Uprostred rušného pracovného dňa dostane Igor (Igor Lizengevič) zdanlivo jednoduchú úlohu. Má doručiť list na adresu neďaleko jeho pracoviska. Keď sa rozhodne úlohu splniť, zisťuje, že nejde o obyčajný list, pretože list má v sebe starobylú kliatbu, ktorej sa práve stal súčasťou. Igorov deň sa stáva stále záhadnejším a musí spojiť sily s policajtkou Marinou (Julija Peresild) ešte predtým, než sa kvôli listu dostane jeho život do ohrozenia. (Marceloo)

Marceloo

Uprostred rušného pracovného dňa dostane Igor (Igor Lizengevič) zdanlivo jednoduchú úlohu. Má doručiť list na adresu neďaleko jeho pracoviska. Keď sa rozhodne úlohu splniť, zisťuje, že nejde o obyčajný list, pretože list má v sebe starobylú kliatbu, ktorej sa práve stal súčasťou. Igorov deň sa stáva stále záhadnejším a musí spojiť sily s policajtkou Marinou (Julija Peresild) ešte predtým, než sa kvôli listu dostane jeho život do ohrozenia. - Rád sa pozerám na tieto vyspelé horory z Ruska, pretože vždy prinášajú trochu iný pohlad na supernaturálny svet. The Envelope má najväčšiu výhodu v tom, že je v ústredí velmi zaujímavá osoba žijúca reálny život, na rozdiel od charakterov typu Paranormal Activity, ktoré sedia celé dni v miliónových domoch a nič nerobia. Mytológia v tomto prípade funguje, tvorcom sa darí držať mysteriózny oblak okolo listu a v závere do seba všetko pôsobivo zapadne, takže sa podla mňa tých 68 minút tomuto hororu oplatí obetovať. + herec z The Bride ()

Morholt

Nápad s prokletým dopisem je výborný, technická stránka je také zvládnutá a sedlo mi to i herecky. Nicméně na tak krátkou stopáž tu je až příliš mnoho hluchých míst. I co se týče atmosféry film trošku pokulhává a vůbec by neškodilo trochu víc rozvést samotnou mytologii. Rusové v poslední době natočili pár slušných hororů, ale všechny byly nějakým způsobem nedotažené a patří k nim bohužel i Konvert. Nicméně i tak se dá doporučit. 60% ()

Gilmour93

Lehce mysteriózní thriller o důležitosti listovního tajemství a odpovědného doručení písemnosti adresátovi. MacGuffinov celkem obstojný, délka přiměřená tomu, aby to svými technickými slabinami nezačalo prudit. Vzhledem k současnému dění by moskevští prorežimní soudruzi neměli zapomínat na moudro té babizny se zálibami v numismatice a magii: „Lhaní vás může dostat daleko, ale nemůžete se vrátit..“ ()

darkrobyk

Igor je takový moula, co se nechtěně nachomýtnul k dopisu, který je třeba doručit. Samozřejmě spolu s divákem zjistí, že nic se neděje náhodně a že splněním úkolu by mohl eventuálně odčinit hřích, o němž si myslí, že neexistuje. Igor tedy není jen moula, je to hajzl. Raději bych zůstal u pokračování intra z 18. století, ale směrem ke konci začal být příběh napínavý, takže OK. Chvílemi lehce halucinogenní, pěkný vizuál, v temnotě se mohlo přitvrdit. Také finále mohlo být drsnější, ale budiž. Igor tedy byl takový nesympatický podivín.... A nakonec se ukázalo, že hlavní motiv je faustovský. ()

Miseet

Moc ruských hororů, celkově ani filmů jsem neviděla, tudíž po této stránce nemůžu soudit. Námět snímku mi přišel celkem i zajímavý, a tvůrci to vzali za dobrý konec. 76 minut dlouhá stopáž zde byla ideální a akorát, kdyby to bylo více natažené, asi bych se začala nudit. Nicméně bych toto dílo úplně nezařadila do hororů, moc společného to nemělo. Thriller už zní lépe, spíše šlo o počin s mysteriozními, či detektivními prvky. ()