Příběh bratrů Weiderových, kteří společně změnili svět kulturistiky a stvořili fitness jak ho známe v současnosti. Sourozenci Joe a Ben Weiderovi jsou zakladatelé nového směru v posilování a fitness, založili Mezinárodní federaci pro bodybuilding (IFBB) a soutěž Mr. Olympia. Než se to všechno stalo, museli projít tvrdými zkouškami. Navzdory všem překážkám se jim podaŕilo překonat antisemitismus, konvenční normy i velikou chudobu, aby začali podnikat v oblasti fitness. Spustili hnutí, které změnilo svět bodybuildingu v USA, vytvořili impérium a objevili kulturistu jménem Arnold Schwarzenegger. (JOJ Cinema)

Adramelech

Viděli jste někdy lézt ježka ze silnice na chodník? Relativně hladké kamenné obrubníky pro něj představují značnou překážku. Chytí se předními pacičkami, snaží se přitáhnout, ale často sklouzne. Když několikrát neuspěje, zkusí to o kousek dál v naději, že obrubník bude o něco nižší nebo že jeho povrch bude drsnější. Nakonec ale vždycky vyleze nahoru. Jednou jsem takhle s přítelkyní sledoval ježka, jak leze přes obrubník. Ona na pachtícího se tvora chvíli hleděla a pak řekla: „Víš koho mi připomíná? Tebe v posilovně.“ Tehdy mi bylo teprve padesát let a dostal jsem pošetilý nápad, že začnu posilovat. Z uvedeného plyne, že nepatřím k divákům, jimž je tento film určený. ()

misterz

Nielenže ide o príjemnú oddychovú záležitosť, ale aj o krásnu cestu do čias detstva mnohých z nás. Pre veľa chalanov boli časopisy o kulturistoch a najmä keď tam bol Arnold, povinné čítanie tých čias. A som nevedel, že príbeh okolo vzniku tohto športu bol aj tak zaujímavý a inšpiratívny. Nuž, keď si ide človek tvrdo za svojim a robí to, čo ho baví, tak zvyčajne dosiahne aj úspech... naozaj pozitívne. A to aj napriek tomu, že obom bratom poriadne sťažila štart do života vlastná matka. Vôbec by som sa nedivil keby z nej dostali traumu na celý život v zmysle "nenávidím ženy". Myslím, že do určitej miery sa to najmä na tom staršom podpísalo aj tak. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

Martrix

Film o počátcích fitness a komerční kulturistiky, nejspíš ocení hlavně ti, kdo mají s cvičením nějakou zkušenost. Mr. Olympia....díky tomuto filmu se dozvíme, co stálo za vznikem nejprestižnější kulturistické soutěže na světě. Pro tvůrce byla výzva, obsadit do rolí známých kulturistů, aspoň trochu podobné týpky. A vcelku se zadařilo. V případě Arnolda to bylo až pozoruhodné monstrum. Tento film je vzdáním holdu vytrvalosti J. Weidera, ale také je dnes aktuálnější, než třeba před třiceti lety. Doba kultu těla skončila a místo ní tady mame placaté palce a mozoly na zadnicích mladé generace. Chtělo by to zase někoho takto zapáleného, kdo lidem ukáže cestu k rovnováze mezi tělem a myslí. ()

Rock4ever

Apoteóza bratrů Weiderových. Ano, bez jejich přispění by kulturistika a fitness asi dnes nebyly tam, kde jsou. Ale je vidět, kde ten film platil a produkoval. Představa, že by chlapíci napíchaní steroidy a růstovým hormonem vystupovali vedle čistých sportovců na olympiádě pak doufám ještě dlouho zůstane jen bláhovým snem. Bodybulding nikdy nebyl a nebude sportem, je to životní styl (na profesionální úrovni pak značně kontroverzní až životu nebezpečný) a zároveň šou (což ostatně ve filmu nepřímo uznává i Joe Weider). S příchodem von Mongera na scénu nabere film trošku na zajímavosti, jeho Arnold působí velmi přesvědčivě, rozhodně ne jako karikatura. Jinak je to ale opravdu spíš korporátní agitka Weider Co. ()

janesX

"Tenhle časopis je pro buzíky!", aj takéto hlášky zaznejú vo filme o drsnej ceste Joea Weidera, zakladateľa kulturistiky, za svojim snom. Rozmýšľam, či sa mi to páčilo preto, že som už dlhšiu dobu nevidel film, alebo preto, že je tento film skrátka dobrý. To druhé je správne. Nebojte sa toho, nie je to vôbec iba pre kulturistov a film ani chvíľu nenudí. Osobne sa mi páčilo hlavne to, ako bratia držali vždy pri sebe, ja niečo také žiaľ nepoznám. Ale je tu aj množstvo vtipných momentov a hlášok (zábavný záporák), alebo aj zmysluplných viet a situácií na zamyslenie a neskôr je to dokonca aj veľmi romantické. Pekný film, určite stojí za pozretie. 73,5%. ()

• Natáčelo se v americkém státě Alabama. (Rominator)
  • Kulturista Sergio Oliva Jr. hraje ve filmu roli svého vlastního otce, kterým byl kubánský profesionální kulturista Sergio Oliva, přezdívaný „The Myth“ česky „Mýtus“. Sergio Oliva vyhrál celkem třikrát prestižní kulturistický titul Mr. Olympia v letech 1967–1969. (Rominator)