Zkušený stavební inženýr Richard Blake spojí síly se snílkem a dobrodruhem Edwardem Creightonem, aby společně naplnili svůj sen a realizovali stavbu transkontinentálního telegrafního systému. Uskutečnit tak náročný plán napříč Amerikou představuje překonat celou řadu problémů. Proto si na pomoc přizvou také bývalého psance Vance Shawa, který se dobře vyzná v divočině a nebojí se nebezpečných situací. A těch na ně v dalších měsících rozhodně nečeká málo. Telegrafní vedení povede přes území patřící indiánským kmenům, proti stavbě Western Unionu bojuje její konkurence a své vlastní zájmy na jejím narušování mají také bandité... (oficiálny text distribútora)

Karlos80

Zde mistr Lang tak trochu odbočil od svých doposud oblíbených žánrů, anebo že by chtěl jen prostě vyzkoušet po čase i něco nového..? No, každopádně až na pár dobrých scén mě tento barevný ale celkem neprávem opomíjený film vůbec neoslovil, western třicátých a čtyřicátých let opravdu nemusím a tento jako před týdnem Jesse James to jen potvrdil..Dobová atmosféra mě zde nějak nenadchla, postrádal jsem i nějaké výraznější osobité typy, avšak indoši zde byli vynikající. Zajímavost:: snímek byl uveden k příležitosti devadesáti let založení firmy Technicolor, to vše právě k dnešnímu datu. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +příjemní herci a zajímavý příběh, dobrá hudba, barevný obraz -řekl bych málo dramatické a akce zde taky moc není/// Děj tohoto filmu je trošku jiný, než na jaké jsem u vesternů zvyklí. I když, nadruhou stranu všechny příměsi westernu tu sou. Překvapivě však film hraje spíše na romatickokomediální strunu a tak vás docela dobře dojme i pobaví a nebo možná taky uspí. Skoro až do závěru se to line v podobném tempu, takže je to takový spíše oddychový wester. Ale co musím zmínit: šéfkuchař tady stál zato, jeho postava byla dost zábavná. "tady je ale horko". Navíc mě potěšilo, že snímek je barevný. Takže se to dá./// Celkem 68%/// ()

Radek99

Naivistický western velmi renovovaného tvůrce. Režisér Fritz Lang mne velmi zklamal. Natočil cosi jako oddychovku, western prokládaný komediálními vstupy, s romantickým nábojem (podivný radostně vitální milostný trojúhelník), ale tak přeslazený a nudný, že jsem ho téměř nedokoukal. Příběh o legendární stavbě transkontinentálního telegrafu je jako ten starý filmový plakát, který ho propaguje - mdlý, vybledlý a omšelý obraz pionýrských dob... ()

sud

Fritz Lang, tvůrce legendárního "Metropolisu", prostě nedokázal natočit špatný film. Před shlédnutím jeho kovbojky "Western Union" jsem byl na rozpacích, ale zcela neprávem. Přečetl jsem před lety asi tři Grayovky (Western Union nikoli), jsou to ryzí westerny, na hony vzdálené Mayovkám a Rodokapsům. Langovi se podařila výborně vystihnout atmosféra knih Zanea Graye a Divokého Západu vůbec. Herecké obsazení je vynikající, z něhož pravděpodobně nejvíce ční Randolph Scott coby příjemně nejednoznačný dobrodruh Vance Shaw. Za zmínku stojí několik skvělých scén, jako například Indiánský tanec pod elektrickým napětím, krocení divokého koně, požár lesa (na tehdejší dobu jistě dosti odvážná a realistická pasáž), záverečná přestřelka a happyend se tentokrát nekoná. Málo známý, opomíjený, ovšem skvělý western. ()

MartinezZ

3.4.2010 ~ Tohle není westernová klasika, tohle je pohádkový příběh s nádechem romantiky a westernu. A dětinsky naivní a hloupý. ~ A přitom z toho šlo vytřískat víc. Všechno se to točí kolem výstavby telegrafní sítě napříč Amerikou společností Western Union. ~ Všechny hlavní postavy jsou tu galantní gentlemani, většinou študovaní, tu více či méně frajerští tvrďáci. Sem tam se udělá pif-paf, ale kromě konce v podstatě zbytečně. No a pak tu máme nerozvinutý romantický vztah se sličnou odvážnou telegrafistkou, párek opilých zaostalých rudochů, odvážné dělníky a odkaz na společnou práci vedoucí k lepším zítřkům. Naivní pohádkový příběh v rouše westernovém. ~ Jediné, co tu stojí za zmínku, je příběh jedné z postav, bývalého psance, který zde naráží na bývalé kolegy z doby Občanské války. Jedině tohle dějové vlákno nedává zapomenout, že se tu jedná o western. Bohužel ne zas až tak moc kladně, konec mi přišel dost přestřelený. ~ Ale jo, dá se to vidět, pokud nemáte po ruce vůbec, vůbec nic jiného. Ale zážitek z toho nebude. Jen další film o ničem, tentokrát jen přes 69 let starý. ()

• Pôvodne si mal vo filme zahrať aj Laird Cregar (pravdepodobne úlohu Doca Murdocha), z projektu však vycúval, pretože sa zdržalo natáčanie iného filmu a on sa nemohol uvoľniť. Preto ho nahradil George 'Gabby' Hayes, avšak ten ochorel a tak si vo filme nezahral ani on. (beso74)