Batman Ninja

• Japonsko ニンジャバットマン

Batman Ninja cestuje napříč časem kvůli stroji času. Tento stroj přesune většinou Batmanových nepřátel do feudálního Japonska. Do této doby se nakonec dostane i Batman s pár spojenci. Mezitím si padouši zaberou a rozdělí území Japonska. Batman vyčerpá veškerou svou techniku skoro hned, a tudíž musí spoléhat na svůj intelekt a na své spojence. Jejich cílem je nastolit pořádek v Japonsku a vrátit se do současnosti. (kellne)

hroubek

Hodně velký WTF. Zajímavá myšlenka přenést Batmana a jeho spojence a záporáky do feudálního Japonska. Dokud se to drží "při zemi" tak je to dobré. Jenže pak se z toho stane něco na způsob Pacific Rim a Strážců vesmíru, a na to já neměl nervy. Tento film je dělaný pro Asijský trh, který si z toho stříkne do kalhot. Pro nás ostatní velká bída. ()

Starletka

Dovolím si tvrdit, že už jsem viděla docela dost všemožných hraných i animovaných Batmanů a různých spin-offů, ale Batman zasazený ve feudálním Japonsku? To je nápad buď naprosto šílený nebo naprosto geniální. A víte co? On je tak nějak oboje zároveň a sám si je toho dobře vědom. Čili čekáte-li nějaký vážný edgefest typu Nolanova Batmana, máte smůlu. Tady se jede vyloženě na šiblost, hravost a experimentování (tak, jak to mám u Batmana ráda) a kolikrát jsem se nad jednotlivými nápady i slušně zasmála nebo aspoň pousmála (sumo Bane nebo Batmobile vs. střelba z kanónů :D). Ono vůbec spojení amerického komixu a japonského anime, kde jedno médium je bizarnější než druhé (a záleží jen, na které jste víc zvyklí), je zajímavý počin. Jinak jsem volila samozřejmě originální japonský dabing, který byl úplně úžasný (hlavně Joker, na kterém se jeho VA patřičně vyřádil), animace je taky skvělá a výtky ode mě tak půjdou prakticky jen k lehce nevyrovnanému tempu děje. Ale jako celek jsem se rozhodně bavila a docela mě mrzí, že to není i jako hra. 7/10 ()

moviefan4

Krásny príklad toho ze krásny vizuál a zaujímavý nápad na úžasný film nestačí. Tento film má sklamal neskutočne moc, vôbec nevyužitý všetci záporaci, moc veľké prepnutie do anime štýlu a upravené pre čisto japonský trh. Škoda toho, keby tu je menej anime kravín a viac využite potencionalu so bad guys bolo by to omnoho lepšie. ()

Waldir

Idea zasadiť batmanov príbeh do prostredia historického japonska mi ihneď prišla extémne zaujímavá a pútava. Postava netopiereho muža je do danej atmosféri žánru priam ako stvorená a vlastne až po prvých traileroch sa mi v hlave vynorila otázka prečo s danou myšlienkou neprišiel niekto už v minulosti (ak tomu tak bolo, ospravedlnte môj nedostatok informácií). Samotný výsledok je však pre mňa osobne sklamaním, nakoľko je Batman Ninja štandartné akčné anime so všetkými anime klišé, s tou výnimkou, že sa v deji vyskytujú postavy z Gotham City. Ničím neprekvapí a zároveň ani dostatočne nevyužíva možnosti, ktoré daný námet ponúka. Nebyť naozaj výbornej štylizácie a animácie, tak by som s hodnotením šiel rapídne nižšie a vlastne už aj samotné tri hviezdičky sú len s prižmúrenými očami. ()

Shakers

Prvá polhodinka mi prišla veľmi dobre vymyslená a dosť ma to bavilo v tomto japonskom štýle. Fakt to tí šikmáči dobre spracovali, vizuál, animácia a akcia kvalitná ako je zvykom u DC animákov. Škoda, že sa na to na konci zvrtlo do štýlu Pacific Rim, ktorý k Batmanovi moc teda nesedí. Inak fajn úlet a niekomu to môže prísť ako svieža (a nevídaná) zábava. 65% - 3* ()

• Vývoj filmu začal už v roce 2014. (kellne)
  • Bojové scény byly točené s živými herci a poté předělány do filmu. (kellne)
  • Po útoku na batmanov úkryt Bruceovi zmizne brada a Selina má zrazu krátke vlasy. (toi-toi)