Jde o hororovou antologii, která v sobě skrývá pět povídek. Každá z povídek začíná v kině poté, co divák usedne do sedačky. Promítač smrti (Mickey Rourke) pouští příběh, ve kterém hraje samotný divák. A to určitě nevěstí nic dobrého. (pornogrind)

pornogrind

Z Nightmare Cinema se nakonec vyklubala jedna z těch slabších (podprůměrnějších) hororových antologií. První povídka mi přišla jako né příliš vtipná parodie na slashery řízlá Sci-Fi  v podobě pavoučího teroru. 2 hvězdy. Druhá povídka dala zavzpomínat na časy kdy v bedně běžel seriál Plastická chirurgie s.r.o. Oproti seriálu tady máme tak trošku pošahanýho plastickýho chirurga, kterej má evidentně tak trošku jinej názor na krásu. Tahle povídka vypráví o ženě, která prošla pod rukama tohohle "chirurgpošuka". No udělal z ní pěknou zrůdičku + poprsí alá Total Recall. Nakonec se k mamá svýho nastávajícího ale hodila. 2 hvězdy. Třetí povídka vypráví o knězi kterej v pohodě klátí jeptišku a na konci zabije spoustu dětí. I tohle na mě působilo jako špatná parodie na filmy o posednutí ďáblem a exorcismu. 2 hvězdy. Čtvrtá povídka má sice líbivej černobílej look ale obsahově je to strašná nuda. Nic nevysvětlující konec taky na kladným hodnocení nepřidá. Navíc mi byla herečka v hlavní roli krajně nesympatická. Nejslabší povídka. 1 hvězda. Pátá povídka mi přišla opět jako parodie. Tentokrát na šestej smysl. Bonusem tady byl neschopnej killer, kterej neumí zabít jednoho blbýho puberťáka. 2 hvězdy. Všechny povídky propojuje promítač smrti(Mickey Rourke), kterej taky vypadá jakoby se na něm vyřádil plastickej chirurg z druhé povídky. ()

Eliott

Další vydařený povídkoví horor ve kterém osudy náhodných lidí důmyslně prováže Mickey Rourke ve svém kině. Je velice těžké film hodnotit jako celek a tak ohodnotím každou povídku zvlášť, ale s celkem jsem velmi spokojený a již vím, že to budou čtyři hvězdy. Na rozjezd tu máme horor parodii na slashery a podobné vyvražďovačky od režiséra (Alejandra Brugués) o kterém dnes slyším prvně. A připravil si velice dobrý příběh se zajímavým motivem, spoustou krve a velice vtipnými prvky. Celé dílo by mne asi tolik nebavilo, ale jako kraťas je zcela ideální a tak dávám 80%. Následovala povídka již od známějšího rožiséra (Joe Dante) a ten svůj příběh zpracoval ještě lépe. Dílo již není pouhou komedií, ale má skvělou atmosféru a jde z něj dokonce stach. Konec diváka donutí k zamyšlení zda té dívce přecijen nechtěli skutečně pomoci, jestli náhodou není její přítel ujetý na nestvůry a nebo ji chtěli obrat takříkajíc o materiál a odhodit? 86%. Třetí povídka (Rjúhei Kitamury) byla o něco slabší na způsob vymítání ďábla, kde příliš nefungovaly strašidelné prvky a zafungovaly až prvky komediální, ve kterých kněz seřezal malá děcka mečem. Závěrečná scéna byla také uspokojivá, ale přesto to stačí pouze na 60%. Následná černobílá epizoda od nejlepšího režiséra z této pětice (David Slade) se mi zprvu moc líbila. Bohužel však nakonec příliš nezapůsobila, což si vysvětluji přehannými očekáváními a také, protože jsem od ní čekal mnohem lepší vysvětlení zápletky Proto jsem nebyl s otevřeným koncem příliš spokojený 55%. To nejlepší přišlo na nakonec (Mick Garris). Duchařina ve stylu Šestý Smysl kombinovaná s naháněčkou se zabijákem po nemocnici. 90% Na závěr už jen uvaděč doplní nezbytné a propojí tak nápaditě příběhy všech, co běží na pozadí a konec. PS: Velice se mi líbí různorodost každého povídky. 74% ()

darkrobyk

Příjemná hororová antologie pro nenáročného diváka určená k oddechu. První povídka v sobě sloučila slasher a sci-fi téma. Šílený svářeč své oběti zabíjí sečnými a bodnými zbraněmi a pak je pěkně opálí plamenem. Odkaz na Psycho se nachází ve sklepě. A navrch je zde meteorit....ten většinou nepřináší nic dobrého. Klinika specializující se na plastickou chirurgii dokáže udělat s vaším tělem cokoliv. A hlavní hrdinka se znetvořenou tváří se nepřestane divit, jak ji vylepšili. Odkaz na Total Recall. Satanistická povídka o kostelu a hříšném knězi s odkazem nejen na Omen a Exorcistu je nejšťavnatější. Lítají hlavy, ruce i nohy. Zkrátka fajn gorefest. Černobílá šílená matka je nejméně povedená. Surrealistická hříčka má pěknou kameru, ale její vyznění mě nenadchlo. A to mám divné filmy vyloženě rád. Asi nejnapínavější je poslední povídka o nadějném klavíristovi. Přepadení v autě je intenzivní, konec bezvýchodný. Odkaz na film zmiňovat nebudu, to bych už spoileroval. Nehraje se na originalitu, ale mně to tentokrát nevadilo. ()

