Narcos

• USA Narcos
USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (viac)

Životopisný príbeh neslávne známeho kolumbijského drogového dílera a teroristu Pabla Escobara... Narcos je skratkou španielskeho slova "narcotraficante", čo znamená pašovanie drog. Seriál sa chronologicky venuje pôsobeniu kolumbijského drogového kartelu v Medellíne, ktorý založil neslávne známy drogový díler Pablo Escobar. Je známy ako Medellínsky kartel. Nakoľko koncom 70. rokov až takmer osemdesiat percent z celkového importu narkotík do USA pochádzalo z tohoto kartelu, Spojené štáty americké nasadili na dolapenie Escobara agenta špeciálnej protidrogovej jednotky DEA, Stevena Murphyho, ktorý nás sprevádza celým dejom. Agent Javier Peña tvorí jeho kolumbijského partnera, ktorý mu pritom pomáha. (RTVS)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (30)

Descenso (2015) (S01E01)

Po zhlédnutí prvního dílu mám neblahé tušení, že se s Pablo Emilio Escobar Gaviriou budeme teď pár dní vídat. Moc se seriálu nedá vytknout. Má to zajímavé osobnosti, napětí, dostatek akce a navíc se je to podle skutečných událostí a člověk se u toho i vzdělá. Dozví se jak kokain vyrábět, převážet i prodávat. Tedy, jak se to dělalo dříve. Dnes už jsou potřeba i nějaké další nadstandardní fígle. Ale jako takové nutné minimum k rozjetí drogové kariéry by to mohlo být postačující. Moc chválím. Je to takový svěží vítr mezi soudobé seriály. ()

Meč Simóna Bolívara (2015) (S01E02)

Druhý díl je o 10 minut kratší a po luxusním úvodu i o malý kousek slabší. Člověk se seznámí s menší kolumbijskou partyzánskou organizací a v podstatě prostřednictvím nich pochopí, že není rozumné jít na steč s lidmi, kteří mají hodně peněz a spolupracují s Pablem Escobarem. Wagner Moura působí v jeho roli naprosto skvěle a charismaticky. Obvykle seriálům pár dílů trvá, než se roztočí všechna kolečka a věci se dají do pohybu. V případě tohoto seriálu k tomu stačil díl jediný. ()

Stále stejní lidé (2015) (S01E03)

Celkem solidní díl o tom, kterak se Pablo rozhodl státi prezidentem, přičemž narazil ve vládě na osobu, pro naše končiny a poměry skoro až pohádkovou. Čestnost a oddanost při službě své vlasti, stála daného pána prostřílené bříško. Pablo v likvidaci nepohodlných soků nepolevil, ani když přibral nějaký ty otcovské povinnosti. Jeho manželka vyvrhla na svět jeho dcerku, což by mohlo být takové Pablovo slabší místečko. Detektiv už se v Kolumbii také zabydlel, tak uvidíme, copak se z toho všeho vyklube. ()

Palác v plamenech (2015) (S01E04)

Po nekompromisním sejmutí významného politického činitele, náš milý Pablo dostal do problémů nejenom sebe, ale veškerý drogový bussines jako celek. Pocit neomezené moci mu přerostl přes hlavu a čestným detektivům z protidrogového nahrál na smeč. Snad poprvé začíná Pablo působit jako polapitelná zvěř, i když zatím tedy velice mocná zvěř, která má stále nakoupených spousty dalších zvířátek. Nicméně, konečně došlo alespoň k nějaké té zprávičce mířené směrem k Pablovi a vytvořil jsem si konečně i nějaké ty sympatie na straně dobra, které zde kupodivu reprezentují nejmocnější USA. Luxusní díl napěchovaný dramatickými zvraty a pořádnou dávkou napětí. ()

Jednou přijde budoucnost (2015) (S01E05)

Copak k tomuto dílu přiblinknout?! Na můj vkus byl hrozně roztahaný a ukecaný. Vypadal jako takový předskokan k případné následné pecce, která každého zaručeně rozdupe. Stále rozhodně solidní zábava, která kvalitou ovšem malinko vybočuje z velmi vysoko nastavené laťky. Všechny světové strany zde zbrojí na pořádnou válku. Nezbývá než doufat, že nějaká ta válka skutečně přijde. ()

