Terapie - Série 1 (2011) (séria)

Epizoda 34 (S01E34)

(epizóda)

Jana a Michal, čtvrtek 17.00: V úvodu sezení Michal zahraje Markovi na harmoniku. Terapeutovi volá na mobil Igor, lékař však hovor nepřijme a mobil vypne. Následující dialog se vrací k předminulé schůzce, při níž Michal v slzách vyznal své ženě lásku. Hudebník má pocit, že se ztrapnil, a psychologovi vypráví o své zálibě v tajném nahrávání svých bližních. Do ordinace přijde Jana a dává najevo svou špatnou náladu. Vzápětí před oběma muži přizná, že se vyspala se svým šéfem. Michal na poklesek své ženy zareaguje úlevně. Marek konstatuje, že není schopna žít v konvenčním svazku a konflikty záměrně vyvolává. Při další výměně názorů jí Michal vrazí facku a odejde se slovy, ať ho nechá na pokoji. (HBO Europe)

castor

Michal vzpomíná na to, jak v slzách vyznal své ženě lásku. Ta zatím na sezení chybí. Přijde později, ovšem se zoufale mizernou náladou. A celkově se atmosféra vyostří, protože oběma přiznává, že se vyspala se svým šéfem. „Jestli chceš vinit svýho terapeuta z toho, že jsi kurva, tak je to fakt absurdní!“ Takže jde o díl, kde se to přelévá z jednoho na druhého. A celkově zatímco Michal na samotném začátku terapie překvapoval hodně nestandardním chováním, zklidnil se a jedná mnohem víc racionálně, než jeho manželka (snad až nějaká psychomasochistka). Ta nyní konflikty záměrně vyvolává a jde tak o díl, kdy slyšíme věty typu „jsi ta nejúžasnější ženská na světě.“ a o pár minut později „je mi tě líto!“ Takže asi tak. ()