V post-apokalyptickém světě ovládaném nemilosrdnými gangy, jsou manželé Mark (Tyler Hoechlin) a Nina (Kate Bosworth) nuceni najít dávno ztracenou náklonnost a spojit své síly, aby dokázali přežít ve zvráceném světě plném násilí a nenávisti. Oba postupně zjišťují, že ani na první pohled přátelští lidé nemusí mít vždy dobré úmysly. (Hernycztek)

EvilPhoEniX

Tady půjdu proti proudu, ale pro mne od Mad Maxe tu lepší postapo nebylo. Post-apokalyptické snímky patří k mým nejoblíbenějším hned za Exploitation, tedy dokážu odpustit ledacos, ale zde v mém ohledu mohu jen chválit. Hlavní hrdinové jsou manželé, kteří se právě chtějí rozvést, ale kvůli podmínkám, které nastaly jsou nuceni být opět spolu a bojovat o přežití a jejich chemie mě velmi bavila. Příběhově film nenabízí nic nového a vlastně se jedná jen o dostání z místa A do B, ale co se děje venku je přesně identická anarchie, která by doufám nastala, kdyby se něco takového přihodilo i nám. Svět doslova zešílel, všude samé gangy, vraždící maniaci v šílených maskách, nekompromisní sniperka, která ochraňuje jen ženy, kolo smrti, zabíjení pro zábavu no úplně snad vše, na co si člověk jen vzpomene. Hlavní postavy cestují a v průběhu své cesty se dostávají do čím dál většího průseru a hlavně se nedá nikomu věřit a tohle mě sakra baví. Finální přestřelka v předměstí byl absolutní nářez, kde ženy opět vzaly vše do svých rukou. Za mne hodně velká spokojenost a jde vidět, že jsi to bere z vícero snímků ledacos, já se bavil neskutečně a ustřelená palice v závěru je top. 80% ()

LIVINGDEAD

Horror? V žádném případě! Je to postapokalyptická sračka. Už po pár minutách ségra říkala: "Ta píča s těmi sluchátkami mne už sere! Ať už chcípne!" No a když se nedočkala, od TV odešla. To co by mne zajímalo, jako např. proč letadla roznesla jed? Proč někteří přežili? To se ve filmu nedozvíme. Hnusná špína s ještě větším hnusákem jede za rodiči do jiného města a během cesty potkávají tlupy nemytých hovad! Kdyby mi kolega "vegetol.mp" neposlal přednostně české titulky, označil bych film jako ODPAD! Ale dávám 20%, za to, že ten překlad filmu vydržel až do konce! ()

ricci.s

Road movie odstreľovačka. Párik putuje z jedného miesta na druhé a narážajú na ozbrojené gangy. Väčšinou len jazdia, stretávajú nové postavy (väčšinou negatívne) a snažia sa prežiť. Horor to nie je ani omylom. Priemerný akčný thriller. A síce ma to dokopy ničím nezaujalo, akcie a mŕtvych je dostatok, takže to aspoň nenudí. ()

Gilmour93

Americká vláda to přehnala s chemtrails a tenhle kdysi skvělej národ už nepatří Bohu, ale gangům. Jmenovitě to jsou Popravčí, Prostěradláci, postarší plesnivci Pluhoši, pošahaní pouťoví Plejeři a zdánlivě nevinní, od břicha dolů bodné rány zasazující Prckové. A proti nim ta nejdrsnější tlupa severovýchodu Pár v rozvodovém řízení, toho času na cestě do Milwaukee.. Nelson se pokusil snímku vštípit jistou osobitost, ale v postapo prostředí zužovaném morálním úpadkem zbytečně zůstával u rádoby psychologické zdi a pitoreskních výjevů. Ke konci se jeho šílené maxování zvrhlo v solidní béčkový shot-out a je škoda, že se takhle nevyprofilovalo už od samého začátku. P.S.: Vím, že už je deset let po smrti, ale přísahám, že jsem viděl Roye Scheidera.. ()