Výbušniny (2015) (S01E06)

Pomaloučký start, který postupně vygradoval v luxusní závěrečnou půlhodinku. Akční scénka v předzávěru neměla chybku a závěr mi úplně vyrazil dech. Konečně se nám odebralo na věčnost několik významných postav a drogová válka nabrala ještě více na obrátkách. Pablo ukázal, že je třeba někdy býti dosti zákeřným. Viděl bych to na slabších 5. Rozhodně jeden z lepších dílů. ()

Budeš plakat krvavé slzy (2015) (S01E07)

Další luxusní díl. Tou bombičkou v letadýlku se Pablo dostal do nesnází. Rozhodl se dosáhnout svého tím, že mírně pozměnil taktiku a tvrdě se opřel do rodinných příslušníků důležitých a vlivných osob, čímž dostal pana prezidenta pod nezáviděníhodný tlak. O drama a napětí rozhodně není nouze. Nechybí hromada akce a nějaký ten pravý a nefalšovaný kolumbijský únos. Nemohl jsem odtrhnout oči od obrazovky. ()

Jedna velká lež (2015) (S01E08)

Luxusní díl, kde se odebrali na věčnost spoiler → Pablův bratránek a psychouš Poison, tedy jediné dvě 100% loajální osůbky, které kolem sebe měl ← spoiler. Takže se budu těšit na pořádně krvavou a bolestivou pomstu. Také Pablito zosnoval moc pěkný plán se sebe vydáním. Název dalšího dílu naznačuje, že by snad měl mimo jiné vyrůst ten Pablův zámeček. Bezchybná prácička pánů tvůrců. Ještě jsem neměl příležitost vyzdvihnout dobové "dokumentární" záběry, které jsou mnohdy velice syrové. ()

La catedral (2015) (S01E09)

Tak takové "vězeníčko" bych si také klidně nechal líbit. Rekreační pobyt v kokainovém stylu. Opět další našlapaný díl. Můžeme sledovat Pablovu rostoucí podezíravost a nedůvěru vůči vlastním lidem. Opět si tou závěrečnou taškařicí malinko přiložil pod vlastní kotel. Nicméně, je to človíček, o kterém se dá napsat, že disponuje nesmírně vyvinutým selským rozumem. Agent Murphy se nám také krásně rozjel, takže nebylo možné od posledních 4 dílu odklonit zrak. ()

Vzlet (2015) (S01E10)

Přiznám se, že jsem s 10. dílem počítal s vyčerpáním materiálu a utnutím seriálu. Jsem mile překvapen, neboť vše nasvědčuje pokračování. Velmi bych pokračování uvítal, protože tento seriál je naprosto noblesní práce. Nechybí mu vůbec nic. Také velmi chválím, že se seriálové postavy nesmírně podobají svým skutečným vzorům. To nějakou tu autentičnost určitě také rapidně pozvedá. Drogová válka je po skončení 10. dílu ještě více na spadnutí. Budu se zase někdy těšit. ()

Konečně volný (2016) (S02E01)

Start série, jak se sluší a patří. Dost jsem uvítal i občasné zopakování záběrů z minulé série. To se hodí vždy, aby divák všemu dobře rozuměl a užil si sledování co nejvíc. Hned samotný úvod zobrazující to, jaký měl tehdá Pablo neskutečný respekt, nemá zkrátka chybu. Když to takhle bude pokračovat dál, tak se můj zmlsaný jazýček má nač těšit. Američtí DEAáci po Pablovi vážně tvrdě a navíc se mu podařilo nazlobit jakéhosi tlouštíka. Tlouštíci mívají šmrnc, takže se určitě máme nač těšit. Jednoznačných 5 hvězd. Takové zimomriavky jsem snad neměl ani během většiny dílů první série. ()

Cambalache (2016) (S02E02)

