Terapie - Série 1 (2011) (séria)

Epizoda 37 (S01E37)

(epizóda)

Igor, úterý 16.00: Marka navštíví v ordinaci Igorův otec (Jiří Štěpnička), kterému jsou principy terapie zcela cizí. Kontroverzní rozhovor s bývalým důstojníkem totalitní armády se točí mimo jiné kolem jeho otce. Tento paličatý sedlák, prohlášený za kulaka a zbavený komunisty veškerého majetku, terorizoval své potomky a spáchal sebevraždu. Arogantní i zoufalý oficír dává opakovaně najevo, že city pokládá za projev slabosti a že jednání svého syna nechápe. V armádě vidí organizované společenství, kde se jedinec musí podřídit zájmům celku. Dotkne se také selhání politiků v osmašedesátém, kdy se naše armáda měla bránit sovětskému vpádu. V závěru hovoru si smrt svého syna začne vyčítat. (HBO Europe)

castor

Minule zdrcený Marek má po pohřbu, zemřel mu pacient. Navštíví ho Igorův otec, který principy terapie pohrdá. Prudší výměna názorů s bývalým vojákem se točí mimo jiné kolem jeho otce. Ten se rovněž choval jako hovado, ostatně asi jako on přistupoval k synovi Igorovi. Čekal jsem s příchodem Jiřího Štěpničky nějaké oživení této linie, nestalo se. V závěru setkání si smrt svého syna začne vyčítat. ()