Jeff Bauman (Jake Gyllenhaal) je bostonský rodák, celkom obyčajný muž, ktorý pracuje v lahôdkach a žije v malom dvojizbovom byte so svojou matkou Patty (Miranda Richardsonová) závislou od alkoholu. Jedného dňa Jeff stretne v tamojšom bare svoju bývalú priateľku Erin Hurleyovú (Tatiana Maslanyová), ktorá obdivuje jeho láskavosť a šarm, ale frustruje ju jeho nedostatok zaujatia. Erin mu oznámi, že pobeží  Bostonský maratón, aby získala peniaze pre nemocnicu, v ktorej pracuje. Jeff požiada každého štamgasta v bare, aby finančne prispel a sľúbi jej, že na ňu bude čakať v cieli s veľkým transparentom. V deň maratónu sa Jeff ponáhľa, aby sa dostal do cieľa včas. Ako sa Erin približuje, na mieste, kde čaká Jeff, vybuchne bomba. Jeffovi musia amputovať obe nohy nad kolenom. Keď znovu nadobudol vedomie, spomenie si, že pred výbuchom zbadal atentátnika. Patty volá FBI a Jeffov osobný boj sa práve začína. Kým sa všetci jeho blízki vyrovnávajú s následkami zranenia, Jeff sa stáva symbolom hnutia Boston Strong, symbolom nádeje a nezlomného odhodlania čeliť zlu a násiliu. (TV JOJ)

Morholt

Z mého pohledu je problémem už sám námět. Lidí, kteří přišli z různých důvodů o končetiny, tu byly a budou miliony a já pořád nechápu, proč by tohle mělo být v něčem speciální. A nepřesvědčil mě ani film. Člověk by čekal na dané téma nějaké hlubší psychologické drama zobrazující vnitřní boj člověka, který se snaží srovnat se svým postižením. Ale na to se tady takřka vůbec nehraje. To, že divák může s hlavním hrdinou alespoň nějak soucítiit, je především zásluha excelujícího Gyllenhaala, ačkoliv nemá prakticky co hrát. Zdatně mu přihrává Tatiana Maslany, která pro mě byla příjemným překvapením a hodně mě bavila Miranda Richardson v roli Baumanovy matky, která se snažila svého syna využívat coby cvičenou opici. Po hříchu je to ona, kdo je nejzajímavější postavou filmu. Bez herců by to byl hluboký podprůměr. S nimi jen mírný. 40% ()

TeeAge

| Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 6.4 miliónov $ | Niet divu, že je to prepadák. Na základe plagátu, ktorý ma spolu s menom Gyllenhaala navnadil, som čakal príbeh plný mentálnej sily a znázornenia boja o znovuchodenie. Stronger je ale úplne iný typ scenára, a tak si každý musí o tom urobiť obraz sám, či je to správny spôsob spracovania skutočného príbehu. 3 len pre to, že Jake hrá opäť ako o život... ()

Dado

Nemám rád, keď sa ma film snaží prvoplánovými zásahmi do diania citovo vydierať. Avšak ak ide o námet, akým oplýva Stronger, niečo podobné divák očakáva, dokonca by som povedal, že potrebuje. Potrebuje emóciami vybičované scény, v ktorých sa naplno prejaví jeho empatia, potrebuje zobrazenie ťaživých momentov, v ktorých s vyvalenými očami a zovretými päsťami neprestáva veriť, že hlavný hrdina pozbiera zvyšky síl a postaví sa zdanlivo neprekonateľnej prekážke. A keď to už do istej miery funguje, rozhodne nepotrebuje umelo pôsobiace konflikty a vyslovene nesympatické, ba priam iritujúce chovanie postáv, kvôli ktorému si v istej chvíli možno dokonca uvedomí, že v príbehu vlastne nevystupuje nik, komu by mohol od začiatku až do konca úprimne fandiť. Z potenciálne silného zážitku tak napokon zostal príbeh, ktorého posolstvo s každým zbytočným výstupom okoreneným slovíčkom fuck dostáva na frak a ktorého pôsobivé prvky, hoci v tomto prípade do tejto kategórie patrí asi iba Gyllenhaalov herecký koncert, už len sotva dokážu zachrániť výsledný dojem. (60%) ()

agentmiky

Plus minus před rokem jsme mohli vidět skoro až dokumentární ztvárnění bombového útoku na bostonský maraton z pera Berga, které se ale zabývalo zejména zločinci, následně naháněním obou teroristů a jejich zatčením. Moc se nekladl důraz na ty, jež samotný výbuch nejvíce poznamenal. No a Silnější na to jde přesně z této stránky, tedy civilněji, ukazuje, jak se může proměnit člověku zničehonic život. Jeff Bauman byl prostě obyčejný chlapík, jenž se objevil ve špatný čas na špatném místě, kdy po výbuchu přišel o obě dolní končetiny. Velmi mě zaujal výkon Gylenhaala (jaktože nebyl na nic nominovaný ?), bez jeho vcítění do hlavního hrdiny by to prostě nešlo. Film se zaměřuje na vnitřní myšlení hlavního hrdiny, které by se dalo přirovnat k houpačce. Zpočátku po samotné explozi začal žít i přes toto omezení, ale postupně se propadával do hlubších a hlubších depresí, až mi připadalo, že to může skončit sebevraždou. Ale to vzchopení a zarputilost na konci, s kterou se svému osudu postavil, člověka skoro až inspiruje. Musím pochválit všechny herce, jejich rodinné vztahy zde byly vykresleny neskutečně reálně. Film nepojednává o ničem optimistickém, ale ta pozitivní energie hlavního hrdiny, ta je tím, nad čím bychom se měli zamyslet. Za mě dávám 84 % ()

Johnny.ARN

Film tak pateticky natočený, tak zdlhavý, taký selský. Ako hovorí názov, silný príbeh o silnom mužovi, ktorý sa nevzdal, aj keď mal na to nábeh. Je zaujímavé sledovť tú linku v pozadí, čo sa mu deje v hlave, ako rozmýšľa a ako zvláda tlak. Jake v úlohe štandartný a u niekoho isto vzbudí aj emócie. 3 z 5 ()

• Mnoho vedlejších postav ve filmu hraje sebe sama, včetně většiny lékařského personálu. Např. Dr. Jeffrey Kalish, který odstranil obvazy z nohou Jeffa Baumana, odstranil ve filmu i obvazy z nohy Jakea Gyllenhaala. Ve filmu se objeví i stejné rehabilitační techniky a sestry z centra Spalding Rehab, kde se léčil skutečný Jeff Bauman. (Dr Lizal)
  • Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)