Další díl, který nenápadně glorifikuje zloducha Pabla. Pablo nám ukázal, že kromě talentu pro zločin, umí i docela dobře zpívat a nechybí mu ani smysl pro humor. Tomuto seriálu divák opravdu takřka nemůže nic vytknout. Skoro až bezchybná filmařina. Už úvodní poprava kurtizán neměla chybičku a navodila parádní amtosféru, které se díl až do závěrečných titulků nepustil. Lov na Pabla se krásně stupňuje a Pablo hledá diplomatickou cestu, kterou by se dostal dobrovolně do tepláků v nějakém pěknějším vězení. Tentokrát měl Pablo s polapením opravdu namále. Zachránila ho jeho nekončící paranoia a luxusní únikový tunel. Závěrečný Pablův protiúder byl potom nejlepší reklamou na příští díl. ()

Náš člověk v Madridu (2016) (S02E03)

Spoilery! Po delší pauze jsem se vrhl na další díl. Chvíli mi trvalo, než jsem se ve všem opět zorientoval. Díl se táhne v rytmu boje násilí proti násilí. Na scéně se objeví odhodlaný plukovník, který se dvakrát nerozmýšlí nad odprásknutím nějakého toho dítěte. Celkově zavedl moc pěkné metody, a tak se občas stane i to, že když někdo nemá, nebo když někdo nechce sdělit kýžené informace, tak si zkrátí pobyt v helikoptéře, která se vznáší v dostatečné výšce, aby pád nebylo možné přežít. Proti Escobarovi zbrojí nejenom policie, ale i konkurence. V tomto díle se ovšem o zbrojení převážně povídá. Dojde snad k jedinému akčnímu momentu, kdy proběhne zátah v menší kokainárně. Jináč jsem si povšiml, že Pablovi začínají rašit šediny. ()

Hodný, zlý a mrtvý (2016) (S02E04)

Spoilery! Nevím, či se to dá vlastně považovat za spoiler, ale již z názvu se dá celkem snadno vydedukovat, kdo je hodný, kdo je zlý a kdo bude mrtvý. Díl se táhne v sérií Carrilovy likvidace Pablových posluhovačů, což se konečně dočká odezvy u Pabla. Díky moc pěkné pastičce se Carrila odebere pod drn. Taktéž jsem se během dílu malinko zastyděl, když jsem si až po 13 dílů povšiml, že Pedro Pascal je vlastně Oberyn Martell z Game of Thrones. Já vím, jsem bystrý hoch. Celkově se jedná o jeden z nejlepších dílů. Vzduchem sviští spousta kulek, takže je o prvotřídní zábavu postaráno. ()

Nepřátelé mého nepřítele (2016) (S02E05)

Spoilery! Pablo Escobar po delší době působí jako usměvavý a milý tatínek od rodiny. Není to příliš překvapivé. Po odstranění úhlavního nepřítele v předchozím dílu, nyní může opět klidně spinkat. Dopustil se však zásadní chybičky, když nesprovodil ze světa Marizzu, či jak se ta půvabná slečna jmenovala, hned poté, co ji zneužil ke své pastišce na plukovníka Carrilu. Slečna práskla Limóna a konečně některou chytrou hlavu napadne, že by nemusel být špatný nápad, se právě na šampónka Limóna zaměřit. Limón dovedl DEA k Pablovu oblíbenému plešárdovi a tluštík z něj mohl vymučit pár informací. Jináč došlo k poměrně zajímavé spolupráci mezi mezi Oberynem Martellem a drogovým kartelem. Taktika je momentálně taková, že se Pabla pokouší jeho konkurence odstřihnout od penězovodu. Možná je na čase, začít vykopávat zakopané penízky. ()

Los Pepes (2016) (S02E06)

Spoilery! Osobně považuji tento díl za jeden z vrcholů druhé série. Bylo se na co koukat. Opět došlo k naplnění Nietzscheho krásného citátu: "Ten, jenž bojuje s monstry, by si měl dát pozor, aby se sám nestal monstrem." a na druhé straně došlo naopak k potlačení známé pravdy a ukázalo se, že maminka přeci jenom nemá vždy pravdu. Svojí návštěvou kostelíku s sebou domů přivezla pár pánů, kterým by pivečko s Pablem rozhodně nechutnalo. Krásně se přiostřilo a rozdaly se karty. Dokonce došlo na úmrtí nějaké té důležité postavičky. To bývá vždy moc fajn. ()

