Napětí na Carnival Row roste a Philo musí čelit ztělesněné temnotě i zlu, jež ji ovládá. Vignette objevuje pravou povahu Burgue. Imogen se plně poddává svým citům k Agreovi. Breakspeara doženou jeho vlastní tajemství. (Prime Video)

meda2016

Odvážný díl vzbuzujicí nesouhlas i souhlas. Vkusně erotická scéna hlubokého sblížení - zároveň působí jako mezidruhové páření, které vzbuzuje atavistický odpor. Závěrečný díl dopoví. Ale v mysli připomene mnoho otázek k lidstvu jako druhu určujícího běh dějin. Vyloví na světlo vše, co stvořilo úspěšné říše ale taky všechny pokřivené charaktery a zločiny, které je udržovaly při životě. ...A s touto nadějí, že ponechal v příběhu různorodé role, čekáme na druhou sérii. ()

Martrix

Polovina epizody byla moc pěkně hororová, vše pěkně vygradovalo, ale že bych byl nadšený jakým směrem se děj ubírá, resp. o čem asi bude (snad) druhá řada, to zase ne. Příběhy o vzpourách a útlaku, rebelech a plánech jak svrhnout režim, mě moc neberou. A vypadá to, že přesně tam to směřuje. Což je veliká škoda, protože se mi tento svět líbí. Jedinou výhradu mám proti obsazení Vignete...Cara Delevingne mi je stejně nesympatická, jako ve Valerian a město tisíce planet a nedivím se, že stejně jako nefungovala chemie mezi ní a DeHaanem, nefunguje ani tady s Bloomem. ()

warrenur

Hoci trosku prvoplavnove a niektore liniove zakoncenia i predvidatelne, neda sa tomu upriet zabavnost. Nemozem sa ubranit podobnemu pocitu, ako som mal pri politickych hrach v Pennyworthovi, ci pri prevratoch v Man from high castle, ci Handmaid's Tale. Kazdopadne sa serialu neda upriet jeho originalita. Linie o rodokmeni, aj ta romanticka ustrednej dvojice, ci tej "roznorodej", co sa akurat plavi, boli rozhodne zaujimave a pomerne napadito az korenisto prerozpravane. Co sa tyka technickej stranky az po tu herecku, niet serialu co vytknut. Ak nieco, tak su to obcasne ucelove a trochu silene zvraty, nelogicnosti (z pohladu vnimaveho divaka ;) ), ktore vsak mozno prejst bez povsimnutia a zabavit sa na divnej atmosfere tohoto vymysleneho sveta, v ktorom mozno budete, ako i ja, vidiet podobnosti z inych serialovych kuskoch. I tak odporucam. 75% ()

Krnac

Diel dobrý ale úprimne, dúfal som v to že seriál bude zo svetom pracovať zaujímavejšie ale čím ďalej vidím ako sú rasi len agitka ako predviesť rasismus z inej perspektívy. Nechápte ma zle. Najprv to bolo vyzobrazené pomerne realisticky a zaujímavo, prisťahovalí mutanti berú prácu, majú iné náboženstvo, pre non-existentný majetok je z nich automaticky spodina. Áno takto by sa to reálne stalo. Jedna z postáv zneužije niekoho pôvod len aby sa ho mohol zbaviť ok. Ale začínam mať pocit ako keby sa to začínalo stávať jediným bodom záujmu. Prvá séria ma chytila na tú detektívku, ktorá sa práve vymazala. Mesto prístupy ku kroku ktorý nedáva zmysel absolútne v ničom, je to len komicky zlé a postava ktorá to spravila sa ani nemá za čo im mstiť, naopak človeka čo môže za to čo sa stalo s ním ešte ide spolupracovať. Druhú sériu zhliadnem za kvalitu prvej ale bojím sa že zrušenie 3. série malo dôvod v naťahovanom deji. ()

Tom10000

8. a poslední díl 1.série. Vignett je možná propuštěna z vězení, avšak nikoli na příkaz kancléře, ale jeho ženy. Z ní se stává nejen hlavní podezřelá ze všech vražd, jež se v posledních týdnech odehrály, ale i z ovládání Temného Ashera. Obavy se potvrdí v momentě, kdy je nám umožněno vidět její usušení Philova otce a přítomnost u znovu zajaté vílí dívky. Díky ní a posledním okamžikům života mocné čarodějky dokáže Philo odhadnout, kde se může přibližně jeho přítelkyně nacházet. Vydá se do tunelů, kde se střetne s její vězenkyní. Jen díky Vignett však dokáže bývalý inspektor přežít, jinak by byl okamžitě roztrhán Asherem. Společně se, po smrti kancléřovy ženy, rozhodnou vydat pryč z města. Dcera zesnulého vůdce opozice však hledá způsob, jak se dostat k moci. Skrz manipulaci s nynějším sirotkem a novým kancléřem dokáže prosadit svou a společně se oba spojí. Hlavní cíl je snadný: Demonstrativně ukázat, jak se mají správně nadpřirozené bytosti chovat. Vignett je zadržena, a aby nezůstala sama, přidává se k ní i Rycroft. Znovu spolu, ale v rychle měnícím se světě. Agreeovi a Imogen se podaří společně uprchnout na lodi, ona sama však přichází o přízeň bratra. Z bývalého přítele Philovy matky se stává poradce pro kancléře. 90 procent, zajímavé ukončení první řady. ()