Desetiletý chlapec Nico (Hugo Arbues) dostane dopis s výhrůžkou smrti, ale nikdo z jeho okolí mu nevěří. Jon (Raúl Arévalo), mladý muž posedlý čísly, vyšetřuje sérii úmrtí, k nimž došlo v průběhu let na stejném místě a která mají zřejmě společný vzorec. Rozluštění této posloupnosti může být jedinou věcí, která může Nica zachránit. (mac000)

Morholt

Pokusím se alespoň v hrubých obrysech nastínit děj, ale neobejde se to bez menších spoilerů. Na benzínce je během přestřelky zraněn muž, který posléze upadne do kómatu. Jeho kamarád, svědek události, posléze zjistí, že to není první příběh násilí, který se na daném místě odehrál a začne pátrat, co mají zločiny napříš věky společného. Ono to sice není tak jednoduché, ale tohle je plus mínus základní premisa. Děj se odehrává ve dvou časových osách, které spolu zdánlivě nemají nic společného a chápu, že to leckomu občas poleze na nervy, ale mě to čekání na protnutí bavilo a netradiční rozuzlení mě potěšilo. Fajn byli i herci. Nebude to asi pro každého, ale já jsem spokojen. 75% ()

Lukoboss

Velice zvláštní film o koloběhu života, kde ze začátku vůbec netušíte, o čem to může být. A už vůbec ne, že to bude zahalený do mystery hábitu. Někdo umře, někdo další se narodí, tak to prostě je. Všechno musí být v rovnováze, stejně jako "rovnice", která je propletená celým příběhem. Těžko se to vysvětluje, resp. hodnotí, abych nehodil nějakej ten spoiler, ale je zcela jasný, že je potřeba to vidět od začátku až do konce, aby to dalo rozum. ()

solisoli

Ďalšia Španielska lahôdka. Poriadny thriller, ako sa patrí, ovšem hodne s ťažkým psychologickým scenárom, kde bolo náročné chápať sled udalostí, aby si divák vedel utvoriť pochopiteľnosť akoby matematického predurčenia oproti podstate námetu. Príbeh hneď od začiatku naberal na dramatickosti, kde pri tom tempe sled udalostí mohol byť lepšie organizovaný pre ľahšie pochopenie a prispôsobenie sa voči hlavnej pointe celého príbehu, ktorý gradoval až do samotného záveru. ()

Malarkey

Tady to Netflix se Španělskem úplně nevyhrál. Výhoda filmu je jeho délka, protože po celou dobu jsem přemýšlel, jestli v tom jídle, co jsem před filmem snědl, nebyla nějaká lysohlávka. V podstatě se ale jedná o těžkostravitelný thriller s dobrým nápadem, jen bohužel špatným zpracováním. ()

honajz

On ten film zas tak složitý není a docela brzy se dá odhadnout, co a jak. Vlastně je to taková krátká historka do Krajních mezí nebo Twilight zone, roztažená neúměrně zbytečně na hodinu a půl - proto spousta zbytečných a dlouhých záběrů, snahy o jakousi atmosféru třeba tím deštěm, ale slibuje to víc, než to nakonec dá. Když to skončilo, jak jsem si myslel, natolik průhledné to díky tomu pomalému tempu je, cítil jsem se podveden, protože jsem pořád čekal víc. ()