Notre-Dame des Hormones

• USA Our Lady of Hormones
Krátkometrážny / Fantasy / Mysteriózny
Francúzsko, 2015, 31 min

garmon

…kde se kočkují dvě ohavné obstarožní čarodějnice, kdykoliv ochotné dát se kameře bez. Takové dvě sedmikrásky z barevné Mazací hlavy v parku z Panny a netvora, se sochami z Umělcovy smlouvy. Velmi slušný ambientní sound design, divím se, že Mandico nejde víc do detailu v interakci hudby a obrazu. Chvílemi nevídané pointy, chvílemi je to prázdné - dílnička. Rámované pozoruhodně ztvárněným Oidipovským komplexem, mňam. ()

boogieman

Zvrátený film o žijúcom objekte pripomínajúcom penis, ktorý nájdu dve ženy, a stanú sa na ňom závislé natoľko až naruší ich vzťah. Nechutné, no zároveň ľahkovážne a neberúce sa príliš seriózne, s neobvyklým humorom, podobne ako u iných režisérových filmov. Vizuálne takisto slušné, obzvlášť v podarenej mizanscéne. Miestami evokujúce Cronenbergov body horror postavený na hlavu. Nepovedal by som, že ide o film hodný piatich hviezdičiek, ale rád ich dám za originalitu a svojský štýl. V podstate sú tu prítomné mnohé režisérove motívy z jeho krátkej tvorby spolu s jeho vizuálnym štýlom, v podarenej podobe, a možno povedať, že ide o kulmináciu jeho štýlu v určitej časti jeho tvorby. 4.5*. ()