Merlímu (Francesc Orella) je 55 let a je profesorem filosofie. Kultivovaný, s vlastní morálkou, svůdník s intenzivním sexuálním životem. Jeho černý humor je iritující, jízlivý a ironický pro zbytek sborovny, originální a stimulující pro jeho žáky. Má 16letého syna jménem Bruno (David Solans), se kterým se snaží obnovit pošramocený vztah. Roky na střední jsou tvrdé, plné usilovné práce. Epocha změn i osobního růstu pro studenty, kteří se díky vyučování a přemýšlení o různých tématech promění v "peripatetiky" 21. století. (Wences)

tomeš

Merlího jsem měl na seznamu ke shlédnutí už dlouho, a když jsem se k němu teď propracoval, po první sérii můžu říct, že mě to nezklamalo. Jde o feel good seriál z high school prostředí, kterejch i v evropským podání už pár bylo (viz Sex Education), nicméně Merlí je trochu jinej. Doslova i obrazně. Je to o profesorovi filozofie, kterej mě v podání Francesca Orella hodně bavil a kterej stejně jako ostatní postavy není jednorozměrnej panák. K tomu přihoďme obdivuhodný herecký výkony (u scén Alberta Baro jsem šel do kolen!), roztomilou queer linku, sexy španělštinu (nebo katalánštinu, podle verze, na kterou koukáte), plus spoustu dalších uvěřitelnejch osudů studentů i jejich kantorů. A k tomu všemu si oprášíte znalosti z filozofie, yay. ()

timush

Výborný, i keď starší seriál, ktorý by si zaslúžil viac pozornosti. Natrafila som na neho cez Netflix, kde sú aktuálne 2 série spin-offu (Merlí. Sapere Aude ) nejak som sa namotala a potom som si pustila aj originál (Merlí). Odporúčam začať tým originálom, ale spin-off obstojí aj sám o sebe. Páčil sa mi scenár s naozaj minimom nezmyslov a vystihnuté boli aj problémy pubertiakov, ktosi by povedal, že nič svetoborné, ale spôsob akým je to podané stál za videnie. A to nehovorím o hudbe, často znela klasická hudba, ktorá tam zapadala ako -však viete. Za mňa asi top španielsky (keď chcete tak katalánsky) seriál. 7/10 bodov. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 8/10. Pilotní díl naprosto předčil má očekávání a bavil mě víceméně od začátku do konce. Tento seriál mě zaujal i tím, že se pokusil o popularizaci filozofie. ()

etienne

Vydarený teen seriál zo školského prostredia. Ako to už býva, kopec klišé tém, ale podané cez prizmu filozofie často krát zábavnou a pomerne poučnou formou vďaka charizmatickému učiteľovi menom Merlí. Sympatické postavy, herecké výkony a dej robia z tohto seriálu naozaj príjemné pozeranie. ()

• Seriál se točil převážně v Barceloně. Bar, kde pracovala Míriam (Anna Ycobalzeta), se nachází  na náměstíčku Plaça Sant Vicenç de Sarrià, 1. Muzeum, kde pracovala Gina (Marta Marco), je muzeum CosmoCaixa v Barceloně. Natáčelo se také ve staré škole Menéndez Pidal, ve čtvrti Sant Genís dels Agudells, okrsku Horta Guinardó; tato škola byla zavřená v roce 2012 pro nedostatek žáků, kdy na ulici zůstalo 45 učitelů v době krize. Exteriéry se natáčely u jiné školy na ulici Natzaret, 83-85. (Wences)