Pouze pár z nás mělo možnost vidět naši jedinečnou planetu z vesmíru. Země je třetí planeta sluneční soustavy, zároveň největší terestrická planeta v soustavě a jediné planetární těleso, na němž je dle současných vědeckých poznatků potvrzen život. V této sérii budeme mít možnost získat nové poznatky a pohledy na naši planetu Zemi. (National Geographic)

subic

Will Smith jako popularizátor vědy, to jako vážně? No nakonec proč ne. Dokument je plný skvělých záběrů, ale na rovinu tak polovina je jen vata. ()

Víteček

Dokument, který asi nedostatečně věří kvalitě svého obsahu a tak má neustálou potřebu nějak to šperkovat. Přidáním speciálních efektů, ne moc dobrých metafor, záběrů na ne úplně související věci a zdůrazňováním věcí, které už zazněli. Například takové dokumenty od Attenborougha víc věří samy sobě a síle svého obsahu a nemusí si vypomáhat snahou o bombastičnost za každou cenu, na rozdíl od tohoto díla. Zde forma vítězí nad obsahem a dle mého to vůbec nebylo k dobru. Navíc, snaha nechat ke každému tématu mluvit lidi, kteří se podívali do vesmíru, přestože s probíranou věcí nemají téměř nic společného, mi taky moc nesedla. Ale nelze upřít, že mnohé záběry jsou krásné a celkem i neotřelé. Spousta jiných je pak ale jen zpomalená, ničím zajímavá, výplň obrazovky. ()

pushover

Will Smith to pojal trochu pro děti, ale to neubírá nic na informativnosti a výbornému provedení doku serie. Aronofskyho ruka je tam občas hodně znát i když jako producenta dokumentu ho ještě neznám. ()

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (viac)