ricci.s

Úplne pohodová antológia, síce s naozaj dosť slabým rámcovým príbehom, ale zase na druhej strane mi to vynahradili jednotlivé segmenty, ktoré sú podľa mňa dostatočne zábavné a kvalitatívne rozhodne vyššie, ako ich hodnotí kolega podo mnou. Prvá lesná vyvraždovačka s prvkami sci-fi zaujala kvalitným gore a dostatočnou akciou (80%), druhá o vtipnom plastickom chirurgovi kvalitnými maskami a pointou (70%), tretia je nenáročná splatterová vyvražďovačka deciek, čiže super, opäť krv a gore, to je moje (80%), štvrtá čiernobiela mi síce úplne nesadla, ale ženská potulujúca sa po špinavých chodbách a vidiaca znetvorených ľudí má taktiež niečo do seba. Prišlo mi to síce menej napínavé, ale dejovo celkom zaujímavé (65%). Posledná - kvalitka. Hra na mačku a myš medzi zabijakom a faganom po nemocničných chodbách v spoločnosti duchov. (80%). Nie že by som sa z tohto filmu išiel pototo, ale vo väčšine súčasných poviedkových hororov je sledovateľných iba minimum / menšia časť / polovica (veľmi zriedka väčšina) poviedok. Tuto to neplatí, a všetci režiséri do jedného odviedli slušnú robotu. Áno, je to podobné ako podarený starší Trapped Ashes, a hodnotím preto rovnako. ()

Goldbeater

Zatímco jiné hororové antologie působí rozpačitě, protože kvalita jejich segmentů je nevyrovnaná, Nightmare Cinema působí rozpačitě spíše proto, že všechny její části balancují kolem úplného průměru. Co ovšem film stahuje dolů, je rámcový příběh The Projectionist (Mick Garris): Děsivý promítač (Mickey Rourke) láká do svého kina (ne)náhodné kolemjdoucí. Tento námět působí jen jako nezbytná omáčka, která má zaštítit jinak nesouvislé příběhy a která absolutně postrádá jakoukoliv jinou myšlenku, což ve finále pro diváka působí jako zklamání - 30%. Další jednotlivé segmenty jsou: The Thing in the Woods (Alejandro Brugués): Úmyslně překombinovaná a odlehčená parodie na „kempové/chatové“ slashery, která ale působí mírně nesoustředěně a které by sedla ještě notnější dávka humoru, přesto koukatelná zábava - 55%. Mirari (Joe Dante): Jednoduchá povídka s jasným poselstvím „plastika je zlo“. V roli démonicky milého plastického chirurga září charismatický Richard Chamberlain a Danteho schopná režie přináší zřejmě nejpovedenější segment - 60%. Mashit (Ryûhei Kitamura): Řádění démona v katolické škole a masakrování posedlých dětí. Prvoplánově krvavá blbina s poměrně špatnými výkony dětských herců - 40%. This Way to Egress (David Slade): Vizuálně nejzajímavější část, v níž je hlavní hrdinka postižena jakousi poruchou, kvůli níž vnímá své okolí děsivě deformovaně. Být tento černobílý segment o něco sofistikovanější, byl by rozhodně highlightem filmu - 60%. Dead (Mick Garris): Postřelený chlapec po několika minutách klinické smrti začíná v prostorách nemocnice vidět mrtvé, což ovšem pro příběh nemá skoro žádný přínos, protože kluk bude muset bojovat se střelcem, který ho přišel dodělat. Tak trochu mix Šestého smyslu a Hráčů se smrtí bez jakékoliv přidané hodnoty - 40%. Celkově by pak Nightmare Cinema sedlo ještě víc odlehčení a humoru, některé segmenty se zbytečně berou až moc vážně. Tematicky podobné Trapped Ashes jsem si užil o kousíček víc. [Sitges 2018] ()

• Na začátku třetí povídky skočí žák ze střechy. Po dopadu je vidět spousta krve, především za jeho hlavou. V následujícím záběru z výšky se krev teprve začíná rozlévat. (pornogrind)
  • Celosvětová premiéra proběhla 12. července 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu Fantasia v Montréalu (Québec, Kanada). (BMW12)

Malý obchod hrůz čeká návrat

Malý obchod hrůz čeká návrat

16.03.2024

Pokud si občas říkáte, že masožravé rostliny nemají na velkém plátně dostatek reprezentace, možná se to brzy změní. Podle informací serveru Deadline je totiž v přípravách nová verze klasické… (viac)