Poslední výzva pro cestující nočního letu Trans-Coast Airways z Los Angeles do Washingtonu. Tři cestující jsou vědci, kteří letí na tajné jednání v Pentagonu o nové B-bombě. Najednou někde nad Denverem začne letadlo samo od sebe stoupat nad 15 kilometrů. Na letišti se s nimi snaží udržovat kontakt Hank Norton (John Bryant), ale posádka i piloti omdlévají z nedostatku kyslíku. Motory se zastaví a Dr. Carl Morris (Dayton Lummis), Tom Endicott (Craig Hill) a Marcia Paxton (Paula Raymond) zjistí, že jim nebije srdce a zastavily se hodinky. Vystoupí do mlhy, kde se objeví Soudce (Gregory Morton), který přichází z budoucnosti a sděluje jim, že jejich bomba zničí veškerý život na Zemi. Jsou odsouzeni k neživotu mimo čas a prostor. Ale Moudrý (Addison Richards) je obhajuje, že nemohou být souzeni budoucí společností a trojice je vrácena zpět do letadla. Ostatní cestující o ničem neví. Letadlo sedne na zem o 24 hodin později, než mělo, z čehož jsou všichni perplex. Jak se teď vědci rozhodnou? Mohou zničit tajemství bomby, o kterém zatím nikdo v Pentagonu podrobnosti neví, nebo mohou vše chápat jako podivnou halucinaci a dokončit svou práci? (Peabody)

Lima

Plakátové info: TERROR V NEBI!! CO ZA ZÁHADNOU SÍLU PŘEVZALO KONTROLU ŘÍZENÍ LETU?? ___ Dnes již úplně zapomenutý sci-fi kousek, který stavbou děje vypadá jako jedna z episod tehdy (v 60.letech) populárního mysteriózního TV seriálu „Twilight Zone“, kterou v jednom ze svých dílů parodujou i Simpsonovi. Tohle není laciný nízkorozpočťák, který by se dal zesměšnit, nebo aspoň se tak většinu stopáže úspěšně tváří. První půlhodinu bych prostříhal, všechny ty debaty u kafíčka, které děj nikam neposuvají, ale zase díky krátké stopáži se dají přežít. Když pak dojde na „unesení letadla“, začne se film na chvilku nácházet v béčkových vodách. V onom „záhadném světě“, kde – slovy jednoho z protagonistů – „neexistuje čas, mnulost, přítomnost ani budoucnost“, chodí místní bytosti zásadně v černých kalhotách a bílých košilích a nechybí takové dada momenty, jako následující dialog mezi dvěma hlavními postavami: „Mě netluče srdce, zvláštní.“ – „Ukažte…(šáhne si pod sako), mě také ne. Pozoruhodné.“ Závěrečnou pointu bych si teda představoval údernější, ale i ten protiválečný apel je vlastně docela fajn. Ve výsledku to prošumí hlavou, ale křivého slova bych proti tomu říci nemohl. ()