno nějak bude souviset… Taková „První republika“. Ovšem bez romantickejch příkras, s krví a sexem. Zajímavě odvyprávěnej kus balkánský historie.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hlásím se k Ustašovcům. 2.) Chcu se dozvědět něco o počátcích heroinu na Balkáně.  /// Thx za titule „selma55 a Tomáš“.       /// PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()