Terapie - Série 1 (2011) (séria)

Epizoda 38 (S01E38)

(epizóda)

Linda, středa 16.00: Lindu veze na sezení její matka, hovor v autě prozrazuje mírné zlepšení jejich napjatého vztahu. Gymnastka ukazuje Markovi svou vyrážku, ten ji označí za následek Lindina stresu. Terapeut pokračuje v analýze dívčiných problémů, jejichž základ vidí v pacientčině nepřiznaném zklamání ze sobeckého otce. Lindě vysvětluje, z čeho pramení její celoživotní projevy sebeobviňování. Odůvodňuje, jak její zraněná psychika koresponduje s fyzickou bolestí, kterou zažívá při sportování. Dívka mu čte ze svého tajného deníku, který si vedla ve čtvrté třídě. Marek její zápisky vykládá jako pokus o navázání vztahu s někým, kdo ji nemohl zklamat. Linda se zmíní o tom, že má na otce občas vztek. (HBO Europe)

castor

„Proč si myslíte, že vám volá?“ – „Jak to mám vědět,“ reaguje podrážděně Linda v případě dotazu na tátu. Právě Lindiny potíže vidí Marek v jejím nepřiznaném zklamání ze sobeckého otce. Před týdny do jeho ordinace přišla s tím, že on má potvrdit, že netrpí sebevražednými sklony, že si přeci nechtěla ublížit, od té doby na jeho kanapi posedává útočná, z mnoha lidí zklamaná a zmatená holka. Tentokrát ale odchází s úsměvem. Zřejmě i proto, že s ní Marek navázal skutečný vztah, že jí chce porozumět, že ji neopouští. ()