Juru Camp

• Japonsko ゆるキャン△ (viac)
Japonsko, (2018–2024), 14 h 11 min (Minutáž: 23 min)

Rin je mladá středoškolačka, která má zálibu v kempování. Rin má ráda klid a soukromí, a proto vyráží sama kempovat převážně na podzim a v zimě, kdy v kempech už skoro nikdo není. Mezi její nejoblíbenější destinace patří místa, která mají krásný výhled na krajinu, které zde vévodí bájná hora Fuji. Klidný svět Rin se změní, když se jednoho dne setká s energickou Nadeschiko, která ráda jezdí na kole a která se zrovna přistěhovala do města. Toto setkání se stane pro obě dívky osudným, v Nadeschiko zažehne lásku ke kempování a Rin možná zjistí, že kempovat s někým není zase taková otrava, jak si vždy myslela... (Jeoffrey)

dudo24

Neskutočne príjemné, nenáročné, zábavné. Pohodlne som sa usadil, zobral do ruky horúci nápoj a vychutnával si krásnu prírodu. O smiech sa postarala výstrednosť a naivita postáv. Nesmiem zabudnúť na jedlo všetkého druhu, ktoré bolo silným prvkom seriálu. Teraz po dopozeraní mám tiež chuť absolvovať nejakú zimnú prespávačku pri ohni. ()

FritoleXx

Yuru Camp je o kempování. Vážně. Někdy o jídle, ale většinou o kempování. Koukáte jak holky složí stan, rozdělají oheň, uvaří si nějaké jídlo, sem tam zavtipkují, usnou, ráno jedou domů, naplánují kam pojedou příště a opakují to. Celých 12 dílů. Je to seriál poměrně o ničem, ale má to zatraceně pohodovou atmosféru a celé je to takové bezkonfliktní a nenáročné, že je to opravdu zábava sledovat. Tvůrci se snaží i trochu přiblížit základy při kempování, seznámí s typy stanů, spacáků či dokonce uhlí nebo lehce naťuknou nějaký recept. Tudíž vážně, je to o kempování, nečekejte nic víc. Navíc když člověk kouká na Shimarin jak sama sedí u ohně, vedle se vaří hot pot a všude je klid mimo sezónu, tak má člověk také chuť se okamžitě sbalit a vypadnout sám někam do přírody. Vše nakonec podtrhuje výborná hudba na skotské či irské motivy. Jediné, co zamrzí je, že postava učitelky alkoholičky nedostane víc prostoru. Mimochodem docela mě zarazilo, jak tenhle koníček musí být v Japonsku drahý. Platit za místo, platit za dřevo, platit za všechno a všichni maj spoustu "zbytečného" vybavení. Češi, kteří si postaví stan kde chtějí a dřevo nanosí z lesa nad tím asi budou kroutit hlavou. :) ()

Echelon1

Potenciál na prachobyčajné Slice of Life sa zmení na jedinečnú, roztomilú anime verziu Firewatch? Môže byť. Pohlcujúca a príjemná atmosféra, podtrhnutá naprosto pasujúcou hubou (často v staro-európskom štýle) + nádherné prostredia, kvôli ktorým sa Yuru Camp oplatí pozerať samo o sebe. Relax pri pozeraní ako vyšitý. Ako bonus celkom pekná pieseň v endingu. Len škoda, že to nemalo o niečo krajšiu animáciu. ()

Tezuka

Tady opravdu není třeba šetřit v hodnocení. Tohle anime mělo všechno, co jsem si jen mohl přát a ještě něco k tomu. Vynikající slice of life z prostředí campingu a přírody, kde lze spatřít to nejlepší z japonských skutečných přírodních reálií, jakou je Fujisan, jezero Suwa-ko či Motosu-ko atd. Kempování v zimě - nakonec proč ne. Není vedro, ani hmyz ani lidi, jen vy a příroda v absolutním klidu a míru. Yamanashi je opravdu nádherná prefektura, stejně jako zbylých 46 v celém Japonsku. ()

q66

Anime o kempování? No, proč ne... Yuru Camp se úspěšně vyhýbá všem pastím školních anime a místo toho se zaměřuje přesně na to, co umí nejlíp, a to je kempování (ale teda dělat seasoning litinové pánve olivovým olejem... :)) a atmosféra. Potěší relativní blízkost k realismu, alespoň co se týče věcí ohledně samotného kempování. Jinak se nejedná o ničím revoluční záležitost, je to "pouze" další nadprůměrný iyashikei (i když s originální premisou), postavy jsou celkem standardní a po produkční stránce je to v podstatě sice bez chyb, ale ničím až tak unikátní; ale výsledek je dobrý (i když v anime komunitě trochu nadhodnocený) a nemám důvod pro žádnou větší kritiku, určitě jsem se dobře bavil. Nechávám 7+/10. ()