castor

Předtím než režisér Mike P. Nelson představil jakousi novou verzi původní ulítlé šestidílné série Wrong Turn, tak nás vzal do budoucnosti, ve které nemá nikdo na růžích ustláno. Ostatně nikdo nečekal už to, co se odehrálo. Ti šťastnější zemřeli okamžitě. Ostatní, imunní vůči černému jedu, se museli rozhodnout. Protože pokud chtěli přežít, museli zapomenout na svůj předchozí způsob života a stát se divochy nové (morálně chatrné) doby. V té se snaží zorientovat i manželský pár, který k sobě hledá znovu cestu. Ačkoliv nás výsledek nevezme nikam, kde jsme ještě nebyli, tak to celkově nechutná úplně špatně. Někteří členové maskovaných krvežíznivých gangů jsou solidně ulítlí, pár scén stojí za pozornost, i když na dřeň tvůrci prakticky nejdou (třeba v případě toho, že ženy mají cenu zlata). Taková dietní anarchie. ()

*CARNIFEX*

Béčková “post-apo” akčná zábava bez nápadu, ktorá do horor žánru zabrdla v menšom rozsahu, ako mak do Tescáckej štrúdle. Človek sa ale nijak mimoriadne nenudí, takmer neustále sa niečo deje /nie v pravom slova zmysle, zas netreba očakávať Ramba 6-tku/, a tak to priemerné hodnotenie si “Domestics” zrejme aj zaslúži /u niekoho/ .. ()

darkrobyk

Postapo mám rád v podobě minimalistické i akční. Tohle je spíše ta druhá varianta. Road movie, kdy se Mark a Nina vydávají za jejími rodiči, se mění v noční můru a cestu peklem. Manželství před krachem tak nemůže stmelit lépe nic jiného, než boj o holý život. A těch momentů, kdy mohou oba zařvat zvlášť nebo současně, je opravdu dost. Připomínka na jedné straně Mad Maxe, na druhé podobných italských šíleností z 80. let. Mrtvol nepočítaně, dojde i na kanibalismus, ruskou ruletu, válku na předměstí a naše dvojka také zjistí, že sex v autě není dvakrát bezpečný. Účty si vyřizuje i samozvaná mstitelka s kulometem. Tedy chvílemi to vypadá, že hlavní akci vedou jen ženy.... ovšem Wanda by mohla zabíjet vlastními zbrojními pasy! Rychlé a smrtící. ()

juta

Dobrý nápad, který by mi ale více seděl jako seriál, než jako film. Docela utahaný děj, který má zajimavý průběh, ale bohužel je tu málo času na probádání tohoto světa, takže nezbývá nic jinýho, než že to upadne do průměrného světa zapomnění, což je možná škoda, protože jako seriál by to rozhodně mělo šanci. ()

Kudly4

Parádní Post-apokalyptická, akční, krvavá husťárna. Jak psal EvilPhoEniX, pokud by něco takového nastalo, přál bych si aby to přesně takhle vypadalo. Šílené gangy, absolutní anarchie, silnější pes mrdá ! Super úvod, kdy letadla rozprášila chemikálii, bezvadná atmosféra, několik pěkných krvavých scén, ruská ruletka, fájn závěr v předměstí. Nejvíce se mi líbila sekvence s černošskou rodinkou ( a jejich výtečné burgery ! ) Nechybělo málo k 5* možná to chtělo místo Kate Bosworth někoho jiného, protože z počátku jsem ji na chuť taky nemohl přijít. ()

ARI50

V post-apokalyptickém světě je vždycky banda zvrhlých gangu kteří chtějí vládnou a ne jen to ženy jsou větší zlato jak jídlo. Svět je dobře vytvořen a příběh se zničím nemazlí a jde se na věc a tak slušné masky a trocha krve řezby je na pravém místě poté nový přátele a trochu film klesá na kvalitě a ve smě se už tak drží celou dobu sem tam ještě dostaneme malé krve podívané ale to je vše. Celkový příběh je super zvířecí masky jsou dost nepříjemné, Mark je prostě slaboch v podání chytrého muže. Nina je držka mouchy kterou bych plácačkou pleštil protože se furt tváři jako by měla kolik v řiti a ona film shazuje dolu protože je hrozná, i když dělá na konci frajerku. Zbytek filmu je skvělý ale málo využitý a ani už velmi známa či podobná výborná hudba to nezachrání a nebo konečný menší maso takže střed tohohle hororu. ()

