Děsivá věda

• Veľká Británia Horrible Science

Profesor Mektáš, robot Bob a pár lidských pomatenců vám vysvětlí i to, co jste nechtěli vědět. Britský cyklus na motivy stejnojmenných knih. Profesor Aláš Mektáš je mozek. Tedy ne, že by byl tak chytrý, aby se řeklo „to je hlava“ nebo „to je, panečku, mozek“. Aláš Mektáš má charakteristický tvar i konzistenci našeho nejdůležitějšího orgánu. Jen je strašlivě upovídaný, a proto se domnívá, že by se měl stát hlavním moderátorem televizního pořadu Děsivá věda. Protože Marek – pro změnu nemnoho výřečný člověk – Marek moc rozumu nepobral. Ale je hezký a sympatický. Koho máme ve studiu dál? Robota Boba, který umí zachránit snad každou zašmodrchanou situaci, z níž se produkční Lucka hroutí – a že takových situací nastanou mraky! Právě jsme vám představili hlavní postavy Děsivé vědy, které jsou natolik nenormální, že při představování Skvrklých vědců se už určitě ani nepodivíte. Ano, jsou to neohrožení křižáci vědy, vedení docentkou Malou – a pouštějí se do nejrůznějších mikrodobrodružství, která ovšem mívají giganásledky. Do každého dílu pak zavítá veledůležitý host z oblasti vědy či techniky. (Česká televize)