Narcos

• USA Narcos
USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (viac)

Životopisný príbeh neslávne známeho kolumbijského drogového dílera a teroristu Pabla Escobara... Narcos je skratkou španielskeho slova "narcotraficante", čo znamená pašovanie drog. Seriál sa chronologicky venuje pôsobeniu kolumbijského drogového kartelu v Medellíne, ktorý založil neslávne známy drogový díler Pablo Escobar. Je známy ako Medellínsky kartel. Nakoľko koncom 70. rokov až takmer osemdesiat percent z celkového importu narkotík do USA pochádzalo z tohoto kartelu, Spojené štáty americké nasadili na dolapenie Escobara agenta špeciálnej protidrogovej jednotky DEA, Stevena Murphyho, ktorý nás sprevádza celým dejom. Agent Javier Peña tvorí jeho kolumbijského partnera, ktorý mu pritom pomáha. (RTVS)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (30)

Descenso (2015) (S01E01)

Mnou dlouho neprávem opomíjená záležitost, ze které se snad hned po pilotu stane moje další závislost. Protože kombinace nádherných scenérií Kolumbie, trefného obsazení a stále vděčné tématiky drog nemůže stvořit nic jiného, než kulervoucí seriál. ()

Meč Simóna Bolívara (2015) (S01E02)

Je hrůza, že všechny ty neuvěřitelné události, co se tady dějí, vznikly na základě skutečného předobrazu. A možná i proto na mě mají takový dopad. ()

Stále stejní lidé (2015) (S01E03)

To drogové prostředí mě opravdu začalo bavit a u Narcos je už po pár epizodách poznat, že jsou jedním z nejlepších zástupců tohoto subžánru. ()

Palác v plamenech (2015) (S01E04)

Hrozně mě baví, jak se vždycky zdá, že by seriál už mohl skončit, že dopadnout Escobara vlastně nebude tak těžké, pak ale najednou Pablo vytasí nečekaný úhybný manévr a hon pokračuje dál. A mě neskutečně zajímá, co bude následovat. ()

Jednou přijde budoucnost (2015) (S01E05)

Přiznávám, že mám stále semtam problémy s vyznáním se v postavách, přeci jenom španělsky neumím absolutně nic a mnoho jmen mi v tomto jazyce zní až moc podobně. Jinak se ale z příběhu stává velká pecka. ()

Výbušniny (2015) (S01E06)

Do teď byl seriál dobrý. Najednou se ale povyšuje na post excelentní. ()

Budeš plakat krvavé slzy (2015) (S01E07)

I ty akční sekvence Narcos hodně sluší a já jsem ohromně zvědavý, co se bude všechno dít dál. A je vlastně dobře, že si pořád postavy příliš nepamatuju dle jmen. Nikdy není jisté, kdo se dožije další epizody. ()

Jedna velká lež (2015) (S01E08)

Už jsem to určitě zmiňoval v epizodách minulých, ale tady není vhodné si oblíbit absolutně žádnou postavu. Stejně jako kdysi ve Hře o trůny to tu padá jako domino a pokud bych dopředu nevěděl, že se postava Pedra Pascala objeví i v navazujícím Narcos: Mexiko, tak bych nedoufal vůbec u nikoho, že se dožije konce seriálu. ()

La catedral (2015) (S01E09)

Fakt bych si nafackoval, že jsem tak dlouho odkládal tak napínavý seriál. Sice se mi teď kříží se sledováním stejně neprávem zanedbaného a stejně úžasného severského Mostu, ale jakmile mi povinnosti dovolí se Narcos věnovat víc, slupnu zbytek jako malinu. ()

Vzlet (2015) (S01E10)

Jsem vlastně dost rád, že tenhle seriálový skvost sleduju až nyní, kdy je celý venku. Po konci této části bych totiž opravdu nevydržel čekat na navazující dění celý rok. ()

Konečně volný (2016) (S02E01)

Po odmlce návrat ke špičce drogově zaměřených seriálů, která se od narkotik sice odklonila k politice, pořád je to ale intenzivní jízda, u níž předpokládám masakroidní vyvrcholení. ()

Cambalache (2016) (S02E02)

U Narcos jsem si už docela zvykl na situaci, kdy epizoda probíhá poměrně vlažně, dokonce s pocitem, že víc jak čtyři hvězdy neudělím. Finální chvilky to napětí ale pokaždé rapidně vyzvednou nahoru. ()

Náš člověk v Madridu (2016) (S02E03)

Je to pořád intenzivní jízda, u níž mi fakticky mrzí, že už ji nemůžu sjet až do toho sakra očekávaného konce. Jeden díl denně je fakt utrpení. ()

Hodný, zlý a mrtvý (2016) (S02E04)

Věděl jsem, že to přijde, ale nečekal jsem, že tak brzy. Odpočívej v pokoji má nejoblíbenější Narcos postavo! ()

Nepřátelé mého nepřítele (2016) (S02E05)

Asi není úplně vhodné, že se sem do popisku epizody vecpal spoilery protkaný, nesmyslně sáhodlouhý sloháč od Primy, když jsou popisky od Netflixu mnohem příhodnější a bezpečnější. Vidět totiž ten primácký předtím, než bych viděl předchozí epizodu, tak je asi zažaluju. Co se týče epizody, tak nemám opět co vytknout. Jedině to, jaká je škoda, že nemám na Narcos skoro vůbec čas. ()

Los Pepes (2016) (S02E06)

Hodně drsné akty pomsty mezi nejvlivnějšími kolumbijskými drogovými kartely silně zamíchaly dějem a fakticky jsem zvědav, jak tahle otevřená válka skončí. ()

Německo 93 (2016) (S02E07)

I když se epizoda sveze v již zaběhnutém Narcos mustru pomalejšího děje, závěrečný neodpustitelný akt zase zařeže do křesla každého správného fanouška tohodle perfektního seriálu. ()

Konec narkobarona (2016) (S02E08)

Český překlad názvu epizody je už poměrně trefným ekvivalentem k jejímu ději, už jde fakt do tuhého a cítím, že poslední dva díly budou nářez. Jen doufám, že se po uzavření téhle dějové linky ve třetí sérce moc nepoleví. ()

Naše farma (2016) (S02E09)

Určitě nemám v plánu Narcos i po té nepřerušené vlně pětkových hodnocení řadit mezi mé nejfavoritnější seroše, ale ty kvality mu nelze upřít a už teď mi mrzí, že mám před sebou poslední řadu. Ale pokud bude alespoň obdobně dobrá, vrhnu se i na mexický sequel. ()

Konečný pád (2016) (S02E10)

Král je mrtev. Ať žijí králové. A ti z Cali zatím žijí dost divoce. Uvidíme, jak jim Peňa už hezky sólo bez Murphyho ukáže, jak vypadá svět bez ilegálních cest za penězi. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (viac)