Philo je rozpolcen mezi svou vílí a lidskou stránkou a musí se rozhodnout. (Prime Video)

Tom10000

7.díl. Kvůli vysokým ztrátám při boji vůči povstalcům v zemi Paktu zvaným Nový Úsvit se údajně rozhodnou vojáci antikomunistické zeměých myšlenek opustit dlouho okupovaný Tirnanoc, zemi Víl a dalších bytostí. V Carnival Row proto propuknou bujaré oslavy, každý se přeci chce vrátit tam, kde on či jeho předci žili. Mezi ně samozřejmě patří i Vignette a Turmalin. Philo, jejich přítel, však s odchodem z Bergu nesouhlasí, Jeho psychická válka mezi vílí a lidskou částí mu činí značné potíže, zejména po opuštění pevnosti Zmaru na tom není dvakrát dobře, a jen jeho vlčí přítel ho dokáže po rvačce postavit na nohy. Poté, co k němu přijde Vignett, se s ní rozloučí a dopřeje ji za cenu vlastního trápení svobodu. Stále zamilovaná vílí dívka již však nechce přihlížet, jak se její stará láska trápí. Proto ho požádá, ať se s ní vydá pryč. Philo sežene dvě lodě,jež by je tři (včetně Turmalinú mohly dovést "domů". Nic však není tak snadné, jak se zdá. 90 procent. ()

warrenur

Nechcu nas tu, my tu nechceme byt...hm, ako to vyriesit? Export. :) Off-topic, nedalo sa nenajst paralelu s nasimi skusenostami pocas 2.sv.v. a bol by som preto velmi pozorny, pri takto "ustretovom" geste. Sparas uzavrel s ciernymi "zvlastne spojenectvo". Zrejme predsa len nerobi rozdiely medzi rasami, napriek tomu, ze fyzicky "riesil" len ludi. ()