JASON_X

Tak včera jsem viděl červenoknihovní postapo (https://www.csfd.cz/film/513241-hostile/komentare/) a dneska pro změnu zase absurdní postapo. Ale příště si radši pustím zase nějaký obyčejný klasický postapo, protože tyhle dvě menšinově subžánrový postapa se dost nepovedly. Co třeba bylo probůh tohle? Černá komedie? Zhulenej úlet? Pokus o jakousi experimentální fantasmagorii? Projekt partičky kámošů k zabití přehršle volnýho času? Já teda sice momentálně taky potřeboval jen zabít nějakej volnej čas, ale chtěl jsem se přeci jenom i trochu pobavit a ne jenom kroutit hlavou a nesouhlasně mlaskat. V brakovejch béčkách většinou neřeším nějaký to nesmyslný jednání postav, ale tady už ho bylo fakt příliš. Chlap co na požádání položí nabitej kvér. Ženská která si pustí do sluchátek muziku, když má v baráku návštěvu vrahounů. Plesniví dědkové jako vůdci drsňáckých gangů. Sto rádoby drsnejch gangsterů nechá z místnosti vycouvat zraněnou ženskou s polomrtvým mužíčkem jen proto, že mává pistolkou, přitom se stačilo na ni vrhnout. Atd atd atd... ()

Morholt

Vláda z nějakého záhadného důvodu otrávila obyvatelstvo a ti, co byli vůči jedu imunní, se snaží přežít ve světě násilnických gangů. Tak trochu variace na universum Šíleného Maxe, ale postrádal jsem tady nějakou příběhovou linku. Manželský pár vlastně jezdí jen z místa na místo, potkává se s různými lidmi, se kterými se buď pere nebo kamarádí. Nicméně nějaké tempo to má, násilnické scény nejsou sice kulervoucí, ale rozhodně se dají považovat za přijatelné a závěrečná přestřelka je fajn. Čistý postapo průměr. 50% ()

TomX2

The Domestics je v skutočnosti len podpriemerné post-apokalyptické béčko, ktoré zaujme maximálne svojou intenzívnou akciou v posledných záberoch a celkom rýchlo vystupujúcim tempom. Keď sa divák dokáže pri takomto type filmov vypnúť, možno na tom niečo docení a nájde si tam svoje priaznivé stránky, no plne koncentrovaní a ostražití diváci si to až tak neužijú a budú hľadať zápory aj tam, kde nie sú - do tejto skupiny by som sa zaradil aj ja, byť ma film vôbec neohromil a neponúkol to, čo by sa od podobných filmov očakávalo. ()

Trevor

V blízkej budúcnosti sú po vypustení vírusu spojené štáty v troskách (niežeby neboli aj tak) mestá ovládajú gangy a ľudia bojujú o prežitie najlepšie ako dokážu. Príbeh sleduje putovanie manželského páru, ktorý sa chce vrátiť k ženiným rodičom do Milwaukee. Cesta je však plná nástrah...Opäť film z nevyužitým potenciálom, na ktorom však potešia celkom podarené kostými a živé vstupy z rádia, ktoré inak slabučký dej oživia aspoň natoľko, že ho budete vnímať napriek tomu, že kroky všetkých postáv sú nepochopiteľné. Postapokalyptický svet nepôsobí vôbec dôveryhodne, sotva priemerný herci kvalite tiež nepridajú ale napriek tomu bol film aspoň priemerným zážitkom, kedže vzdialene pripomenul prvého Mad Maxa. 55% ()

Miseet

Téměř neoriginální film, jehož námět můžeme vidět u tolika jiných filmů, mě na první pohled zase úplně nenalákal. Musím říct, že už asi po 20 minutách jsem byla přesvědčena o opaku. Bohužel to tak mám, že filmy, které vypadají dobře mě zklamou, a ty od kterých nic nečekám mě překvapí... No, takže, nic moc se tam vlastně ani nestane, sledujeme pár, který se snaží uniknout násilnickému gangu, ale ono to tak všechno hrozně hezky fungovalo a plynulo, že jsem ani neměla čas se nudit. Mou pozornost si to získalo hned a v napětí jsem sledovala dál a dál. Natočit film, který je založen skoro na ničem... klobouk dolů.. Nicméně o horor se nejedná ani omylem. ()

bourec

Ač filmy tohodle druhu mám rád,tenhle mě teda nijak neuchvátil.Ne příliš dobrý herci,spousta trapnejch scén,nijaká akce,prostě film opravdu jen na to jedno použití.40%. ()