Pablova činnost ve vězení nutí vládu podniknout extrémní kroky. Murphy a Peña mají svých starostí dost. (Netflix)

Sany33

Príbeh: Pablito je kráľom vo svojom luxusnom väzení. Problém nastáva, keď prezident nadobudne pocit, že prišlo k narušeniu dohody. Armáda zasiahne a viceminister vnútra sa na malú chvíľu stáva Pablovím rukojemníkom. Strhujúci záver prvej série. Prevedenie: ja som asi jediný, ktorého viac zaujíma dianie okolo kartelu Kali ako okolo samotného Escobara? Táto jeho excentrická povaha a nutnosť ukazovať sa sú počiatkom jeho skazy. Teraz je na úteku a podľa mňa s nie príliš lojálnymi zadákmi. Marphy tiež už nevie komu môže veriť a jeho povaha sa diametrálne mení a je evidentné, že sa neštíti na verejnosti použiť násilie - aj takto vás zmení Kolumbia 90. rokov. 97% ()

Kaka

Slušné military zakončení kde chybí trochu více a pečlivější práce s postavami a možná subjektivně vzato dramatičtěji vyobrazené následky jejich jednání, ale to zřejmě bude vše gradovat v dalších epizodách druhé série. Nejintenzivnější paradoxně poslední díl není, jen efektně vybízí k okamžitému sledování seson 2. ()

Necrotongue

Podobně jako předchozí díly byla i závěrečná epizoda skvěle napsaná i natočená, atmosféra byla tradičně fantastická a byla radost sledovat váhání vládních činitelů mezi spravedlností a zlem (větším či menším). Na to, že se vlastně celou dobu jen čekalo na jednu větší finální akci, jsem se výborně bavil. ()

antolikopoli

Nespomínam si kedy naposledy som videl niečo tak prepracované a niečo čo dával zmysel ozaj z každej strany. Chyby by ste v tejto epizóde hľadali bezvýznamne. Priznávam nemal som na finále žiadne očakávanie, netušil som čo sa môže stať ale nakoniec mi tvorcovia pripravili veľmi slušnú porciu ktorú som len tak zhltol. Už teraz sa teším na druhú sériu a neostáva mi nič iné len ohodnotiť 10/10. ()

Frajer42

Přiznám se, že jsem s 10. dílem počítal s vyčerpáním materiálu a utnutím seriálu. Jsem mile překvapen, neboť vše nasvědčuje pokračování. Velmi bych pokračování uvítal, protože tento seriál je naprosto noblesní práce. Nechybí mu vůbec nic. Také velmi chválím, že se seriálové postavy nesmírně podobají svým skutečným vzorům. To nějakou tu autentičnost určitě také rapidně pozvedá. Drogová válka je po skončení 10. dílu ještě více na spadnutí. Budu se zase někdy těšit. ()

• Novinářka Valerie (Stephanie Sigman) přijíždí do domu Pabla Escobara (Wagner Moura) vozem BMW 5 řady E39. Děj epizody se odehrává nedlouho před uvězněním Pabla do jeho vlastní věznice La Catedral, tj. v letech 1990-1991. První modely řady E39 se ale začaly prodávat na vybraných trzích až v roce 1995. (dickens)