Citrus

(festivalový názov) (seriál)
  • Japonsko Citrus (viac)

Yuzu nastupuje na novou školu a je plná očekávání. Její život se změnil, když se její matka znovu provdala, a tak se musely obě přestěhovat. Yuzu však zažívá během svého prvního dne v novém životě samá zklamání. Z nové školy se vyklubala elitní dívčí akademie, tedy si může o nové letní romanci asi nechat jen zdát a místo setkání se svým princem potkává jen přísnou a odměřenou předsedkyni studentské rady Mei, z které se vzápětí vyklube její nevlastní sestra. Yuzu se však velmi brzy přesvědčí o tom, že nenávist a láska k sobě mají velmi blízko a že díky své nové sestře bude prožívat věci opravdu nečekané... (Jeoffrey)

q66

Tomu, kdo alespoň trochu ví, co je původní manga zač, muselo být hned (ještě před první epizodou) jasné, že Citrus nebude dobrý podle standardních kritérií - a ano, jde samozřejmě o brak navíc s velkou dávkou melodramatu, takže nakonec šlo jen o to, jak zábavné je toto zpracování. A v tomto ohledu to překvapivě funguje - není to až tak špatné, jako třeba z minulého léta Netsuzou TRap, režie je lepší, než by si to možná zasloužilo, nějaká story tam taky je, a Yuzu je dobrý charakter a zvedá úroveň celého seriálu; navíc vizuální zpracování a animace jsou taky nadstandardní (a taky lepší, než by si tohle zasloužilo). Takže ano, ztráta času to není, ale je potřeba vědět, do čeho jdete - prostých 6/10. ()

Echelon1

YURI INTENSIFIES. Čakal som na to už od leta 2017. Zároveň som čakal nejakú akože-vážnejšiu pseudo-drámu (niečo bližšie k Netsuzou Trap, ktoré je na hony slabšie) a podľa niektorých plagátov viac intímny (mierne povedané) charakter obsahu - čo sa našťastie nestalo. Ovocie príjemne prekvapilo a potešilo odľahčenejším podaním s prímesou humoru. Hlavne vedie Juzu (ktorá má skrz celý seriál asi neobmedzené množstvo účesov) a jej zábavná výstredná povaha. Nebudem viac rozpisovať, ale v skratke asi zatiaľ najlepšie šódžo-ai, čo som videl, ktoré aj funguje ako romantika. Z vlastných princípov by som nemal, ale pre tentokrát approved! ()

Starletka

Fetiš-porno pro heterosexuální chlapy, které si nezaslouží tak pěknou animaci. Nevlastní sestry v romantickém vztahu, osahávání a pokusy o znásilnění v každém díle a všudy přítomné emocionální vydírání, to vše prodáváno jako krásná romantika. K tomu přidejte levné drama, za které by se nemusela stydět kdejaká telenovela, rádoby komplexní a emocionální traumata a dějové linky (moje nejoblíbenější byly daddy issues Mei, které se budovaly dobrou půlku seriálu, aby se pak vyřešily jedinou větou za méně než jeden díl). Bleh. Mít víc slušných GL seriálů, bylo by jednodušší takovéto perly přejít s pouhým mávnutím ruky. Takto 3/10 ()

Katakimiku

Takhle... nebyla to vyloženě katastrofa, za spásu GL žánru v anime, bych to ale taky nepovažovala. Přijde mi zvláštní, proč když se v úvodu anime tak moc zaměřili na skupinu diváku toužící po fanservisu, nakonec až do konce zabývají nesmyslnými dramaty a přidáváním nedůležitých postav a vztah hrdinek jenom oddalují. No a že by vztahy postav a jejich rozhodnutí alespoň dávaly nějaký větší smysl, když už to tam 10 dílů cpou, to holt taky ne. Ale já hodnotím kromě kvality i zábavnost, takže i když je to celé viditelný podprůměr, pořád mě to bavilo a nezanechalo to ve mě tak negativní dojem jako nedávno Domestic na Kanojo. 5.3/10 ()

Puxina

Ehm, no fajn sice obrovské množství lesbiček na jednom místě, ale budiž. Holky experimentují a objevují samy sebe. Pozitivní, že se i trochu odhalily, ačkoliv s chytrou cenzurou. Yuzu se mi líbila, takový sympatický divoký charakter. Ale Mei mě neuvěřitelně štvala. Takový studený čumák se spoustou nevyřešených věcí jsem dlouho neviděl. Strašný psychouš. I tak hodnotim seriál kladně. ()