Německo 93 (2016) (S02E07)

Spoilery! Události z předchozího dílu spustily poměrně špinavou hru. Po delší době se Pablo rozhodl poslat svoji rodinu ze země. Vybral si největší imigrační ráj na Zemi - Německo. Ne každý ovšem s legálním vycestováním souhlasí. Pablovi se poprvé začíná velice rychle rozpadat jeho drogové impérium, které tak pracně budoval. Jeho kumpání mizí rychleji, než je člověk stíhá registrovat. V tomto dílu to například odnese Pablův právník se synem. Pohled na ně v kufru auta, byl docela cool. Na závěr dílu zaduní docela solidní výbuch, který je jedním z posledních zoufalých výkřiků Pabla. V tomto dílu je také krásně vidět, že být kolumbijským prezidentem tehdy nebyla žádná prdel. ()

Konec narkobarona (2016) (S02E08)

Spoilery! I když v tomto seriálu čeká černoušky úspěšnější kariéra a dožívají se mnohem většího věku, než tomu bývá jinde. Tak i zde se na každého černouška vaří voda. Bohužel to na světě funguje tak, že když je černoušek zahnán do kouta, tak neváhá prásknout přátele, aby si zachránil vlastní černou sedinku. Pablovi se jeho imperium absolutně sesype. Zůstane mu po boku už pouze šampónek Limón. Celkem významná změna. Najednou sledujeme místo nejvlivnějšího narkobarona, zoufalého člověka, který se utápí v nekonečné krizi. Rychle bohatství nabyl a ještě rychleji ho pozbyl. ()

Naše farma (2016) (S02E09)

Spoilery! Relaxační díl. Pablo si v zoufalství našel útočiště u svého tatínka, který se mu absolutně nepodobá. Ani vzhledem a už vůbec ne charakterem. V ději se najednou hopslo o měsíc a půl dopředu a divák se může vůbec poprvé těšit na krásně zarostlého Pabla, který je opravdu cool. Penízky se mu nadobro rozkutálely, tak teď s tátou a Limónem dojí kravičky a staví plot. Snad nám Pablo alespoň malinko pohubne. Docela žasnu nad věrností Limóna. Pablo byl skutečně mistr v odhadu svých kumpánů. Celkem šok, když Limón popravil svoji bývalou lásku Maritzu před zraky její dcerky. Mezitím se v Medellínu rozhodovalo o kokainovém vládci. Celkem se mi líbilo, když tlouštík vystrnadil tu krávu Judy. Nikdy mi nebyla sympatická. Dost se těším na finále. ()

Konečný pád (2016) (S02E10)

Spoilery! Ani ve snu by mě nenapadlo, že si během 20 dílů natolik oblíbím postavu krvelačného vraha, nekompromisního zabijáka a chronického zločince lačnícího po moci, který je při cestě za svým snem schopný sprovodit ze světa kohokoli. Strašně se mi líbilo, že se tvůrci drželi historie. Zcela luxusní byla například ukázka skutečné fotečky nad mrtvolou Escobara. Tomuto dílu nelze nic vytknout. Je bezkonkurenční od začátku, kde sledujete zabydleného Pabla vařícího Limónovi jednu z posledních snídaní až po konec, kdy jste napnutí jako kšandy. O nehezkém osudu Pabla jsem věděl, ale neznal jsem jakékoli podrobnosti jeho opuštění světa, tudíž jsem v koutku duše předpokládal, že by si mohl prodloužit pobyt do dalších chystaných sérií. Tím pádem jsem byl malinko šokován. Jsem osobně dost zvědav, jak se budou nadcházející série vyvíjet. Není těžké odhadnout, že v nich bude figurovat kartel z Cali, ale moc si nedovedu představit, jak bude vypadat zbytek. Přeci jenom představit si Narcos bez Pabla je pro mě zhruba tak složité, jako představit si sám sebe bez mojí luxusní anakondy. Luxusní seriál, který je ve svém žánru svěžím větrem a nemá obdoby. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (viac)