Dva světy - Série 1

(séria)
USA, (2017–2018), 9 h 31 min (Minutáž: 54–60 min)

Dan9K

Sedmý díl je rozhodně na pět, J.K. Simmons je jako vždy skvělý, hlavní zápletka má potenciál, prostředí Berlína je fajn a postava Baldwin mě moc baví. Jinak je to ale klasická špionážní překomplikovanost, která není vždy úplně zábavná (zvláště první díly), ale krom dílu posledního skvěle graduje. Žánr sci-fi končí v hlavní zápletce. Ke čtyřem to mělo blízko, už jenom kvůli úžasnému sedmému dílu, ale nechávám si prostor pro druhou sérii. ()

adako

Tomuto seriálu niet čo vytknúť okrem jedinej veci, a tou je naťahovanie stopáže. Zásadné veci sa dejú príliš riedko, dej sa posúva príliš pomaly. Výsledkom bolo, že síce po dopozeraní epizódy som vždy mal chuť na ďalšiu, no po jednom-dvoch dňoch som musel presviedčať sám seba, že má zmysel pokračovať. Na druhú stranu treba oceniť podarené postavy a hlavne veľmi zaujímavé obsadenie na ktoré je radosť pozerať. ()

MartinezZ

2,5* - Bylo to moc moc fajn, až do posledních dvou dílů, které bohužel mají ten velký neduh "nekonečných seriálů", tedy místo smysluplného zakončení pouhé rozbředávání a nesmyslné konání postav jen proto, aby mohl být otevřený konec pro pokračování další série. A právě tohle mi celý seriál zkazilo, bohužel. Výhoda minisérií bohužel nevyužita - více do hloubky, ale vědět, kdy končit. ()

Doomcourier

Seriál může mít jakkoliv dobrý příběh, ale dokud nebudou postavy vykresleny věrohodně, tak to nikdy nebude ono. Naštěstí se tohle Counterpartu nestalo a můžeme tak sledovat výborný příběh, ve kterém je vývoj hned několika postav. Musím pochválit hudební složku, protože ta se tvůrcům opravdu povedla a díky ní jsou v mnoha scénách emoce. Škoda, že měl seriál pár nudnějších epizod, neboť tenhle atmosférický počin se fakt povedl! ()

Mamutol

Tak první sérii mám za sebou, ale musím přiznat teda, že nic moc. Jsou tam sice efektní střílečky, ale vše je zbrkle sestřiháno tak, že ve skutečnosti by to nebylo možné a pokud ano, tak jsou postavy totální debilové bez periferního vidění, sluchu a prozíravosti. Žádné digitální efekty tu nejsou, je to taková televizní konverzačka natažená na 10 dílů. Občas jsem v těch dvou světech ztratil hlavní postavu, na které straně zrovna jeden z těch dvojníků je, ale jako na zaplácnutí deštivého odpoledne tenhle seriál není špatný. ()

• Ke konci epizody hraje skladba „The Dark End of the Street“ od amerického zpěváka Jamese Edwarda Carra. (Doomcourier)