Bývalá architektka Bernadette Foxová má zdanlivo všetko - nádherný dom v Seattli, úspešného a oddaného manžela Elgieho a úžasnú dospievajúcu dcéru Bee, ktorá sa práve chystá nastúpiť na internátnu školu. Po rokoch oddanosti rodine sa milujúca matka ocitne v pokušení znovu oživiť svoju dávnu tvorivú vášeň. Vrhne sa do dobrodružstva, ktoré jej naštartuje život a privedie ju k triumfálnemu znovuobjaveniu seba samej. Keď však Bernadette náhle a bez stopy zmizne, nepokojná rodina sa vydá na vzrušujúcu cestu vypátrať, kam matka odišla a čo sa jej stalo. (TV JOJ)

M.i.k.e

ve výsledku celkem příjemné drama/komedie,která sice nebude patřit mezi Linklaterovi nejlepší filmy,ale bez větších problémů se dá vydržet.Snad jen ta stopáž (která mimochodem není 130 minut) by mohla být o něco kratší.Celkem by mě zajímalo,kde se vzala zdejší synopse,protože ten film je úplně o něčem jiném než se tady píše (snad jen to "zmizení" tu je,ale rozhodně není nečekané,spíš za něj může pologramotný manžel)...60% ()

Streeper

Asi jsem od toho očekávala něco trošku jiného. Už podle traileru jsem si říkala, že to bude super komediální thriller o hledání ztracené matky/manželky, ale Bernadette se vůbec náhle neztratí, je to vlastně vcelku plánované. A od začátku jsem čekala a čekala, kdy najednou zmizí a ono nic. Nejen popisek, ale I trailer předvádějí něco jiného než nakonec divák uvidí. Na jednu stranu dobrá věc na druhou ani moc ne. Herecký výkon Cate je bezpochyb úžasný, bylo super vidět jí zase v jiné roli než obvykle. Ale přišlo mi to až moc upovídané, brala bych vice vtipných scén nebo hlášek a nebo alespoň trochu napětí. Přišlo mi to takové nijaké. ()

mira.l

Bernadetta zůstala někde na půli cesty mezi Jasmínou a ... a ... a čím vlastně? Zpočátku to vypadalo opravdu jako jakási reinkarnace Jasmíniných slz, Cate Blanchett i tady hraje podobnou pizdu tak dok... (ne, dokonale ne, jen dobře, dokonalá byla Jasmína), že by jí člověk po 15 - 20 minutách nejradši otevřel obočí, ale celé je to takové nemastné, neslané, myslím, že tady vcelku odpovídá to aktuální hodnocení 65%. Bernadetta je sice kdysi slavná (čím, jedním domem, který nakonec někdo srovnal se zemí?) architektka, ale i tak se divákovi vlastně nedostane pořádného vysvětlení, proč se vlastně nastěhovala do domu, který jí i celé její rodině padá na hlavu. Snad proto, že to byla nějaká polepšovna, cvokhaus nebo něco podobného? No, asi se tam cítila "jako doma". Ve chvíli, kdy "se zmizí" do Antarktidy a vetře se na nějakou vědeckou stanici, kde ji tak nějak začlení do personálu, do toho se za ní vydá manžel s dcerou a pochopitelně ji najdou na první dobrou, už to jde do kopru úplně. Dvě hvězdičky za Cate a nikdy víc. Tohle se nějak moc nevydařilo. ()

somnar

Fascinující bordel. Krachující Annapurna si na adaptaci populární knihy velikášsky najala ty největší jména, aniž by očividně kdokoliv z nich věděl, co má ve finále vzniknout. Blanchettka tak recykluje svoji Blue Jasmine v něčem, co začne jako satira na předměstský život (s nevyužitou Kristen Wiig), aby to zahnulo ke krimikomedii a skončilo u bizarního terapeutického tripu, který připomene zmatenější a hůř sestříhanou Divočinu. V ideálním světě by to asi chtělo vyprávět o překonávání tvůrčí krize, ale ve vztahu k hlavní postavě je to tak bezradné, že to na její popis musí použít youtube video. Každopádně doporučuju! ()

Rockerman

Režisér Linklater je znám svými neobvyklými projekty. Takovým je bezesporu "dvanáctiletý" film Chlapectví, ale můžeme tam zařadit i milostnou trilogii, jejichž části jsou natáčeny vždy po devíti letech ( Před úsvitem, Před soumrakem a Před půlnocí). I zmizení Bernadette není téma zrovna běžné. Kdysi talentovaná a progresivní architektka se po jednom nezdaru uzavře do sebe, přestane mít ráda lidi a dokonce jim ve své psychické poruše ubližuje. Musí najít sama sebe, aby mohla dál žít. Mě se to líbilo. ()

• Film měl mít premiéru v kinech již v březnu 2019, ale byl odložen až na srpen 2019. (dytr_kr)
  • Mark Allen z ABC TV, označil film jako „a masterpiece“, v češtině jako „mistrovské dílo“. (dytr_kr)
  • V Grónsku, kde se natáčelo, řádil hurikán po dobu 36 hodin – štábu se nechtělo čekat a hurikán natočili a dokonce jej obsadily do filmu. (ČSFD)

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (viac)