Milenci Philo a Vignette riskují své životy při obraně utlačovaných víl z Carnival Row. (Prime Video)

Tom10000

1.díl 2.série. Chvíli poté, co syn zesnulého kancléře převzal moc nad Burgskou republikou, skončily veškeré nadpřirozené bytosti striktně (zdí) oddělené od normálních lidí. Ve všem zmatku a bídě mezitím Vignette pokračuje v práci Černých Vran, a spolu se svými bratry a sestrami krade ze zásobovacích vlaků léky pro nemocné svého druhu. Ti trpí závažnými chorobami, především z nelétání. Čas od času navštěvuje dívka i Phila. Ten zatím chodí po lokálech a pere se s šampióny, aby dokázal od vedoucího podniku získat nějakou laskavost. Do "Ghetta" vstoupí i zástupce kancléře, dříve pomocník Ashling (matky Phila). Setká se s Rycroftem a ten ho požádá o setkání s velvyslancem Paktu, jemuž chce prozradit pravý původ současného prozatimního kancléře. On a jeho přítelkyně mezitím dávají odpůrcům režimu najevo, jakou cenu zaplatí každý, kdo se bude chtít vzbouřit. Popravou. Imogen a Agree čelí vzducholodi Paktu. 80 procent, slabší, ale i tak docela slušný začátek 2.série. ()

jjjerry

Zatím tomu chybí náboj první řady. Všechny feministky a rasoví neomarxističtí aktivisti mohou tleskat. Protože nacpat do fantasy tolik ubrečenců o utlačování všech ras a pohlaví to je teda umění. Teď do toho ještě přidali i politiku a sociální nerovnost. Ach jo. ()

Martrix

Ty dva roky čekání se opravdu vyplatily. Audiovizuálně je CR velmi působivý. To letmé úvodní připomenutí oč v první řadě šlo, mi pomohlo bleskurychle si vzpomenout a chytit se. Zjednodušeně jde stále o netradiční fantasy s důrazem na boj proti potlačování práv menšin, resp. o střet mezi světem lidí a jiných tvorů. Svět CR vypadá skvěle a působí velmi autenticky nejen díky parádní výpravě, ale také kvalitnímu scénáři. Masky a kostýmy, ale i občasné CGI je o level výš, než třeba v Kole času. Příběh je temný, zajímavý...pro mě jde o nejlepší dospělácké fantasy několika posledních let. ()