Luna de miel

• angličtina Honeymoon

Byť šialene zamilovaný je jedna vec. No byť z lásky šialený, je vec úplne opačná. Ak niekto neustále posiela kvety či dary a neprekročí istú hranicu, dá sa to relatívne pochopiť. Ale čo ak sa podobne ako Isabel (Paulina Ahmed) stanete obeťou nápadníka, ktorý je pre udržanie si lásky ochotný urobiť čokoľvek? (*CARNIFEX*)

Marceloo

Bohatý muž sa nedokáže zmieriť s tým, že mladšia žena nemá záujem o vzťah s ním, a rozhodne sa podstúpiť všetky potrebné kroky k tomu, aby si jej pozornosť získal. - Leatherface nás už v roku 1974 naučil, že ak nájdeme dobrú ženu, nemôžeme ju nechať odísť. Jorge sa preto rozhodol, že zbalí ovela mladšiu nevestu, a keď tá nechcela povedať svadobné áno, jednoducho použil svoje vlastné donucovacie prostriedky. Tvorcovia z Južnej Ameriky tento druh hororu vedia spracovať. Všetko decentne uhladené, ale s intenzívnou porciou brutality a schopnými hereckými výkonmi. Chcelo by to ešte trochu vychytať hudbu a ďalšie technické nedostatky, ale inak je to horor, ktorý si zaslúži pozornosť a je lepšie vedieť o ňom čo najmenej, pretože v niektorých momentoch príjemne prekvapí. PS: Kamarátovi Hernycztekovi ďakujem za shout out a povzbudenie k pozretiu. :) ()

TheRaven

Lehce šablonovité, přesto v mnoha ohledech nápadité a "okouzlující". Bez mučení se přiznám, že při "prstové" scéně jsem musel odvracet zrak, což se mi u filmu už hodně dlouho nestalo. Závěr potěšil. Inu, Mexikánci. To nejsou žádný bábovky. ()

*CARNIFEX*

Byť šialene zamilovaný je jedna vec. No byť z lásky šialený, úplne opačná. Kým niekto neustále posiela kvety, či dary, pričom neprekročí určitú hranicu osobna, všetko sa dá relatívne pochopiť. Ale čo ak sa rovnako ako Isabel, stanete obeťou "nápadníka", ktorý je pre udržanie si lásky, ochotný urobiť čokoľvek ... Spočiatku to vyzeralo na veľmi solídnu psycho šialenosť z Mexika. Škoda toho poľavenia niekde "uprostred". Záver síce opäť mierne živší, no celkovo som od takéhoto druhu snímku očakával trošku viac. Medzi dvoma tri - 50% ()

darkrobyk

Jorge miluje Isabel, která je ale šťastně vdaná, a jak se zdá, zájem o něj velký nemá. A tak nezbývá, než ji unést a udělat si z ní manželku násilím. Pomalejší psychologické drama s vynikající hudbou. Až když dojde na kyselinu v krku, je jasné, že zahrávat si s Jorgem není dobrá věc. A pak přijde na řadu stahování kůže. Děj se začne rozjíždět a v závěru čeká na diváka překvapení. Do té doby Jorge a Isabel zkoušejí jeden druhého, kdo se nechá načapat na hruškách. Kdyby film neskončil tak nešťastně, asi bych i ještě hvězdu přihodil. Takhle mi to vychází na slabší průměr. Být na mně, tak bych použil metodu z Kingova románu Misery(důsledně je jen v knize, nikoliv ve filmu) - přihoblovat a jistota je v kapse. ()

Marze

Přes některé pozoruhodné efekty, které jsou pro tento žánr minimum zde není nic, co by stálo shlédnout film. Sympatizoval jsem jako asi většina diváků s agresorem, který si chce zoufale udržet ženu. Čekal jsem závěr podle mého oblíbeného psychologa na vztahy Jeronýma Klimeše, který říká, že pokud dva lidi uzavřete například v kanceláři, nebo jako dřív za komunistů zdrátujete bytem zdarma a obtížností se rozvést, tak spolu budou spokojeně žít. ()

Karamanlis

Nie najhorší mexický torture porn s iba tročlenným hereckým obsadením. Nižší počet účinkujúch však napokon vôbec nie je handicapom. Atmosféra je tu správne komorná, napätie postupne graduje, reakcie ústredných postáv sú neodhadnuteľné, brutalita sa pohybuje v medziach solídneho subžánrového priemeru a príbeh disponuje aj mierne prekvapivým záverečným rozuzlením. ()

ARI50

Katastrofa film, hudba a kamera hnus a přiběh nedomyšlený. Trocha unosu a násily a perverzni sračky hrozna jedna velka sračka. ()

Krt.Ek

S přihlédnutím k obsahu, se jedná o mexického Sběratele, co do poetiky má však Luna de miel spíše blíže k Mučedníkům, sérii Saw či Srbskému filmu (z těch nejznámějších), čili divák, kterému se dělá špatně, když je nucen sledovat scény mučení, tenhle film rozdýchá jen horko těžko. Upřímně, i já měl co dělat, abych film dokoukal (a to jsem si myslel, že už jsem viděl všechno), pročež pod čtyři hvězdičky jít nemohu, tohle jsou přesně ty zážitky, proč koukám na filmy - nezávisle od toho, zda je film řemeslně zvládnuty či nezvládnuty, prostě musím ocenit, že mě stále dokáže něco šokovat, i když jen prvoplánově, na rovině vjemu... 70% ()

Hernycztek

Po zhlédnutí traileru jsem věděl, že tohle musím vidět, protože podobné zvrácenosti já můžu, ale že to bude taková bomba, to jsem nečekal. Jde o dost brutální psychické a fyzické mučení ženy, kterou unesl nábožensky založený a psychicky narušený doktor, který jí byl posedlý od doby, co ji prvně spatřil. Gore samo o sobě moc není, ale když na něj dojde, tak je kvalitní. V takovýchto filmech je pro úspěch hrozně důležité, aby bylo co nejméně postav a vše se točilo kolem ,,věznitele a oběti", což tady je, tím pádem se pořád něco děje a není prostor pro nudné pasáže. Důležitý je i rychlý rozjezd, prvních 15 minut bylo menší seznamování s oběma hlavními postavami a pak se šlo tvrdě na věc. Tempo neuvadalo a závěr přinesl pěknou torture scénku. Poslední scéna možná překvapí, možná ne, ale náramně mi připomněla konec thrileru/hororu Pet. Mexičané hold takovéhle brutální kousky umí a co si budeme povídat, podobných psychopatů je na světě víc než dost. Nedoporučuji divákovi, kterému stačí gore v obyčejném hororu, nemusel by tohle totiž pochopit, a mohl by si myslet, že lidé, kterým se tohle líbí, jsou narušení.. PS: Velké díky příteli Marceloovi, bez kterého bych to nejspíš nikdy nenašel. ()

Rathalos

Chlap unesie krasnu zenu a drzi ju nasilu vo svojom dome,samozrejme s tym prichadza nejake to nasilie,trosku nahoty,brutalita je mierna aspon pre mna,skoda,ze v tomto tvorcovia nepritvrdili a koniec je ako to byva zvykom najlepsi,nebolo to zle,ale zase v ramci zanru len priemer...:-) ()