Symfonie z jiného světa

(festivalový názov) (seriál)
  • Japonsko Death March kara hadžimaru isekai kjósókjoku (viac)

Téměř třicetiletý programátor Ichirou Suzuki se za nevyjasněných okolností přesune do fantasy herního světa, převtělen jako patnáctiletý mladík jmenující se Satou. Zprvu se nemůže ubránit dojmu, že sní, nicméně vše nasvědčuje tomu, že okolní svět je skutečný. Díky jedné velmi silné dovednosti se mu podaří rozmetat armádu ještěřích válečníků, čímž nabyde slávu, stane se známým dobrodruhem a navýší sílu svých schopností. Tuto skutečnost by Satou nejraději přede všemi ukryl a žil mírumilovným způsobem, nicméně návrat krále démonů těmto plánům zrovna nenahrává. (Scalpelexis)

Ymbecill

Zpočátku dokáže nadchnout, ale epizody se stávají, čím dál tím nudnějšími. Protagonista málokdy udělá něco vážně chytrého, má řadu rádoby drsných momentů, nashromáždí široký harém, ale po celou dobu zůstává patřičně neškodný. Občas se sice objeví docela silný fan-service [5/9], nicméně vše probíhá v klasickém duchu "pes, který štěká, nekouše". Mechanismy fantasy světa působí zajímavě a někdy vedou i ke vtípkům, ale nejsou nijak pečlivě vysvětleny. Po stránce "power-fantasy" se hlavní hrdina vůbec nemusí snažit a nezměrná moc mu padne do klína úplně zadarmo. Co se příběhu týče, není stanoven žádný cíl, protagonista si prostě řekne: "Nevím, kde jsem, nevím, co mám dělat... prostě budu svět prozkoumávat jako bych hrál MMORPG." Pokud chcete můžete "pofarmit" nějaký fan-service a pousmát se nad pár vtípky, nicméně po stránce kvality nemám, co pochválit. Jediným dalším využitím může být "vyprošťovák" (jednoduchý seriál na rozptýlení, abyste zajedli "prázdnotu" po něčem dobrém). 4/10 ()

Starletka

Sledováno v rámci Anime-Planet Lottery Game Winter 2018. Naprosto stereotypní RPG isekai, ve kterém se z dospělého hlavního hrdiny po teleportu stane teenager, aby jeho postava během prvních dvou minut v novém světě postoupila o 300 levelů a úspěšně tak odstranila ze hry jakýkoliv příběh, protože při každém sebemenším náznaku nebezpečí stačí rozdělit správně body do skillů a je po problému. Ale kdo potřebuje děj, když může mít (převážně nezletilý) harém. Ono už když vám hlavní hrdina během svých prvních momentů na scéně musí při pohledu na malé dítě zdůraznit, že není lolicon, tak máte o cílové skupině tohoto díla a vůbec celého žánru docela jasno. 1,5/10 ()

Kimkong

Zcela průměrné anime bez výrazně slabých momentů. Ty lepší scény jsou tvořeny interakcemi různorodých charakterů v harému. Průměrný věk harému tak 11 let je dost divný ale. Hlavní hrdina ačkoli od začátku přesílený se stále něčemu učí, jinak by to byla nuda.CO s hrdinou bude a proč je kde je se ale nedozvíme. ()

kirmakX6on

anime zhruba na tři hvězdičky (mimochodem až tak mně nevadilo, co kritizoval Jeoffrey, ...že hlavní hrdina jediné, co při každém problému musí udělat, je najít si správnou schopnost a updatovat ji na max ..co vadilo víc, byl nepříliš silnej, nepříliš akční i nepříliš humornej příběh), ale jedna jde dolů kvůli tomu, že je anime totálně useklý ...v podstatě se ani pořádně nerozjelo - za 12 dílů se sice stihne vytvořit parta, ale příběhově anime působí pořád, jak na začátku 30% ()