Terapie - Série 1 (2011) (séria)

Epizoda 35 (S01E35)

(epizóda)
Dráma / Psychologický
Česko, 2011, 24 min

Dita, pátek 19.00: Marek se z mobilu dozví, že Lindě naskočila vyrážka po celém těle, a zakáže jí dívat se na sebe do zrcadla. Ke své kolegyni Ditě znovu přijde v doprovodu své manželky. Pár rekapituluje rozhovory se svými dětmi a pohádá se kvůli dceři. Marka se dotkne, že Klára svěřila matce záležitosti, jež před ním tajila. Dita ocení fakt, že dospívající dívka má k Alici důvěru. Poté dvojici vybídne, aby spolu zkusila komunikovat prostřednictvím techniky zvané "imago". Alice souhlasí a vypráví o vlastním mimomanželském poměru i o Markově vztahu k Sandře. Sebestředný psycholog argumenty své ženy, jež naznačí i možnost jejich rozchodu, poprvé částečně uzná. Dita dvojici nabádá k trpělivosti. (HBO Europe)

castor

V pátek Marek usedá do křesla na opačné straně stolu, v pracovně své bývalé kolegyně, a už nějakou dobu přichází s manželkou Alicí. Nejprve mu vadí, že Alice nepřijala zodpovědnost za to, co udělala (nevěra), následně manželé rekapitulují rozhovory se svými dětmi a skončí u komunikační dialogové hry. A zdá se, že se někam posouvají a mnohé jeden či druhý částečně uznávají. Tyhle pátky na mě ale moc nezabírají. ()