Nádejný, ale chudobný pretekár motokrosu Miles (Alex Neustaedter) narazí v prašnej kalifornskej púšti na bionického bojového robota podobného psovi menom A.X.L. Obdarený umelou inteligenciou novej generácie, no so srdcom psa, A.X.L. si vytvára s Milesom silné emocionálne puto, avšak k veľkej nevôli darebáckych vojenských vedcov, ktorí A.X.L. vytvorili a urobili by čokoľvek, aby ho získali späť. Uvedomujúc si, čo všetko je v stávke, ak by A.X.L. nebezpeční vedci dolapili, Miles spojí svoje sily s inteligentnou a vynaliezavou graffiti umelkyňou Sarou (Becky G), do ktorej je tajne zamilovaný, aby spoločne ochránili svojho nového najlepšieho priateľa. (TV Markíza)

iXtr3m3

Slušný zárez od Neflixu. Kto čakal akciu, či triler alebo veľkolepé sci-fi, toho sklamem. Je to len obyčajný film o priateľstve človeka so psom. Neobyčajný je len samotný pes. Pekne natočené, skvelý dravý digi-soundtrack a klasika od Neflixu, triky a spracovanie na úrovni béčkových blockbusterov, nie čo sa týka veľkoleposti, ale kvality. Neľutujem pozretie aj napriek tomu, že som naozaj čakal niečo iné, viac akcie a pod. Možno preto ma to prekvapilo a to celkom príjemne. ()

Sygauras

Přesně jak to vpadá na první pohled, tedy taková ta blbost z robotickým čímkoliv, tak přesně je to i ve filmu. Týpek je takovej polopablb, je tu parta debilů, armádní stroj který vypadá jako pes a krásná holka, která má bratra debila na druhou, atd. Vzhledově, vypadal AXL celkem dobře - i když trikově bylo hodně poznat že je prostě cgi - ale nedokážu opět scénáři odpustit že armádnímu robotovi, který má primárně sloužit jedinému účelu, dává city a jakési chování reálného živého psa. To postrádá jako vždy jakýsi "reálný" pohled na to, jak by to vypadalo, kdyby utekla nějaká mašina od armády - je nelogické, aby stroj na zabíjení, měl program na chování, nebo program na zpracovávání reálných hrozeb (hodný debil, zlý idiot, hodná holka, ochrana jednotlivých lidí, oproti útoku na jiné lidi, atd) Celý začátek a zhruba tak okolo půlky filmu a závěr, byly tak na 1 hvězdu a ta výplň mezi tím, tak zhruba na 2 - 3. Celé středisko kde se AXL vyrobil, vypadá jako skladiště uprostřed pouště, kde jsou jen 2 lidi a armádu tady zastupuje 1 ženská v televizi. Ty kráso, nečekala jsem zázraky, ale tohle působilo tak směšně, že šla celá atmosféra "strachu" úplně do háje. Vyloženě ne že bych tomu nevěnovala pozornost - měla jsem to puštěné při práci - ale moc mě to do děje nevtáhlo. Nevím jestli jsou zrovna američani takový kreténi, nebo to prostě musí nacpat do každého druhého filmu, kvůli nějakému rozdělení na hodné a zlé, ale nedokážu pochopit tu jejich inteligenci, která jim říká, že cokoliv co není moje, a nebo čemu nerozumím, tak musím zničit. Škoda že se tyhle filmy dělají až tak moc pro náctileté, a nebo naopak jako horrory a nic mezi tím. I takový film jako je Číslo 5 žije, je lepší varianta, než tohle. ()

silentname

"A.X.L." na konci síce sľubuje pokračovanie, no súdiac všetko, čo som si pozrel to asi ostane iba sľubom. Neviem, či by na to bol ale niekto skutočne zvedavý. Film nie je vyslovene zlý, no nemá v sebe žiadnu iskru, ktorú by ste nenašli niekde inde. Podľa mňa tu nie je jediný originálny námet, ktorý by stálo za to preskúmať. Okrem toho film očividne prepadol a to nie je rozhodne veľmi veľké plus. To je skôr naopak signál, že vám odzvonilo. Pozerá sa na to celkom okey, postavy sú však veľmi štandartné a stereotypné. Nevedia filmu pridať niečo výnimočnejšie. Každý má svoju rolu a ide s ňou. Efekty a triky sú celkom okey, finále má pár dobrých momentov, no v princípe je to ako každý film o výnimočnom priateľstve, ktoré sa zrodilo z ničoho nič. Je to v tomto smere jedine strata času. Nebudete otrávení, no určite vás to v ničom neobohatí. Myslím to vážne. Hodnotenie: C ()

merigieren

bojovej robot, kterýho rozhodí sprcha z plamenometu? no jinak vzali kluka a holku, ty spojili s robotem, který se chová jako skutečný pes (logika bagr ale budiž), bratr holky je zloduch a pejsu zabije, no ale i psi mají podobný množství životů jako kočky, nakonec se z něho stane tamagoči :-), pak je tam ta linka s vědci a vládou. Je to děsná kravina. ()

razzy1230

Film,který má hodně blízko ve všech ohledech (děje) k jeho policejnímu předchůdci robotu jménem ,,Chappie" z roku 2015. Pokud se někomu líbil tento film, bude se mu s jistotou líbit i tento psí robotický "voják" ze kterého se nakonec vyklube hravé štěně s velkou inteligencí, technologickými vymoženostmi a schopností stát se "živým" opravdovým přítelem a ochráncem člověka,což je až debilní zároveň. Přesto na ně čeká nelehké úkoly v podobě hloupého synáčka bohatý rodiny, vývojáře a následně armády, kde to taky končí. Jednoduše by to mohl být opravdu dobrý film a šlo z toho opravdu vymáčknout mnohem více. Bohužel se nepovedlo z nějakého důvodu. Kdo nemá rád tyhle robotické Sci-Fi, kde si stroj uvědomuje sama sebe (zde to tak úplně není), tak o nic opravdu nepřijde. Někdo kdo takové filmy snáší kupodivu dobře jako já, tak toho tento film určitě neurazí svojí "Béčkovostí" a nelogičností. Je to takový jednodušší film na odlehčenou a nemůže od toho člověk bůh ví co očekávat. Mrzí mě u toho filmu opravdu hodně,ale i tak jsem to celkem rád viděl. Každopádně člověk u toho musí kompletně vypnout a přehlížet veškeré chyby. ()

• Film je remakom krátkometrážneho 7-minútového snímku Miles (2015) od rovnakého režiséra. (Astonko)